İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Star TV | Aile Reisi

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Kimi zaman kavga, gürültü, kimi zaman yokluk, sıkıntı ama her zaman mutlu, hep sevgi dolu…
Star TV ekranlarında Base Yapım / Sergin Akyaz yapımcılğında,yönetmenliğini Şengül Halat Atak’ın üstlendiği, Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon'un kaleme aldığı; Pınar Altuğ Atacan ve Emre Kınay’ın başrollerini paylaştığı yaz mevsimine uygun sıcacık bir dizi başlıyor…”Aile Reisi”…

Nazım ile Bahar, dört çocuk sahibi, birbirlerini seven evli bir çifttir. Karakterleri taban tabana zıt olunca ev hayatları da epey renkli ve hareketlidir. Bazılarına göre aynı evde yaşamaları bile mucizedir zaman zaman. Aşk için bir elmanın iki yarısı olunması beklenirken, onların biri elmaysa diğeri de armuttur.

Genel Hikaye:

Bahar her şey için acele ederken Nazım hiç bir şey için kılını kıpırdatmaz. Bahar hep geleceği düşünür, Nazım bugüne şükreder, “an”a inanır. Bahar kuralcıdır, Nazım kural yıkıcı… Yine de onları bir arada tutan çok güçlü bir yapıştırıcı vardır; aşk. Nazım, Bahar’a üniversite yıllarında aşık olmuştur. Bahar’ın vakitsiz hamileliği sonucunda Nazım okulu yarım bırakıp iş hayatına soyunmuş, baba mesleği tesisatçılığa başlamıştır. İkizlerin doğumundan sonra, karısının okula devam etmesini desteklemiş, hem çocukların bakımını hem de ev geçimini üstlenmiş ama bundan hiç pişman olmamıştır.

Bahar büyük bir şirkette mimarlık yaparken, Nazım evlerinin altındaki dükkânda işleri büyütmüş, tesisatçılık yanı sıra inşatların da işlerini ihaleyle almaya başlamıştır. İkizler lise çağında, gençlik sorunlarıyla boğuşurken bir yandan da seneye girecekleri üniversite sınavının stresiyle sürekli tartışmaktadırlar. Umut yeni ergen gelgitleri yaşasa da bunları ortaya dökmez. Ama koşulsuz evin en mutlusu ve akıllısı Sonay’dır. Ailenin emektar bakıcısı Fevriye’nin göz bebeği olduğu kadar, anneanne Tülin’in de prensesidir. Bahar ve Nazım, çocukları arasında ayırım yapmasalar da evin en küçüğü Sonay söz konusu olduğunda kurallar sanki biraz daha esnemektedir. Bahar’a göre Sonay onun tecrübeli zamanına denk geldiği için bu kadar zekidir. Nazım ise Sonay’a büyümüş de küçülmüş gözüyle bakar.

Aile kalabalık olunca haliyle evin içinde sürekli bir karmaşa, herkesin birbirinden öncelikli ve önemli istekleri, çocuklar arasında olduğu kadar karı koca arasında ve hatta bakıcı Fevriye ve anneanne Tülin arasında bile bir iktidar mücadelesi sürüp gitmektedir. Ama bir o kadar da eğlenceli bir hayatları vardır. Her sıkıntının sonunda mutlaka gülünecek bir şey bulunur.

Aile alışılmış Türk ailelerinden biraz daha farklıdır. Genelde çalışan, toplantıda olan, iş seyahatine çıkan Bahar’dır. Çocukların dersleriyle, hastalıklarıyla ve evin düzeniyle ise gönüllü uğraşan Nazım’dır. Her ailede olduğu gibi bizim ailemizin de kurallar silsilesi vardır. Mesela çocuklar isteklerini bir liste olarak sunmalıdırlar Bahar ve Nazım’a. Ama bu isteklerin listeye girebilmesi için kardeşlerininkinden pahalı olmaması ve gerçekten ihtiyaçlarının olması gerekmektedir. Ama alınan hiçbir şey çocukların şahsi mülkiyetine giremez. Hatta alınan bir oyuncaksa önce Nazım oynayıp, sözde güvenliğini test etmelidir. Buna benzer kuralların olduğu liste o kadar uzun ki. Kimi kurala Bahar inanmaz, kimi kurala Nazım. Tabi bunu asla çocukların yanında tartışmazlar. Ama asıl ilginç olan, onca kavga gürültü ardından, her gece evde, huzur veren bir sessizlik olur. Ve sabah kalktıklarında, sanki bir gece önce birbirlerini gırtlaklayan ikisi değilmiş gibi gülümserler. Nazım’ın hayatında çocuklarından sonra en önemli unsur işidir. Hal böyle olunca dükkânda çalışan Mesut da aileden biri gibi olmuştur yıllar içinde. Tabii bir de kim olduğu Nazım dışında herkes için bir muamma olan Mahmut’u unutmamak lazım. Betül ile Aybars da ailenin müdavimlerindendir. Betül Bahar’ın iş yerinden arkadaşıdır. Aybars ise Betül’ün bir dediğini iki etmeyen kocası. Betül sürekli Nazım ve Aybars’ı kıyaslar durur. Nazım çok kıskanç, Aybars aksine çok rahattır. Nazım sorun çıkarıp durur oysa Aybars çözüm üretir. , Nazım geri kafalıdır ama Aybars modern…#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 10


Nazım’ın evdeki huzursuzluğu bahane ederek işten ayrılmasını istemesi, Bahar’ı çileden çıkarır. Bahar ne olursa olsun işinden vazgeçmeyeceğini söylerken, Nazım bunca yıldır yaptığı fedakârlıkların karşılığını hak ettiğini düşünmektedir. İkili arasında ipler iyice gerilir. Nazım’ın Bahar’a rest çekmesi sonucunda, Bahar kararını verir ve kızları da yanına alarak evden ayrılır. Bahar harekete geçmiş, yeni bir hayat için yeni bir ev tutmuştur. Artık iş inada binmiştir. Nazım bu resti görür ve o da oğullarıyla bir hayat kurmak için ev aramaya başlar. Çocuklar anne babalarının bu ani kararlarıyla şoke olurlar. Hayatlarında ilk kez ayrı kalmak onları çok üzer. Ama bir yandan da birbirlerinin değerini anlarlar, kardeşlik bağları kuvvetlenir. Yolları ayrılan sadece Bahar ve Nazım değildir. Fulya, Mahmut’un yalanlarını öğrenince onu terk eder. Bu ayrılık Mahmut’tan çok Mesut’u yıkar. Çünkü Selen’e giden yol Fulya ve Mahmut’un ilişkisinden geçmektedir onun için. Bahar ve Nazım’ın ayrılması çocukları harekete geçirir. Eren, anne ve babasını barıştırabilmek için yepyeni planlar yapar. Ancak bu planların gerçekleşmesi, çocukların birlikte hareket etmelerine bağlıdır. Bakalım çocukların anne babalarını barıştırma harekâtı başarılı olabilecek midir?


12 Eylül Cumartesi 20.00 – Yeni Bölüm


#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 12


Eren ortalıklarda yoktur. Bahar ve Nazım, Eren’i aramaya başlarlar. Bu sırada Eren üstü başı dağılmış bir halde gelir. Eren Sinan’la kapışmıştır ancak bu sorunu kendi başına halletmek ister.

Çocuklar Bahar’dan gizli besledikleri hamsteri kutusundan kaçırırlar. Kaçan hamster Bahar’ın çantasına girecektir. İşe gitmek için çantasını alan Bahar’ı toplantıda zor zamanlar beklemektedir.

Nazım, çocuklarına yakın olmak için Mahmut’la birlikte okuldaki kantine ortak olur. Ancak Eren ve Eylül babalarını okulda istemezler. Durumu öğrenen Bahar, Nazım’ı bu kararından döndürmeye çalışır. Acaba Bahar bu konuda başarılı olabilecek midir?

Mesut Selen’e parasız olduğunu açıklamaya çalışır. Ancak bu durum ikisinin ilişkisinde bir dönüm noktasıdır. Mesut'la Selen'in ilişkisi daha başlarken bitme noktasına gelmiştir.

Betül iş yerinde hamile olduğunu açıklamak ister. Ancak İhsan Bey’in hem çocuk hem de kariyer yapmakla ilgili söyledikleri Betül’ün durumu inkar etmesine yol açar. Bunun üzerine Betül’ün aklına bir fikir gelir. Fakat bu fikir, Betül ile Aybars’ın arasının açılmasına neden olacaktır.

Eren Sinan’la kapıştığı gecenin hatırası olan morlukları kapatmak için yüzüne fondöten sürer. Fakat bu durum okulda anlaşılınca Eren komik duruma düşer. Bunun üzerine Eren Sinan’dan intikam almaya karar verir. Ancak Eren’in intikam planı bütün ailenin başına bir bela açacaktır.

Aile Reisi yine keyifli bir bölümle ekranları ziyaret etmeye hazırlanıyor.

26 Eylül Cumartesi 20.00 – Yeni Bölüm


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
13. Bölüm


Bahar’ın evinde kalan çocuklar babalarını özlemişlerdir. Bunu fark eden Bahar, Nazım’ı eve çağırır. Ancak Bahar’ın evinde uyuyakalan Nazım’ı sabah uyandığında zor anlar bekler. İhsan, Nazım’ın okulundaki derslere girecektir. Ancak bu işi Bahar’a devreder. Bahar ile Nazım’ın okuldaki sürpriz karşılaşmaları ise ikisinin kapışmasına neden olacaktır. Nazım ev aramaya koyulmuş, emlakçılarla görüşmeye başlamıştır. Bahar bu gelişmeyle işlerin ciddiye bindiğini anlasa da Nazım’la barışmaya pek sıcak bakmaz. Aybars, Betül’ün kendisini İhsan'la aldattığından şüphelenir, ikisini takibe alır. Öte yandan Mesut, annesi ile sevgilisi Selen arasında kalmıştır. Bakalım Mesut, annesi ile sevgilisi arasında orta yolu bulup durumu kurtarabilecek midir? Bahar’ın kurduğu eğlenceli plan sayesinde Eren disipline gitmekten kurtulur. Üstelik Eren, Sinan’ı maskara ederek intikamını fazlasıyla alacaktır. Umut kantinden aldığı yiyecekleri sınıftaki arkadaşlarına parayla satar. Bunu öğrenen Nazım, Umut’a bir ders vermek için Eren ve Eylül'le konuşur. Fakat çocukların oynadığı oyun tehlikeli sonuçlara yol açacaktır. Aile Reisi yine keyifli bir bölümle ekranları ziyaret etmeye hazırlanıyor.


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
14. Bölüm


Umut, okulun çatısına çıkmıştır. Bu durum ailede büyük bir tedirginliğe neden olsa da Nazım, Umut’u çatıdan indirmeyi başaracaktır. Umut’un çatıya çıkmasında Nazım’ın kabahati olduğunu öğrenen Bahar, boşanma kararı alarak gözünü korkutmaya karar verir ama Nazım Bahar’ın restini görür. İkisi de birer avukat tutarlar.

Betül ile İhsan’a dair şüphelerinin yersiz olduğunu anlayan Aybars ikisinden özürler diler. Ancak Betül’ü işten kovulma korkusu sarar. Acaba Betül işinden mi olacaktır? Öte yandan ikiz bekleyen Betül ve Aybars, bebek konusunda beklenmedik bir haber alacaklardır. Umut, çatıya çıkmasında suçu olan Eren’den intikamını çok eğlenceli bir şekilde alır. Eren’in düştüğü durum bütün okulu kahkahaya boğacaktır. Eylül kendisine yardım eden Zeliş adında farklı bir kızla tanışır.

Zeliş hem Eren ve Umut’u birbirine düşürecek hem de Eylül’ün Çağrı adlı hoş bir çocukla ile tanışmasını sağlayacaktır. Nazım ev tutmuştur. Bahar, çocuklara uygun mu diye eve bakmaya gelir. İkili bu sırada yakınlaşırlar. Ancak çocuklarla ilgili bir mesele yüzünden yine birbirlerine girerler. Mesut ise hala annesi ile Selen arasındaki sorunu çözememiştir. Bu konuda Mahmut’tan yardım ister. Fakat Mahmut’un kırdığı bir pot işleri arapsaçına çevirecektir. Bahar ile Nazım mahkemede boşanma davası için karşı karşıya gelirler. Bakalım ikilinin yolları tekrar birleşecek mi, yoksa bu mutlu evlilik sona mı erecek?


#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
15. Bölüm


Bahar ile Nazım, beklemedikleri boşanma kararı karşısında şaşkına dönmüşlerdir. Sinirlerini çevrelerindekilerden çıkarsalar da ikili, tekrar canım cicim hallerine dönerler. Bahar ve Nazım’ın boşandıklarını çocuklara açıklamaları ise kolay olmayacaktır. Nazım okul günlerinden eski bir dosta, Zeynep’e rastlar.

Nazım’ın bu sürpriz misafirle birlikte zaman geçirmeye başladığı Bahar’ın kulağına gidince işler karışacaktır. Üstelik Nazım’ın eski dostu Zeynep, Mahmut’un yüreğinde kıpırtılara neden olur. Nazım, Bahar’ı mest etmek için jestlere başvurur. Bu jestleri kıskanan Betül, aynı performansı Aybars’tan bekler. Acaba Aybars, karısını bu sefer tatmin edebilecek midir? Eylül, yeni arkadaşı Zeliş’in etkisiyle farklı isteklerle ailesinin karşısına dikilir. Fakat Eylül’ün bu istekleri Nazım tarafından tepkiyle karşılanır. Yetmezmiş gibi Çağrı ile izinsiz buluşan Eylül’ün başına talihsiz olaylar gelecektir.

Eren ise Zeliş’in peşinden koşmaya devam eder. Ancak Eren’in bu ilgisi ona pahalıya patlayacaktır. Mesut’un annesi ile Selen’i barıştırabilmek için Mahmut’un ilginç bir planı vardır. Bakalım Selen ile Mesut’un annesi, aralarındaki buzları eritebilecekler mi? Nazım ile Zeynep baş başa maç izlerken olay mahalline gelen Bahar, gördüklerine inanamaz. Acaba Zeynep, Nazım ile Bahar’ın ilişkisi için bir tehlike midir?


#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
16.Bölüm


Nazım'la Zeynep’i sarmaş dolaş gören Bahar, ilk anda tanıyamadığı Zeynep'le Nazım arasında bir şeyler olduğundan şüphelenir. Zeynep’in Nazım’da kaldığını öğrenen Bahar iyice sinirlenir. Nazım’ın eve girmesini yasaklar. Nazım, yasak tanımayacaktır. Bahar'la inatlaşırlar, inatlaşma iddialaşmaya döner. En sonunda iddianın ismini de koyarlar. Eğer Nazım Bahar'a rağmen eve girmeyi başarırsa çocuklar bir buçuk ay onda kalacaklardır.

Zeliş’in oyunlarına gelmekten sıkılan Eren ile Umut, ona karşı bir plan hazırlamışlardır. Zeliş’i evlerine davet eden çocukların intikamı fena olacaktır. Mesut annesine Selen’i kabul ettirmek için yine bir numaraya başvurur. Bu sefer onun en büyük yardımcısı Zeynep olur. Zeynep yavaş yavaş Nazım'ın çevresine sirayet etmeye başlamıştır. Eren, arkadaşı Kasım ile birlikte Bahar’ın arabasını yürütür. Ancak ikili hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaşırlar.

Eylül’ü karakollardan toplayan Nazım ile Bahar, ne yapacaklarını şaşırırlar. Kızlarının Çağrı adlı bir serseri ile görüştüğü haberini alan Nazım küplere biner. Eylül’ü Çağrı’dan ayrılmaya ikna edemeyen Nazım’ın aklına parlak bir fikir gelir. Eylül'le Çağrı'yı evlendirmeye karar verir!

Bahar’ın kısa sürede bir bakıcısı bulması gerekir. Bunu duyan Zeynep’in aklına bir cinlik gelir. Buna göre Nazım bakıcı adayı olarak Bahar’ın karşısına çıkacaktır ama nasıl?

Aile Reisi yine eğlenceli bir bölümle ekranları ziyaret etmeye hazırlanıyor.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı