İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Ben Ten - Anime Dizi | Amerikan Animasyon Televizyon Dizisi - Ben 10 Karakterleri - Ben 10 Resimleri

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Ben Ten - Anime Dizi

Ben 10 Amerikan animasyon televizyon dizisidir. "Man of Action" (Duncan Rouleau , Joe Casey , Joe Kelly , Steven T. Seagle grubu) tarafından yaratılmış ve yapımcısı Cartoon Network Stüdyolarıdır. İlk bölümü 27 Aralık 2005'te gösterilmiştir, Cartoon Network'un cumartesi sabahı çizgi filmleri arasında gösterilmiştir. İkinci bölümünden itibaren özel olarak Network’ta 13 Ocak 2006 tarihinden sonra her Cuma gösterildi. Son bölümü 15 Nisan 2008'de gösterildi. Dizinin şarkısını Andy Sturmer yazdı ve Moxy şarkıyı seslendirdi. Nisan 2008'de, Ben 10in sonraki filmi Ben 10 Alien Force yayınlandı. Ben 10in 5 yıl sonraki halini konu alır.


Konu


Ben Tennyson, kuzeni Gwen ve büyük babaları Max, yaz tatili başladığı sırada kamp gezisine giderler, Ben Gwen'le kavga ettikten sonra ormana doğru gider, kimseden uzak yalnız kaldığı için sevinmiştir ve yerde uzaylı kabuklu bir şey görür. Bulduğu gizemli maddeyi inceler, maddeye bakmayı sevmeye başlamıştır, Omnitrix adlı madde içerde saklıdır. Madde atağa geçerek daima kalacak şekilde bileğine bağlanır ve ona farklı uzaylı yaşam-formu dönüştürme yeteneği verir, onlara her birinin kendine ait eşşiz gücü vardır, bunlar DC'nin komik kahramanlarına epeyce benzer.Daha sonraları bu 10 kahraman dışında başka yaratıkların DNA'larıyla yeni uzaylılar çıkar. Buna karşın Ben yeni düzenli yetenekleri ile diğerlerine yardım etme sorumluluğunu anlar.Resmi ekleyen

İlk sezonda, bir noktada konusu kötü adam Vilgax kötü uzaylı savaş efendisi olup Omnitrix'le galaxy'i fethetmiştir.Vilgax Ben ile savaştığında en sonunda onu yakalamıştır ve işaret parmağını kırmızı renge dönüştürerek ben pulkanat iken ommıtrix armasına dokunup onu ben haline getirmiştir. Vilgax Sezon başladığında yaralanmış, Omnitrix'i bulup iyileşene kadar çeşitli birçok robot göndermiştir. Sonra o en azından iyileşti, kendisi yeniden almak için kalkıştı, sadece Ben, Gwen ve Max onu durdurdu. Ayrıca, sezonun başından sonuna kadar Max uzaylılar hakkında diğerlerinden daha iyi biliyordu, o sonuçları açığa vurdu ve Vilgax önceden onunla kavga etmişti. Daha fazla bazı kurnaz işlerde Ben'in gücü "büyür" ve Omnitrix'i sorumluca bilgili olarak kullanır, dikkate değer vurguyla kullandığı bölümde "Kevin 11"le birleşmişti.
İkinci sezon çoğunlukla ilerkilerde "Kötü adamın haftası" olarak düzenlendi. Bir kaç bölümün konusunun merkezi Kevin'dı, süper-güçlü 11 yaşında olup farklı enerjileri gücüyle içine çeker, Ben ilk sezonda onunla tanışmıştır. İlk tanıştığı sırada Omnitrix'in kabiliyetini dikkatsizce içine çekip bırakmıştı, Kevin karşıt olmaya çalışmıştı Ben'le. Kevin sonunda Ben'in orjinal on formundan çirkin amalgam (karışımsı) biçim oldu ve Ben'i suçladı. Vilgax finalde yine geri döndü, başlangıçta başaramadı Kevin'la takım olmayı umup başardı. Tekrar, başarısız oldu ve bu kez her ikiside ve Kevin değişik boyutta tuzak kurdu, Geçersiz Oldu. Bu sezonun başka bir olay sırasında Gölge Hayalet yok edildi, Ben'in orjinal 10 formundan biri oldu. Omnitrix'ten kaçmıştı, planlarıyla Ben'e sahip olmak istedi ve Omnitrix'i kendi mirası gibi kullanıp fethetmek istiyordu. Her nasılsa, yenildi ve Ben tarafından yok edildi.

Üçüncü sezonun hikayesinin çizimi henüz karacaydı. Birkaç bölümünün konusu çevredeki uzaylılarla korkunç canavarları Omnitrix aygıtının telepatiksel dokunuşla kazanmasıydı. Mor-boyanmış ışıklandırmayla, nedeniyle Doktor Vicktor'ın Frankenstein-esque alien uzaylısını yaratması, onlar müjedyle ortaya çıktı. Vicktor, geri döndü, Gölge Hayalet'le sadık oldu, sonra üçüncü sezonda canlandırdı. Planı Korodyum ışığı projesiyle özel istasyonda çarpazlama ve New Mexico'daki (Meksika) vericiyle dünyayı kullanıp dünyayı karanlıklaştırmak, böylece o izin verilen tam güçle ve kuralla gezegeni yok edecekti. Kalkıştı, her nasılsa, Ben engelledi; o güneşin korunmazlık emrini bitirdi ama Omnitrix'in DNA'sını ele geçiremedi.

Dördüncü sezon yaz tatili bittiğinde Ben'in son macerası eski haline döndü. Bir kaç bölümün konusu çevrede lider herzaman şovalyelerin organizasyonu, her zaman kral ve kendi Tennyson ile verilen fikirler bitip eski haline döndü. Ben'in birkaç düşmanı grup üyeleği için bir araya toplanıp çalışırlar, Tennysonların her iki savaşıda ve dağdaki hızlı temel tesisatçılıkla güç çalmalarıda "Negatif 10" oldu. Ben sonunda her zamanki krallığı kaybetmiş, dağdaki hızlı oluşum yüzü yok olmuştur, herşeye rağmen hologramla yüzlerin yeniden canlandırma anlamına gelir. Ben 10: Secret of the Omnitrix onun sonraki kısaca noktasıdır.

Serinin final bölümü yaz tatili bittikten sonra Ben'in normal hayatına dönüşü mümkün olarak kabullenerek gösterilmiştir ve onun babasının gizli güçleri ve millet generalliği bitip geri dönmüştür, sonra final doruğuna ulaştığında Vilgax ile savaşmıştır.

Ben 10: Race Against Time

(Ben 10: Zamana Karşı Yarış) adlı filmde kişilerin portreleri durumuna göre benzemiştir, film ve sırrın kalma güvenliği için orjinal karakterlerin Ben'in yaptığı kavgalardan farklı olarak yaratılmıştır.


Ana Karaterler


Ben Tennyson: Tam adı Benjamin Tennyson'dır. Omnitrix'i bileğinde taşıyan kişidir. Dizinin ana karakteridir.Huysuz, sabırsız, yaramaz ama diğerlerine yardım etmekten de çekinmeyen iyi kalpli 10 yaşında bir çocuktur. Omnitrix'i bulunca hayatı değişmiş ve bir kahraman olmuştur.

Gwen Tennyson: Ben'in kuzenidir.Herşeyin en iyisini ister. Kendini Ben'den büyük bilir. O daima büyük hayaller peşindedir. Ben'in her şeyini karıştırır, ve hiçbir şeyi Ben ile paylaşmaz. Kuzeni Ben'in her zaman şapşal olduğunu düşünür.

Max/Büyükbaba Tennyson: Ben ve Gwen'in büyükbabasıdır. Onları doğru yola götürür ve onlara tavsiyelerde bulunur. Ben ile Gwen'e sahip çıkar.Ve babalık yapar. Ben ile Gwen'in çoğu kez hayatını kurtarmıştır. Eskiden resmî olmayan "Tesisatçılar" adlı bir ekipte dünyayı kurtarmak için çalışıyordu.

Vilgax: Omnitrix'i; hatta Dünya'yı ele geçirmeye çalışır. Çok tehlikeli bir uzaylıdır. Bir bölümde Ben Vilgax'ı parçalayarak yok ettiğini düşünmüş ancak Vilgax yok olmamıştır, sadece vücudu parçalanmıştır.


Ben 10 Omnitrix Uzaylıları


Yaban Köpek: Gözleri yoktur tehlikeleri sezer bu köpek bu şekilde tanınır. Ayrıca Ben'in dönüştüğü ilk yavru uzaylıdır. Koklayarak yönünü bulur.

Dörtkol: Dört tane güçlü kolu vardır. Kollarını güçlü bir biçimde yere vurarak şiddetli sesler çıkartabilir. Acı hissetmez. Çok yavaştır.

Gri Madde: En küçük ve en akıllı uzaylıdır. Bir robotun ya da makinenin içine girip bozabilir ya da tamir edebilir. İyi dövüşemez.

Şimşek Hız: En hızlı koşan ve en hızlı düşünen uzaylıdır. Saatte 350 mph yol alabilir. Hızlı gittiğinde yolu iyi görebilmesi için maske takar. Mavi görür.

Güncelleme: Bir elektronik aleti kontrol edip onu düşmanına karşı kullanabilir. Sıvı gibi akışkandır. Elektro ataklara dayanamaz

Elmas Kafa: Kurşun, mermi vb. şeyler işlemez. Ellerini kılıç kadar keskin yapabilir. Gelen bir lazeri duşmanına yansıtabilir. Elmas fırlatır. Yere attığı elmaslarla kayar ve birkaç saniyelik havaya zıplayabilir. Yüksek ses titreşimlerinde patlar ama tekrar aynı kahramana dönüşür.

Ateş Topu: Ateşi kontrol edebilir. Ateşi ellerinden çıkartabilir. Ateş topları atabilir. Ateşten sörf yapıp uçabilir. Mermi gibi şeyleri eritebilir. Yüksek hıza ihtiyacı olduğu zaman ellerinin üzerinden uçar. Hasta olduğu zaman hastalığı ateşini dondurur. Ben bunu bazen gazetelere çıkıp ünlü olmak yada hava atmak için kullanır.

Yüzençene: Çok geniş ve güçlü bir çene yapısına sahiptir. Suda 1 saat kalabilir. Karada balık kesesine topladığı suyla durabilir. Elleri perdelidir. Keskin pençeleri vardır. Ağzı ardına kadar açılır. Makineyi bir kapsa sadece ağızıyla paramparça edebilir. Susuz solunum yapamaz.

Pul Kanat: Uçar.Sümüğümsü bir madde fırlatır. Çok pis kokar.4 gözü vardır. Bir sineğe ya da uçan bir böceğe benzetilir.

Gölge Hayalet: Duvarların içinden geçip görünmez olabilir. Düşmanlarını korkutabilir. Karnından Korkunç yılan gibi uzantılar çıkartır. Ben bunu bazen Gwen'i korkutmak ve şaklabanlık yapmak için kullanır. Bu uzaylıyla herşey yapabilir.

Yıldırım topu: Sumo güreşçileri gibi şişmandır. Gülle gibi olur ve yuvarlanır. Gülleyken göremez hisseder. Bu şekilde görür. Biraz aptalca davranabilir. Zayıf yönü ise gülle olmadığı zaman yavaş ve hantal.

Vahşi Asma: Lastik gibi uzayabilir.Bitkilerle konuşup bitki gibi kamuflaj olabilir. Ağaçlara benzetilir. Ancak keskin aletler ile canı yanar. Zayıf yönü ise günışığı göremezse solabilir.

Kurt Ben: Köpek ağızlı bir kurttur. Ağzı 4'e bölünebilir. Uluması ısırmasından kötüdür. Yüksek gerilimli kurt uluması yapabilir. Ben bu kurtu dağ tırmanışlarında kullanır.

Mumya Ben: Vahşi asma gibi uzayabilir. Vicktor onu korodyum denilen bir minerali toplaması için göndermiştir. Mumya benin saatine dokununca omnitrix mumya'nın dna'sını almıştır .

Benvicktor: Elektriği kontrol eder. Elektriği düşmanına fırlatır. Elektronik aletleri kendine bağlayarak daha fazla elektrik üretip, fırlatabilir.

YalaYut: 1 dili var ama çok güçlü bir dil ve 4 midesi vardır. Yaladığı şeyi yutar ve düşmanına tükürür. Eğer tükürürse düşmanı eritir. Zayıf yönü ise insan yiyeceklerini sindiremez.

Ditto: Kendini istediği kadar klonlayabilir. Zayıf yönü ise fazla dayanıklı olamadığından üçkağıtçılığa yatkındır.

Articguanna: Ağzından buz çıkarır. Buztopu fırlatır. Sadece Ben 10,000 bölümünde görülmüştür.

GözOğlan: 1000 tane gözü vardır. Gözlerinden enerji fırlatır. Sadece Ben 10 vs. Negative 10 adlı bölümde görülmüştür. Zayıf yönü ise kafasında hiç göz yoktur.

Büyük Yön: En büyük ve en güçlü uzaylıdır.Boyu 100,000 feet'i aşar. Ben bunu arada düşmanlarının gözünü korkutmak için kullanır. Sadece Secret of the omnitrix adlı bölümde görülmüştür.


Kötü UzaylılarVilgax: Evrenin en güçlü uzaylılarından biridir. Ben Tennyson'ı hiç sevmez. Çok güçlüdür. Genellikle uzayda dolaşmak istesede omnitrix isteği onu hep bu fikirden caydırmıştır. Büyükbaba Max ile karşılaşmış ve dövüşmüştür.Max'den nefret eder. Max Vilgax'ı Ben'den uzak tutmak istemiştir.

Kevin 11: Kevin Ben gibi ancak 11 yaşındaki bir çocuktur. Ben ile hiç anlaşamaz. Bir kere omnitrix için kavga ettiklerinde omnitrix'in güçlerini emmiştir. Artık oda Ben gibi 10 uzaylıya dönüşebiliyordur. Üstelik zamansız. Ama bu özellikleri çok kullanınca omnitrix'in güçleri biribirine karışmıştır. Ve artık Kevin 10 uzaylının güçlerini kendinde değişik bir uzaylı formunda taşıyordur.

Göl Canavarı: Aslında bu yaratık kötü değildir. Sadece yumurtalarını korumaya çalışıyordur. Ben göl canavarını yumurtalarını çalan kişileri tam ısıracakken Yüzençene olarak engellemiştir. Ve yumurtalarını çalan insanları polise teslim etmiştir.

Zombozo: İnsanların ruhlarını emerek yaşayan bir Vampir Soytarı/Palyaço'dur. İnsanları güldürerek onların ruhunu hapseder. Yaptığı alet sayesinde insanların ruhlarını alıp hapseder. Bu aletin adı Psiko Palyaço'dur. Sadece Last Laugh bölümünde görülmüştür.

Kötü Gölge Hayalet: Gölge Hayalet'in 2.versiyonudur. Daha güçlü,daha korkunç daha patron tiplidir. Karnında yılan gibi uzantılar vardır. Saklayamaz. Ben bir bölümünde onu güneş ışığında yakmıştı. Ama Vicktor onu tekrar canlandırmıştır. Mumya,(Mumya Ben) Kurtadam(Kurt Ben) Vicktor'un adamlarıdır. Ben ile savaştığında Omnitrix yine DNA'sını emmiştir. Ben yinede Eski gölge hayaleti bazı operasyonlarda kullanır. Korkutmak isteyince 2.gölge hayalet'i kullanır.

Parmak Kafa: Zombozo'nun adamlarından biridir. 3 kişi halinde dolaşırlar. Grubun en güçlü ve dayanıklı kötüsüdür.

Uzun Peruk: 3lü çete'nin bir üyesidir. Parmak kafa gibi güçlü saçlara(Peruğa)sahiptir. Onları kontrol edip, bir şeyi yerinden sökebilir.

Asit Nefes: 3lü çetenin 3.üyesidir. Bu üçlü üyelerin hepsi Zombozo'nun adamıdır. Asit nefesin gücü adından da anlaşılacağı gibi asit nefesi vardır. Nefesi asitlidir. Onun asit'i birşeyi eritebilir. Tükürürse dahada kötü olur. Çok kötü kokar.(pul kanat gibi) Kokuyu arkadaşları duymaması için özel bir maske.#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Ben 10 Ve Ben 10 KarakterleriBen 10, "Man of Action" (Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, Steven T. Seagle grubu) tarafından yaratılmış Amerikan animasyon televizyon dizisidir, yapımcısı Cartoon Network Stüdyoları'dır.


Resmi ekleyen

İlk bölümü 27 Aralık 2005'te gösterildi. İkinci bölümünden itibaren özel olarak Cartoon Network'te 13 Ocak 2006 tarihinden sonra her cuma gösterildi. Son bölümü 15 Nisan 2008'de gösterildi. Dizinin şarkısını Andy Sturmer yazdı ve Moxy tarafından seslendirildi. Nisan 2008'de, Ben 10'in sonraki filmi "Ben 10 Alien Force" yayınlandı. Ben 10'in 5 yıl sonraki halini konu almaktadır. "Ben 10 Alien Force" bittiği zaman Ben 10'in yeni serisi olan "Ben 10: Evolution" başlayacaktır.

Ben 10'in 4. sezonu, TNT´de yayınlanmaya başlamıştır. Cartoon Network'ta 15 Ekim günü yayınlanmıştır. 18 Ocak 2010'da Ben 10 Alien Force TNT ve Cartoon Network'te gösterime girecektir.


#3
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Ben 10• Tür: Animasyon
• Aksiyon Format: Hareketli Animasyon Serisi
• Yaratıcı:
Resmi ekleyen
• Duncan Rouleau
• Joe Casey
• Joe Kelly
• Steven T. Seagle

• Senarist/Senaristlerler:

• Marty Isenberg (bölümün kurgusu)
• Adam Van Wyk
• Vinton Heuck
• Chuck Drost

• Oyuncular:

• Tara Strong
• Dee Bradley Baker
• Fred Tatasciore
• Jim Ward
• Meagan Smith
• Paul Eiding
• Richard McGonagle
• Richard Steven Horvitz
• Steven Jay

• Blum Dublaj:

• Özgür Ünsal (Ben, Güncelleme ve Gri Madde)
• Damla Özüduru (Gwen)
• Faruk Akgören (Max)
• Deniz Salman (Kevin 11 - sadece 1.sezon)
• Sefa Zengin (Kevin 11- Diğer tüm bölümler)
• Uğur Taşdemir (Ateş Topu, Dört Kol, Elmas Kafa, Gölge Hayalet, Güncelleme, Pul Kanat ve Şimşek Hız)

• Tema müziği bestecisi: Andy Sturmer
• Ülke: ABD
• Sezon sayısı: 4
• Bölüm sayısı: 52
• Prodüksiyon

• Yönetici yapımcı/yapımcılar:

o Sam Register
o Mark Burton
o Brian A. Miller (Cartoon Network Stüdyoları)

• Yapımcı/yapımcılar: Donna Smith
• Hikâye editörü:

o Thomas Pugsley
o Greg Klein

• Gösterim süresi: 22 dakika
• Distribütör:

o Warner Bros.
o Village Roadshow Pictures

• Yayın bilgileri

• Kanal: Cartoon Network
• Resim formatı:

o SDTV 480i (2005-2009)
o HDTV 720p (2009–devam ediyor)

• Yayın tarihi: 27 Aralık 2005 – 2 Mayıs 2008

• Kronoloji

• Sonra gelen:
• Ben 10 Alien Force
• Ben 10: Evolution

• Resmî websitesi:
Ben 10 | Free Videos and Online Games | Cartoon Network

#4
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Ben 10 Anime Bölüm ListesiSezon 1: 2005 - 2006Bölüm 1: And Then There Were 10 (Ve Sonra 10 Tane Oldular)

25 Aralık 2005

Dünyaya yakın bir yerde, iki uzay gemisi arasında bir savaş vardır. Açık bir şekilde üstünlük maçıdır, büyük geniş gemi iki lazerle küçük gemiyi parçalar, küçük gemi o andaki kargaşa nedeniyle Dünya'ya kabuklu birşey atar. Geniş geminin kumandanı Vilgax mavi küçük gemiyi neredeyse parçalar fakat mavi küçük gemi tamamen parçalarla ortaya çıkar. Dünya'da, Ben Tennyson kuzeni Gwen, ve büyükbabası Max ile yaz tatilindedirler. Ben çarpmış bir kabuk görür ve orda durmuştur. Süper uzaylı yaratıklar ile. Ona uzanarak dokunmak ister, saat bileğine zıplar ve ordan hiç çıkmayacak şekilde, isteği olmadan DNAsıyla birleşir. Ben kazara değişen çeşitli uzaylı yaratıkları keşfeder ve onu kullanmayı çabuk öğrenir. Ben süperkahramanlarla gerçekten insanlara yardım etmeyi kararlaştırır, Ben saati, Vilgax'ın Omnitrix'i geri almak için gönderdiği robotları yoketmek için kullanır, böylece onun, Gwen'in ve Max'in yaz tatilindeki maceraları başlar.


Bölüm 2: Washington D.C. (Washington M.Ö.)

13 Ocak 2006

Washington D.C. 'de bir gezi sırasındayken, Ben'in ezeli düşmanlarından biri Dr. Animo ilkkez ortaya çıkıyor, Gerçeklik adlı bilim ödülünü kazanamayan üzgün bilimci, Transformozitör'üyle hayvanalrı canlı mutant'a dönüştürür ve kemikli olanları yeniden canlandırır, ve sonucunda gerçek kahraman olma hakkında bir ders öğrenir.


Bölüm 3: The Krakken (Göl Canavarı)

14 Ocak 2006

Ben bu bölümde kötü Göl Canavarı ve Jonah Mellville ile kapışıyor. Bu arada Göl Canvarı'nın peşinde olan biri daha var Kaptan Shaw.


Bölüm 4: Permanent Retirement (Sonsuza Kadar Emeklilik)

21 Ocak 2006

Ben emekliliğin ortasında olan Vera Teyze'yi ziyaret eder, kötü biçim değiştiren uzaylılar, isimleri sülük, yaşlı insanları kaçırıp düzenli olarak yerlerine geçerler fakat sonra yok edilirler.


Bölüm 5: Hunted (Avlanan)

28 Ocak 2006

Vilgax hala geri alma peşinde, Omnitrix'in için ödül avcıları tutar: bir robotik kabuklu ismi Kraab, bir suikastçi ismi AltıAltı, ve bir gizemli silahlı haydut ismi Tetrax. Üçüde Ben'i bulup ve Omnitrix'i almalıdırlar. Ben bu arada Tetrax'la savaşır ve onun bir Elmas Kafa olduğunu anlar. Tetrax bunu kararlaştırır, Omnitrix çocukta kalır ve AltıAltı ve Kraab'ı alarak gider. Ben bir kaykay alır.


Bölüm 6: Tourist Trap (Turist Tuzağı)

4 Şubat 2006

Sparksville şehrinde bir turist tuzağı oluyor ve Ben bir muziplik yaparak Megavat'ı serbest bırakıyor.


Bölüm 7: Kevin 11 (Kevin 11)

11 Şubat 2006

Kevin adında mutant bir çocuk Omnitrix'in gücünü emerek oda Ben gibi kahramana dönüşebilir.


Bölüm 8: Alliance (İttifak)

18 Şubat 2006

Vilgax, hırsız Joey'i Rojo adlı robota dönüştürerek geri döner. Bu sürede büyük baba yaralanmıştır hastenede yatar. Daha sonra taburcu olmuştur bununla birlikte herşey yoluna dönmüştür.


Bölüm 9: Last Laught (Son Kahkaha)

25 Şubat 2006

Zombozo adlı kötü vampir palyaço şehre gelir. Psikopalyaço adlı makinesiyle insanların (gülen) ruhlarını çalar. En sonunda Ben ondan kortuğu için (Ben zaten palyaçolardan korkar) Zombozo'dan daha korkunç yaratığa dönüşür Gölge Hayalet. Zombozo'yu yener ve bu arada Sirk Ucubeleri kaçmıştır.


Bölüm 10: Lucky Girl (Şanslı Kız)

4 Mart 2006

Ben sihirbaz Hex'le kavga eder. Bezel'in kilit taşını alır ve Gwen'e verir. Gwen'in şansı artar bununla birlikte belasıda artar.


Bölüm 11: A Small Problem (Küçük Bir Problem)

11 Mart 2006

Ben'in havuz için boyu yetmeyince, Gri Madde'ye dönüşür. Bu sefer de normalden uzun kalmıştır. Bu zaman sırasında, Gri Madde uzaylı saplantılı bir inek (öğrenci) ismi Howell Wayneright tarafından kaçırılır. Howell, Gri Madde'yi gizli bir örgüt olan Enoch ve Ebedi Şövalyeleri'ne götürür. Howell istediğini alamayınca, Gri Madde, Howell'la dünya dışı dolu teknolojik oda bulurlar. Bu arada Gwen ve Max kısa zaman içinde oraya gelir. Gri madde sabotaj yapınca hepsi ordan kurtulur, orasıda yıkılır. Fakat Encoh ve Ebedi şövalyelerinin bu patlamadan nasıl kurtuldukları bilinmemektedir bu büyük bir sırdır aslında her patlamadan gizemlice kurtulurlar.


Bölüm 12: Side Effects (Yan Etki)

18 Mart 2006

Clancy, yıkıntı bir binada yaşayan ve böceklerle dostluk kuran tuhaf bir adamdır. Yıkım ekibi evini yıkmak için gelince böceklerine belediye başkanına saldırma emri verir. Ben, uzaylı kahramanları gribinin etkisiyle güçsüz düşmüşken başkana yardım edebilecek mi dersiniz.


Bölüm 13: Secrets(Sırlar)

25 Mart 2006

Gücünü yeniden toparlayan Vilgax Omnitrix'i bizzat almak için Dünya'ya iner. Ben'in rüyasına girer ve Büyükbaba Max bu tehlikenin farkına varınca bir iki aile sırrını açıklamaya karar verir. Böylece hep beraber (Benjamin hariç) Rushmore Dağı'na giderek gerçeği öğrenirler.


#5
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Sezon 2: 2006


Bölüm 14: Truth (Gerçek(lik))

29 Mayıs 2006

Max bir zamanlar "Tesisatçılar" adı verilen gizli bir örgüte üye olduğunu itiraf ediyor; bu örgüt uzaylı yakalama görevini üstlenmiş. Tesadüfen Max'in eski ortağı Phil ile karşılaşıyorlar; Phil, hala görevin başında.


Bölüm 15: The Big Tick (Büyük Bit)

30 Mayıs 2006

Mor renkli, dev kene veya bit Yellowstone Ulusal Parkı'na iniyor ve gezegendeki hayatı sömürmeye başlıyor. Obu işi yaparken üç tane hevesli "Yüce Varlık"ı korumaya alıyorlar. Ben, gezegeni kurtarmak için yeni keşfettiği bir armadillo- ve sert-uzaylı Yıldırım Topu'nu kullanmaya karar veriyor.


Bölüm 16: Framed (Tuzak)

31 Mayıs 2006

Ben'in uzaylıları San Francisco şehri boyunca suç işliyorlar. Kısa süre içinde Ben bunu uzaylı güçlerini ele geçiren Kevin'ın işi olduğunu fark ediyor. Ben'in şimdi memur Steel'i iyi bir çocuk olduğuna ikna etmesi ve bir an önce Kevin'dan kurtulması lazım.


Bölüm 17: Gwen 10 (Gwen 10)

1 Haziran 2006

Bu bölümün ana konusu "What If?" (Neden Acaba?) tarzındadır yani Marvel Comics'İn karakterlerinden biri olan Örümcek Adam'ın tarzındadır. Ben bir sabah uyanır, Omnitrix'in kolunda olmadığını fark eder. Gwen ve Büyükbaba Max onun bu fikirlerine sorular sorar. Ben daha yaz tatilinin ilk günü olduğunu anlar. Camp alanındadırlar, fakat Omnitrix'i Gwen bulur bu arada Vilgax erken gelir. Ben Omnitrix olmadığı halde Gwen'i kurtarır.


Bölüm 18: Grudge Match (Kin Maçı)

7 Haziran 2006

Silx Vigma, potansiyel sahibi herkesi kaçırıp mega gemisinde düzenlediği yarışmada gladyatörler gibi dövüştürüyor. Çoklu uzaylı formuna girmiş olan Kevin, Ben'le aynı takımda güçlü Teknorg'a karşı savaşacak.


Bölüm 19: Galactic Enforces (Galaktik Polisler)

13 Haziran 2006

Ödül avcıları tarafından dünya ele geçirilecekken, Galaktik Polisler gelir ve Ben onlara katılır birlikte onları durdururlar.


Bölüm 20: Camp Fear (Kamp Korkusu)

21 Haziran 2006

Max'in karavanı yolun ortasında dikilen çocuğu neredeyse ezecekti. Gilbert adlı bir çocuğu Opinicon Kampı'na geri götürdüklerinde kampın terk edilmiş olduğunu görüyorlar. Fakat kampta canlı bir şey keşfederler ve bu şeyin uzun filizleri ve mutant mantarlardan oluşan bir ordusu vardır. Ben, Opinicon kampında Yaban Asma'yı serbest bırakır.


Bölüm 21: Ultimate Weapon (En Güçlü Silah)

6 Temmuz 2006

Max'in tesisatçı donanımı kazıp çıkarılan eski maskeyi bulur. Bu durum hızlıca Max'in davranışlarını değiştirir; bu çok güçlü tasarlanmış maskeyi Max almaya gider, ve yanlış ellere düşmeden geri almalıdır. Maya Piramidi'ne giderler ve yalnız değillerdir, Enoch ve Ebedi Şövalyeleri'de bu işin arkasındadır. ordaEkchuah'nın kılıcı vardır. Bunu almak birbirleriyle kapışırlar.


Bölüm 22: Though Luck (Zor Şans)

12 Temmuz 2006

Las Vegas geleneksel fuarda, Bezel'in Kilit Taşı'nı bulunca Gwen, Şanslı Kız kostümünü tekrar giyer. Bu arada Charmcaster (Sihirbaz) Hex'i hapisten çıkarır. Hex güneş tutulmasından önce Kilit Taşı'yla tüm tılsımlarını yeniden getirir. Güneş tutulmas olduğunda Hex işini yaparken Ben ona Yaban Asma'yla karşı çıkarak tılsımlarını kırar.


Bölüm 23: They Lurk Below (Aşağıda Dolaşıyorlar)

18 Temmuz 2006

Büyükbaba Max'in eski arkadaşı onları kişisel aile jetiyle bindirerek getirir, Donovan Büyük Smith, suyun altında kendi gezme ve dinlenme yeri vardır. Oraya gelince torunu Edwin ile tanışırlar, Sonra Edwin, Ben ve Gwen denizin altında bir denizaltı ile dolaşırlar. Büyük bir saldırıya uğrarlar ve Edwin Ben'İn süperkahraman olduğunu anlar. Orasıda balık saldırılarıyla yıkılır.


Bölüm 24: Ghostfreaked Out (Gölge Hayalet Korktu)

25 Temmuz 2006

Ben, Gölge Hayalet hakkında tuhaf bir kabus görür. Bu sırada Gwen bir okul turunda o okula katılmayı ister, Ben yine Gölge hayalet'in heryerde sesini duyar ve Ben etrafa kötü şans yayar. Bu arada Korkunç Peruk, Asit Nefes ve Parmak Kafa kötü gösteri sergilerler, Ben Omnitrix'i harekete geçirerek; bunun sonucunda Göge Hayalet'e dönüşür. Sonra saldırganca savaşır ve süresi biter. Gölge Haylet Omnitrix'ten kaçar. Göge hayalet ikinci bir deriye sahip olduğu için derisini çıkarır. Onun altından korkunç bir yaratık ortaya çıkar. Gölge hayalet, Ben'in vücuduna sahip olmak ve Omnitrix'İn kontrolünü ele geçirmek için için sirk üçlüsünü korkutup Ben'i yakalamaya çalışırlar. Ben ile ailesi Gölge Hayalet'le karşı karşıya kalırlar ve geceyi beklerler. Gwen ve Max kolaylıkla sirk üçlüsüyle savaşır, ama Ben koşar. Gölge Haylet onun vücuduna sahip olmak için hazırlanır, Ben odanın perdelerini çekince güneş baş gösterir, onu yakıp kül eder.


Bölüm 25: Dr. Animo and the Mutant Ray (Dr. Animo ve Mutant Işığı)

25 Ağustos 2006

Ben Omnitrix'in çalıştığı parçasıyla oynar, Omnitrix'İn ön yüzünü kırar ve nedeni uzaylı formlarının dönüşümünün esrarlı kombinasyonlarıdır. Buna ek olarak, kırık parçası nereye değdiyse küçük değişen yaratıklar çıkar. Bu arada, Dr. Animo hapisten kaçar ve bu esnada Ben'le savaşmaya gelir, Omnitrix'in kırık parçasını bulur. Bunu güçlü ölçüdeki Transmodülatör'ünde kullanarak, bunun gücüyle tek atışta tüm gezegeni değiştirebilecektir.


Bölüm 26: Back With a Vengeance (İntikam İçin Geri Dönüş)

9 Ekim 2006

Ben yanlışlıkla Omnitrix'in ana kontrol şifresini çözer, her uzaylıya sadece düşünerek şekil değitirir, ve süresizce istediği uzaylıda kalabilir. Başka yerde, Kevin geminin kontrolünü ele geçirmiştir (Grudge Match adlı bölüm). Evrende yönünü kullanır, o Vilgax'ı bulur ve donmuş halden canlandırır. İkisi savaşır, ama Vilgax çabukça Kevin'in doğal değişimini anlar ve onu kullanmaya karar verir. Kevin ve Vilgax, Ben'in nerede olduğunu öğrenir ve onu köşeye sıkıştırır kavga ederler. Max düşmanlarını Geçersiz Boş Gösterici boyutuna göndermeye kalkışır; bunula birlikte, Ben'i çekerler ve başka boyuta girer ve savaşa devam ederler. Gwen, Ben'i kurtarmak için Geçersiz Boş Gösterici'ye girer. Maalesef, Kevin onu yakalar, Ben ise Gwen'i kurtarmak için Omnitrix'i verir. Kevin, Vilgax'a ihanet eder. Bu arada Ben Omnitrix'in ana kontrol şifresini sıfırlar. Ben ve Gwen onları orda bırakarak gelirler. Ben Omnitrix'i tekrar takar ve Gwen'e şaka yapmak isterken istemediği uzaylıya dönüşür. Ben, Omnitrix'in ana kontrol şifresini sıfırladığını hatırlar. Şimdi deneyeceği sadece 999 Milyon kombinasyon kalmıştır.


#6
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Sezon 3: 2006 - 2007


Bölüm 27: Ben 10,000 (Ben 10,000)

25 Kasım 2006

Ben ve Gwen, Büyükbabası Max'e doğum günü olduğu için ona pasta almayı unuturlar. Ama gizemli bir yabancı garip bir yerden çıkarak Gwen'i kaparak kaçar. Ben, Şimşek Hız (XLR8)'a dönüşerek güçlükle portalin içine girmeyi başarır. Ben aniden nerede olduğunu anlar: gelecek, insanlar ve uzaylıların barış içinde yaşadığı bir dünyadır. Ben, bununla birlikte, Gwen'i kaçıran kişinin Gwen'in gelecekteki kendisi olduğunu öğrenir, becerikli sihirli çizmeleri vardır. Gelecekteki Gwen, bugünkü Ben'in şimdi dünyaca tanınan 10,000 farklı uzaylı ile bir kahraman olduğunu söyler. Ama Ben gelecekteki kendisiyle tanışınca, Ben geleckteki Ben'in çok işi olduğunu ve sakin olamadığını, kendi ailesi için eşit olmadığını anlar.

Bölüm 28: Midnight Madness (Gece Yarısı Çılgınlığı)

2 Aralık 2006

Mega-mall'ı ziyaretteyken, Ben ve Gwen bir hipnoz performansı izlerler. Ben her gece uzaylıya dönüşerek bir şeyler çalıp veya başka bir şey yapıp sonra sabah uyanınca kendini başka yerde bulur. Ben sonra Sublimino'yu Vahşi Asma olarak durdurur.

Bölüm 29: A Change of Face (Yüz değiştirme)

9 Aralık 2006

Ben ve ailesi Salem, Massachusetts'te ziyaretteyken, Charmcaster (Sihirbaz) Ben'le vücut değiştirip Omnitrix'i almak ister ve vücut değiş tokuş çılgınlığı yaşanır.

Bölüm 30: Merry Christmas (Mutlu Noeller)

11 Aralık 2006

Ben, Büyükbaba Max ve Gwen tuhaf bir Noel yerine gelirler, Büyükbaba Max, onu Noel Baba sanan Noel saplantılı bir adam tarafından kaçırılır. Ben ve Gwen etrafı araştırır, Noel saplantılı adamın oğlu onlara yardım eder ve birkaç söz kullanır tabanları yağla gibi. Bu donmuş Noel köyü 1930lardandır, ama Ben hediyeleri kendi dağıtır, zamanında dağıttığı için köy büyülenmiştir.

Bölüm 31: Benwolf (Kurt Ben)

17 Şubat 2007

New Mexico'da ziyaret sırasındayken, bir mor şimşekle bir kurt yaratık ortaya çıkar. Orda ilk önce, bilinmeyen bir nedenle uydu donanımlarını çalmaya başlar. Max'in eski bir arkadaşı Yenaldooshi veya Navajo Kurtadam'ın geleceğine inanır, bir işaretinde temiz kötüdür. Vahşi Asma yaratıkla kavga eder, ama Ben normale dönmeden önce sadece Vahşi Asma'nın kökünü ısırır. Ben insan olarak ölmeye yakınken, ama onu bağışlar kurt yanlışlıkla Omnitrix'i epeyce çizer. Daha sonra, Ben Kurtadam formuna dönüşmeye başlar, herhalde çizmenin etkisidir. Diğerleri, Ben'in dönüşümünü tamamlanmadan önce Kurtadam'ı öldürmek için acele ederler. Bununla birlikte, onlar gerçektende Kurtadam'ın uzaylı olduğunu keşfederler. Kurtadam Omnitrix'i çizdiğinden, kendi DNA'sı Omnitrix'e eklenir, yavaş yavaş Ben'in formu değişir. Bunun üzerine biraz zaman sonra insan formuna yeniden geri döner, Ben hareket halindeki volkanın içinde Kurtadam'la Yakar Top olarak kavga eder, içersi kesinleşmiştir. Grup kayıp donanımlar bulur, ama tehlike bitti varsayılmştır. Bunula birlikte, uzaylı bina çökerken bir vericiyle malı kurtarmıştır ve geçen bölümlerde kendi çalıştırmıştır.

Bölüm 32: Game Over (Oyun Bitti)

24 Şubat 2007

Ben ve Gwen Sumo Darbesi video oyunu oynarlar ve Gwen oyunda Ben'i alt etmiştir. Bunun sonucunda, Ben Güncelleme'ye dönüşür ve bilgisayarla birleşerek böylece Gwen'in skorunu düşürür. Gwen Ben'i çıkarmaya çalışır, bir şimşek çarpar ve her ikisi de oyuna çekilir. Çok geç olmadan önce onlar tüm Omnitrix uzaylılarını bulmalarını anlar ve onlar kesinlikte sıralı oyundaki simgeleri toplamalrı lazımdır. Onlar sıralı levelleri geçip Güncelleme simgesini almalıdırlar ve oyundan çıkmalıdırlar. Bununla birlikte, oyundaki kötüleride öğrenirler, ve oyunda çıkmak için Güncelleme simgesini kullanıp ve gerçek dünyaya dönmelidirler.

Bölüm 33: Super Alien Hero Buddy Adventures (Süper Uzaylı Kahraman Kafadar Maceraları)

3 Mart 2007

bir televizyon şovu ismi Süper Uzaylı Kahraman Kafadar Maceraları, modası geçmiş çizgi film versiyonu starları Dört Kol, Ateş Topu ve Yaban Köpek gösterilir, Ben buna kızar ve itibarını ister. Ayrıca, Ben'in eski favori şovu olan Kanguru Komando'nun yerini almıştır. Yalnızca bunun sonucunda Ben ve Gwen, Planetary Studios (Dünyasal Stüdyolar) yerini ziyaret eder, böylece yapımcının hakkında her şeye göğüs gererler. Bu arada, garip yanlışlıklarla hangi aktörün yaptığı ortaya çıkmaya başlar. Komando uygunca günü kurtarır. Komando çizgi film yapımcısı aktör, sorumlu, Tim Bean'den şüphelenir ama Gwen ise Komando'nun bölümündeki hain oyundan şüphelenir.

Bölüm 34: Under Wraps (Sargılar içinde)

10 Mart 2007

Ben ve Gwen işlerinin kıymetini bilmedikleri için ağır iş öğretilir, Büyükbaba Max onları bir çiftliğe götürür. Bunula birlikte, çiftlikteki çocuk Ben ve Gwen'e son zamanlarda mor şimşek ışığından bir mumya geldiğini söyler, onlar tuhaf şeyi merak ederler. İkisi de güçlü bir taş için bir yerin kazıldığını görürler, ama onları görünce hemen saldırır. Şimşek Hız avantajsızca onunla savaşır, ama mumya bu kargaşada kaçar. Max bu güçlü kayanın kimyasal dengesiz kaya olduğu keşfeder ismi Korodium, nedeni dünyevi organizmanın içinde sert mutasyon olması. Tennysonlar mumyanın izini takip edince dondurma fabrikasına yolları düşer, ama tehlikeli mumyanın yenilmezliği sona erer. Savaşın sonucunda, mumya Omnitrix'e dokunur ve yanlışlıkla DNA'sına eklenir, Ben o formu kullanır; bununla birlikte, Omnitrix bunun yerine Ben'in Güncelleme'ye dönüşmesine karar verir. Güncelleme liquid nitrojen tankına kaplanarak ona sahip olur ve püskürtülen kimyasal ile mumya, etkileyicileşerek donar. Aile daha fazla elle iş olduğunda korktukları için çiftlikten kaçar.

Bölüm 35: The Unnaturals (Anormaller)

17 Mart 2007

Ben favori takımı olan Litte League görmeye gider, maalesef takımda olmayı düşünürken fakat düşmanları JT ve Cash'i görür. Ben onların karşı takım olduğunu anlar, ev takımı, robotlardır. Ben kendi takımı için hile yapar, ama robotlara karşı kaçırılan insanlara tam o anda yardımına uygun uzman ortaya çıkar Ben. Kurtarmaya kalkışır, Ben robotların planının Amerika Başkanı'nın yerine geçme olduğunu keşfeder, hem de oyunlarını gözetler. Tennysonlar onların planını engeller ve şahsen başkanı kurtarırlar. Sonra onlar gider, Enoch ortaya çıkar, bunun kendi planı olduğunu açığa vurur. Enoch, Tennysonların hayatını parayla almaya yemin eder.

Bölüm 36: Monster Weather (Canavar Havası)

24 Mart 2007

Büyükbaba Max, Gwen ve Ben'i Chigago'daki favori müzik festivaline götürür eski zaman bandı, Shag Carpeting, ama hava kontrol robotu konseri yarıda keser ismi S.A.M. Ben Dört Kol'u kullanarak robota şok dalgaları gönderme sonucunda onu yok eder.

Bölüm 37: The Return (Geri Dönüş)

7 Nisan 2007

NASA'da bir uzay mekiği fırlatılacakken mor bir şimşek fırtına onu yarıda keser. Bu olay Ben, Gwen ve Max'in dikkatini çeker, başlangıçtaki yaratıklar kurtadam ve mumya umutla bulunur. NASA'da, Ben öfke hastası bilim adamı olan ismi Dr.Vicktor'ı görür. Mor ışıklı fırtına ve iki yaratık gözetim altındadır. Ben, Gwen ve Max yaratıklara, doğru formdaki Vicktor'a tekrar rastlarlar. Kaybedilen savaşın ardından, Tennysonlar ayrılır: Max ve Gwen, Doktor Vicktor'un fırlattığı uzay mekiğine binerler, ve Ben ise Şimşek Hız (XLR 8) olarak Vicktor'ı takip eder. Mumya uzay gemisine biner ve Vicktor, New Mexico'da olan kurtadama mor şimşek aracılığıyla kullanacağı bir telepatiksel aygıt gönderir. Ama Ben, Dr. Viktor'a karşı çıkar, bilim adamı kendi planının dışına erişemedeğini açığa vurur. Vicktor efendisini yaratır: Ben'in korkusu ortaya çıkar, Gölge Hayalet!

Bölüm 38: Be Afraid of the Dark (Karanlıktan Korkmak)

14 Nisan 2007

Bu bölüm The Return isimli bölümün devamı niteliğindedir, Gölge Hayalet ve Doktor Vicktor sağ salim dışarıdadır, Ben çabucak Gri Madde'ye dönüşerek kaçar. Gri Madde, Gölge Hayalet'in bilgisayar terminalindeki planını güçlü görür: Planı Korodyum ışığı projesiyle özel istasyonda çaprazlama ve New Mexico'daki (Meksika) vericiyle dünyayı kullanıp dünyayı karanlıklaştırmak, böylece o izin verilen tam güçle ve kuralla gezegeni yok edecekti. Bu plan sadece dünyanın popülasyonunu değiştirmeyecekti, bundan başka güneşi engelleyecek, böylece Gölge Hayalet dünyanın karalması kuralı sayesinde sonsuzca yaşayacak. Ben, Güncelleme'yi kullanarak uzay istasyonunda geçici bir roket yaptı, Vicktor ona yapışarak istasyona gelebilir. Bu arada, Max ve Gwen uzay mekiğinde mumyayla kavga ederler ve Gölge Hayalet'in planını engellemeye kalkışırlar. Güncelleme görünüşe bakılırsa mumyayı yok etmiştir, ama Gölge Hayalet tekrar ortaya çıkmıştır ve aygıtı manuel olarak başlatmıştır. Kuramsal olarak heryer kararmıştır, Gölge Hayalet formunu arttırır; Ben'in yeni Benvictor formunu Viktor geri dönmeden önce sahip olmuştur. Bununla birlikte Max marifetiyle Viktor'ın projektörünü yok eder, Gölge Hayalet'in planı batar ve görünüşe göre kurtadam ölmüştür. Etraf yatışınca, Vicktor orda Ben'i çarpıtmak istemiştir, ama yanlışlıkla kendi ve mumya sürgün edilmiştir. Ben ve Gwen, Max uzay gemisiyle kaçar, onlar ordayken Gölge Hayalet'i tekrar güneş ışığıyla yok eder. Yakar Top, Max ve Gwen'i dünya atmosferinden kurtarır ve Mısır'a gelirler. kötü sonuçla girerler, Ben, Gölge Hayalet'in Omnitrix'te doğal form olarak elde ettiğini fark eder.

Bölüm 39: Visitor (Ziyaretçi)

21 Nisan 2007

İki Snowbordcu yanlışlıkla tuhaf kaptaki bir uzaylıyı uyandırır ismi Xylene. Xylene, Omnitrix'in yerini belirler ve Ben'e saldırır, o da çalma kanıtındadır. Bununla birlikte, Max onu korumaya gelir, ikisi de birbileriyle eski dost olduklarının farkına varır. Xylene ve Max sonraki gece eski günlerden konuşurlar. Vahşi Asma (Yaban Asma'da olabilir) onları gizlice dinler. Xylene, Max'e neden dünyada yaşadığını ve onunla birlikte evrene yolculuk yapmak istediğini sorar. Çılgına dönen, Ben kamp alanına geri döner, Vilgax'ın kalan bir robotunu yenemez ve yardım için Max ve Xylene'e güvenir. Orda Xylene, Omnitrix'i Dünyaya atmasının sebebi gemi kumandanı Vilgax'ın saldırıları olduğunu söyler ve onu Max'e göndermeye planlamıştır; Ben kazara Omnitrix'i almıştır. Ben sarsıntının geldiği yere koşar ve Gwen ardndan gelir. Robot tekrar saldırır ve Max'i yakalar. Ben ve Xylene birbirleriyle isteksizce takım kurup onu kurtarmaya çalışırlar. Bu süreçte, Xylene kendi bilgisiyle Omnitrix'in yeni bir formunun kilidini açar, Yalayut, Ben onu kullanarak robotu yok eder. Bunun sonucunda, Xylene gezegenden ayrılmak için hazırlanır ve Max'e tekrar teklif sunar. Max reddeder, çünkü Ben ve Gwen'e dünyada tek parça halinde sahip çıkmalıdır.


#7
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Sezon 4: 2007 - 2008Bölüm 40: Perfect Day (Mükemmel Gün)

14 Temmuz 2007

Ben'in, mükemmel günüdür: Büyükbaba Max, bir kahvaltı hazırlar, lezzetli ve normal hazırlar, amigolarla dolu bir otobüs onun önünde durur tekerini elmasla yeniler. Ben, Büyükbaba Max ve Gwen, (Ben, iki kız tarafından öpülür, yüzü kızarır) pizzaya n' play'a giderler ve yerine bırakılmamış oyunlar, bir kamyondan düşer. Yine, Gwen’in ve Büyükbaba Max'ın, gösterdiği başka biri olduğu zaman, o, Enoch'un olduğunu keşfeder ve Forever Knight, bir hayal dünyasında onu tuzağa düşürür, Ben'in okulu. Daha sonra rüya ve kaçışın kontrolünü almayı idare ederken, Ben, onun kendi hayal dünyasında Enoch'u tuzağa düşürür. Başka bir Forever Knight, kral olduğu, birçok fazla başarısızlıktan dolayı onun kaderine Enoch'u bırakmayı kararlaştırdığı andan itibaren Tennysonlar'la ilgilenir.


Bölüm 41: Divided We Stand (Biz Ayakta Bölündük)

19 Temmuz 2007

Plajda eğlenme esnasında, Ben, Omnitrix'de yeni bir uzaylı keşfeder, Ditto. Ditto, gücü çoğalmadır, sadece mutasyona uğranan bir martının yardımıyla hapishaneden kurtulan, Dr. Animo'nun dikkatini çeker, yapacak olduğu vardır. O, onun kendi kötü maksatları için onun uzaylı DNA'sını sömürmenin umutlarında, Ben'in Ditto klonlarının birini yakalar. Uzaylı DNA'sını kullanarak, Animo, kendinden-çoğaltan mutant Pulkanat ordusunu yaratır, ama Ben, her Pulkanat klonunu yok etmesi için klonlarda doğal zaafı sömürür ve bir kez daha Dr. Animo'yu yakalar.


Bölüm 42: Don't Drink the Water (Suyu İçme)

26 Temmuz 2007

İleri yaşla zayıf büyüyen, Hex, onu yapması için genç kalmak için bir şeyi arar. Aynı zamanda, Max, onun yaşlanan vücuduyla zorluklara sahip olmaktır, bundan dolayı Max, onun, göründüğü gibi öyle yaşlı olmadığı onları adil göstermekte onun torununu hayran bırakmayı kararlaştırır. Oyunda Max, onlara meydan okudu, o ve Gwen beraberce, onu suyun içine düşürürler, gençlik fıskiyesinden olduğu habersizdir. Max, bir on-yaşında geriler, Max, bir dört-yaşında olur. Oyunun sahibi, fıskiyenin koruyucusudur, 400 yıl önceden Juan Ponce de León tarafından öyle yapması istenmiştir. Hex, yeniden genç olmayı kullandığı fıskiyenin yerini göstermeye adamı zorlamayı idare eder. Yine de, Ben, fıskiyeyi buharlaşması için Ateştopu'nu kullanır, yeterli süreç sonra büyüsünde Hex sudan çıkmış bir çocuğa döner. Fıskiye hakkında, adam, suyun etkilerinin, sabit içme olmadan yok olacak olduğunu gösterir. Bu arada, Charmcaster (Sihirbaz), onun çocuk amcasını bulur, ve onun belasında onu alaya almayı beğenir.


Bölüm 43: Big Fat Alien Wedding (Büyük Şişman Uzaylının Düğünü)

2 Ağustos 2007

Büyükbaba Max'in yeğeni (oğlan) bir uzaylı ile evlenir hem de ailesinin baş düşmanı ailenin kızı ile evlenir. Ben yüzük taşıyıcı olduğu için hemde bir kızla dans edeceği için dans öğrenmeye başlar ve Gwen'le alıştırma yaparken büyükbabaları görünce gwen'ni yere fırlatır.Daha sonra kızın uzaylı ailesi düğünde kıza ve oğlana ihanet eder ve Ben'in ailesine saldırırlar. Ben'de karşılığını verir tabi.
Not: Ben’in Gwen'i yere atmasını görünce gülmekten ağlayıp hasta olabilirsiniz.

Bölüm 44: Ben 4 Good Buddy (İyiler İçin Ben)

22 Eylül 2007

Bir çöl boyunca yolculuk yaparken, Tennysonlar, Laurence Wainright'in Karavanı'nı kaçırması için modern korsanlarıyla karşılaşırlar. Yol korsanlarını durdurduktan sonra, Ben, karavanın nasıl doğru çalışmadığını etrafta şikayet etmeye başlar, ve Laurence'nin Karavanı gibi neredeyse öyle lüks değildir. Kısa zaman sonra yol çetesi, geri döner, ve pas yığınını (Max'in karavanı) çalarlar. Büyükbaba Max, pas yığınını umutsuzca bulmayı denerken, yol çetesi, planlarında kullanım için karavanı modifiye ederler. Yol çetesinin bir trenden füzeleri çaldığını durdurmak için, Laurence'nin karavanını Tennysonlar Ödünç alırlar. Yol çetesinin lideri olan baron ana yolu, dönüşte, yol çetesinin devriyesinin olduğu yollarda trafiği artıracak olan yeni ana yolu yok etmek için füzeleri kullanmakta planlar. En sonunda Ben, onun pas yığınının garipliklerinin bilgisini kullanarak, baronun ana yolunun planını durdurur.


Bölüm 45: Ready to Rumble (Gümbürtüye Hazırlanmak)

29 Eylül 2007

Gwen yeni bir bilgisayar almıştır ve Ben'de bilgisayardan sumo oyununa bakıyordur. Gwen kızdığı halde Ben vermeyince bilgisayar aniden kapanır ve Ben bilgisayarı bozduğunu sanar. Geceyarısı herkes uyuyunca Ben bir güreş yerine gider ve Dörtkol sayesinde büyük ödülü kazanır. Dövüştüğü insanlar genelde mutanttır. İki kardeş mutant belalı bir işe bulaşmıştır ve annelerini para ile kurtarıcaklardır. Ben ödülü onlara verir ama yinede adamlar annelerini öldürmeye çalışır. Ben Ditto olur ve onları yener anneyi de kurtarır. Çiftliklerini kurtarmak için Ben ödülü onlara verir. Ben'in yeni laptop bilgisayar alacak parası yoktur ve Gwen'le yaz tatili bitene kadar bulaşıkları yıkama sözüyle anlaşır. Meğerse bilgisayar kimse elini vurmasın diye özel bir USB'yle (Flash Bellek) çalışıyordur.


Bölüm 46: Ken 10 (Ken 10)

6 Ekim 2007

Bu bölüm Ben 10,000 adlı bölümün devamı niteliğindedir ama zaman daha ileridedir. Ben 10.000 Vulcanus'u yener ve bir boyuta gönderir. Eve döner ve oğlu Kenny'nin doğum gününü kutlar. Gwendolyn doğum gününe gelememiştir. Bu yüzden sanal bir şekilde onla konuşur ve Sihirbaz Kızın köpeklerinden hediye eder. Babası yani Ben 10,000 ona derki: Ben de on yaşında Omnitrix'e sahip oldum bu seninde hakkın der ve ona kendi yaptığı sadece 10 uzaylıdan oluşan Omnitrix'i hediye eder. Ben bir çocukla tanışır. Bu çocuk aslında Kevin'ın oğlu Devlin'dir. Kevin geçersiz boş göstericidedir. Ben Ditto olur ve Devlin'le beraber boş göstericiyi ararlar. Karavanda bir düğmeye basarlar ve büyük bir yer açılır. Devlin babasını serbest bırakır. Devlin'de de, Kevin gibi dönüşme yeteneği vardır. Kevin ordan çıkar ve Kevin istediği zaman insan olabiliyordur. Karmakarışık 10.000 uzaylı olur. Tıpkı eski bölümlerde sahip olduğu güç gibi ama çok daha büyüktür. Ken, Gri Madde olur. Omnitrix'in sırlarını öyle çözer ve 10.000 uzaylıya ve anakontrole sahip olur. Kevin, Ken'e vurunca Ben çok sinirlenir ve Büyük Yön (WayBig) olur. Kevin'i boş göstericiye tıkarlar. Devlin üzülmüştür ve Ben ona: sende bizim aileden ol demiştir.

Bölüm 47: Ben 10 vs. the Negative 10 (Part 1) [Ben 10, Negatif 10'a Karşı (1.Bölüm)

9 Mart 2008

Tennysonlar, ismi Cooper olan başka bir tesisatçının torunu, eve gidene kadar onlarla birliktedir. Bu arada, Fort Knox'taki bir tesisatçı Sirk Ucubeleri ve Bilinç Auto tarafından soyulur. Tennysonlar zamanında onu bulur, yardım için çok geç kalmışlardır. Onlar biraz sonra ikinci bir soygun olduğunu öğrenirler, bu sürede Rojo (yeni sibernetik suit giymiştir), Animo, Clancy (mutasyona uğramış böcek olmuştur) ve Charmcaster (Sihirbaz) onları tuzağa düşürür. Max yapmaları gerektiğini arayarak keşfeder Alt Enerji, son derece güçlü alt atomik güç kaynağına bir uzaylı ırk tarafından tesisatçılara verilmiştir. Onlar kötü adamlar için, Alt Enerji girişimi depolanan Rushmore Dağı üssünde onları yönlendirir.


[b] Bölüm 48: [/b]Ben 10 vs. the Negative 10 (Part 2) [Ben 10, Negatif 10'a Karşı (2.Bölüm)

9 Mart 2008

Ben, Gwen ve Max, Cooper ile birlikte, Rushmore Dağı'nda tesisatçıların kullanıdığı bilgisayarla Forever King (Sonsuzluk Kralı)'in güçlerine karşı kullanırlar. Max, Forever King'in önceden kovulan tesisatçı arkadaşı olan sonradan uzaylı teknolojisiyle birikmiş Driscoll olduğunu keşfeder. Onların en iyi çabalarına rağmen, onlar Driscoll'un Alt Enerji'yi almasını engelleyemez. Driscoll enerjiyi zırh takımını güçlendirmekle kullanır ve Ben onunla savaşır, Yalayut gücün kaynağını sindirmeyi başarır ve onu güvenlice yok eder (bu arada, bunun sonucunda Rushmore Dağı'nın yüzü yok olmuştur). Bu arada Max ve Gwen, Negatif 10 u içerde sıkıştırmıştır.


[b] Bölüm 49: [/b]Goodbye and Good Riddance (Güle Güle ve İyiden Kurtulma)

15 Nisan 2008

Bu son bölümdür. (Ama aslında 47. bölümdür. Bu bölümde yaz tatili bitmiştir. Daha sonra tekrar yaz tatili dönemlerinden birkaç macera anlatılmıştır. Eğer bu bölümü izlerseniz son bölüm olduğu anlaşılır ve Ben 10 daha iyi anlarsınız.) Ben yaz tatili bittikten sonra evine geri döner, ve Max ona Omnitrix'i sır tutmasını söylemiştir. Bu işi yapması, sınıf arkadaşlarına uzaylı kahraman haberleri ile ona hayran kalmalarından daha zordur, Ben bundan haberdar olmamalarını istemiştir. Hayal kırıklığına uğramıştır, Ben riske girip Omnitrix'i kullanarak Vilgax'la savaşmıştır, Bir daha aleti Ben'den almak istemiştir ama başaramamıştır. Tüm dört Tennyson (Ben'in babası da yardım eder), şehirde deli gibi dolanan Vilgax'ın uçan robotlarıyla savaşırlar. Vilgax tekrar ortaya çıkar, Ben kolayca uzaklaşır, Ben'in babası yeraltında borudaki gazı patlatır, kötü yanıp kül olmuştur. Sorun sırasında Ben'in sırrı ortaya çıkmış herkes görmüştür ve Gwen, Ben'in okuluna nakledilmiştir. Sadece sakin biri gibi görünen, mutasyona uğramış hayvan kadrosuyla Dr. Animo Kalmıştır. Ben ve Gwen savaşmaya hazırdır.


Bölüm 50 - 52: Ben 10: Secret of the Omnitrix (Part 1, 2 and 3) [Ben 10: Omnitrix'in Sırrı (Parça 1, 2 ve 3)]

2 Mayıs 2008

Dr. Animo Ditto`dan aldığı DNA`yı makineye ekler ve Gözoğlan`la savaşır. Makine patlayınca çıkan enerji Omnitrix`e zarar verir. Omnitrix bozulur ama bozulması Omnitrix`in kendini yok etme süresi başlamıştır. Eğer tamir edilmezse Ben, Omnitrix ve evren ile yok olacaktır. Sonra Tetrax gelir ve Omnitrix'i tamir etmesi için Azmuth adında galvan (Gri madde) a gitmeye çalışırlar gizlice Gwen'de gelir, Vilgaxın ırkından Myaxx ile karşılaşırlar dördü beraber Vilgax’la savaşır. Azumth Omnitrix’e Waybig’in DNA şifresini ekler ve ben waybige dönüşür. Vilgax’ı uzayın sonsuzluğuna fırlatır. Tetrax ve Pluton'la birlikte Ben ve Gwen eve bırakılır.


#8
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Ben 10 Kısa Bölümleri


Ben 10 kısa bölüm serisi, yaklaşık olarak 2 dakikalık videolardır ve DVD’ye ek olarak dâhil edilmiştir. Onlar Cartoon Network'un video ev servisinde gösterilmiştir.


1. Hijacked (Kaçırıldı)
2. Snack Break (Çerez Kırıntısı)
3. Survival Skills (Hayatta Kalma Becerileri)
4. Radio Dazed (Radyo Sersemledi)
5. Sleepaway Camper (Uyku Yerinde Kamp Yapmak)
6. Dogged Pursuit (İnatçı Kovalamaca)
7. Let The Games Begin (Oyunlar Başladı)
8. Handle With Care (Dikkatle Dokunmak)
9. My Pee Chik

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı