İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Yeni Nesil Erkekler Ne İstiyor? | Discovery Channel Uzmanları Kadından Daha Komplike Olduğuna İnandıkları Yeni Nesil Erkekleri Masaya Yatırdı Ve Sonuç

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Yeni Nesil Erkekler Ne İstiyor?
Discovery Channel uzmanları, kadından daha komplike olduğuna inandıkları yeni nesil erkekleri masaya yatırdı. Türkiye'nin de dahil olduğu 15 ülkede yapılan geniş çaplı araştırmanın sonucu şaşırtıcı! İşte aşka, seksten arkadaşlığa yeni model erkeklerin özellikleri..

Discovery Chanel ekibi, 'Species: A User's Guide Young Man - Türler: Genç Erkekleri Kullanma Kılavuzu' kitabı geliyor. 12 bin erkeğin katılımıyla gerçekleşen araştırma sonucunda yeni bir erkek modeli var.
Resmi ekleyen

Yeni modelde genç erkeklerin evliliği ve çocuk sahibi olmayı olabildiğince ertelemeye çalıştığını ortaya kokuyor.

1980'lerde evlenme yaşı 26 iken, günümüzde 30'larda gerçekleşiyor. İş hayatında sadece iyi bir gelir erkekleri tatmin etmiyor, iş hayatındaki en büyük baskılardan biri kendini kanıtlayabileceği bir kariyere sahip olmasından kaynaklanıyor.

'Siz erkekler hiç büyümeyecek misiniz' sözüne karşılık büyümeyecek erkek kendini bilgisayar oyunlarına vuruyor.

İlişkilerde 'seks ve para' çok konuşuluyor. Seksten konuşmaktan çekinmeyen kadını tercih eden erkek, maddi konularda eşitlikten yana ve kendi ayakları üzerinde duran çalışan kadınlar istiyor.

Araştırmayı yapanlardan biri olan Claire O'Connor, 'metroseksüel, überseksüel erkek diye birşey yok. Erkek erkektir' diye belirtiyor.Türk erkekleri bağlanmak istemiyor


Türkiye'den araştırmaya erkeklerin yüzde 39'u İstanbul'dan, diğerleri ise Ankara, İzmir, Konya, samsun ve Gaziantep gibi Anadolu'nun farklı şehirlerinden katılmış. Avrupalı erkek ile farklı düşüncelere sahip olduğu ortaya çıkan Türk erkeğinin 'bağlanmak istemeyen' halleri Claire O'Connor'ı şaşırtmış. O'Connor'a göre gelişmekte olan ülkelerin daha yapıcı ve üretken olmaları için bağlanmamaları gayet olumlu. O'Connor'a göre erkekleri anlamak kadınları anlamaktan daha zor çünkü ona göre erkek her taraftan baskı yiyor.

O'Connor,
"Patronundan, eşinden, arkadaşından. Sürekli ondan beklenti var. Beklentiler beraberinde baskıyı beraberinde getiriyor. İş hayatlarında daha çok kadın var mesela. Kadının olduğu yerde erkek kendini sıkıntıya sokar. Erkek dünyası diye birşey kalmadı. Kadın erkeğe ait alanlarda kendini göstermeye başladı. İş dünyasında patronları, özel hayatlarında en yakın arkadaşları oldular. Erkekler kadınların kendi hayatları üzerindeki baskınlığı konusunda rahatsız değiller ancak toplumda değişen roller konusunda ne yapacaklarını bilmiyorlar. İdeal erkek kendisini mutlu eden yaşam stilini bulup o yaşam stilinde hayatını sürdürmeye ulaşabilen bir erkektir" dedi.İşte oranlarla erkekler ve Türk erkeklerinin düşünceleri


Bir bakışta 21.yy erkeğiYüzde 30 bağlanmak istemeyen
Yüzde 29'u baskı altında tedarikçi
Yüzde 26 modern ve kontrollü
Yüzde 15 hep ben diyen


Kadınlar gibi biz de kendi başımıza çocuk yetiştirebiliriz?


İsveç % 78
Fransa % 73
Rusya % 67
İngiltere % 65
Polonya 63
Almanya % 62
İtalya % 51
Türkiye % 35


Sokakta dikkat çekmek hoşuma gider


Polonya % 61
Türkiye % 45
İtalya % 28
Romanya % 27
Hollanda % 23
Fransa % 22
Almanya % 22
İngiltere % 20


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı