İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Laiklik mitingine katılmak Laikliği savunmak suç oldu!

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Resmi ekleyen

Adalet Bakanlığı, YARSAV Başkanı Ömer Eminağaoğlu
hakkında mitinge katıldığı için soruşturma başlattı!..

SoruŞturma evrakında, “YARSAV Başkanı Şubat 2008’de düzenlenen laiklik mitingine katılarak tarafsızlığını yitirmiştir” denildi. Eminağaoğlu’nun Cumhuriyet Mitingleri kapsamında Anıtkabir’e yapılan yürüyüşe katılması da soruşturma konusu yapıldı.

Laiklik mitingine katılmak suç oldu

Adalet Bakanlığı, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın gerekçeleri arasında Eminağaoğlu’nun 2008 yılında katıldığı laiklik mitingi de var.

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında yürüttüğü incelemeyi tamamlayan Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Bakanlık’tan soruşturma izni istedi. Talebi değerlendiren dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından soruşturma izni verildi. Müfettişler soruşturma çerçevesinde Eminağaoğlu’ndan savunma talep etti. Bakan Şahin, Müsteşar Fahri Kasırga ve dönemin Ceza İşleri Genel Müdürü Nizamettin Kalaman imzasını taşıyan soruşturma evrakında YARSAV Başkanı “Şubat 2008’de düzenlenen laiklik mitingine katılarak tarafsızlığını yitirmiştir” denildi.

Anıtkabire yürümesi de soruldu

Eminağaoğlu’nun Cumhuriyet mitingleri kapsamında anıtkabire yapılan yürüyüşe katılması da soruşturma konusu yapıldı. NTV’nin sorularını yanıtlayan YARSAV Başkanı, “Laiklik mitingine katılarak tarafsızlığımı yitirmekle suçlanmam bu soruşturma için izin verenler açısından (konusu suç teşkil eden emirdir)” dedi. Hakim ve savcıların özlük hakları ile ilgili böyle bir soruşturma yürütmeye bakanlığın yetkisinin bulunmadığını savunan Eminağaoğlu, “Bu soruşturma AKP hakkında kapatma davası açan Yargıtay’a ve başsavcılığa açık bir saldırıdır” diye konuştu. Tüm sorumlular hakkında yasal işlem için girişimde bulunacağını belirten Eminağaoğlu, “Herkes hukuka saldırmanın ne demek olduğunu görecek” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak..

----------------------------------------------------
Sesimi Cıkaramadım...

Önce sosyalistleri topladılar
Sesimi çıkarmadım
Çünkü sosyalist değildim.
Sendikacıları topladılar
Sesimi çıkarmadım
Çünkü sendikacı değildim.
Sonra yahudileri topladılar
Sesimi çıkarmadım
Çünkü yahudi değildim.
Sonra beni almaya geldiler
Kimse kalmamıştı
Benim için sesini çıkaracak.

Yukarıdaki dizeler Hitler faşizmini yaşayan bir alman rahibine ait.

Günümüzde de aynı hortlamış Hitler faşizmini ülkemizde yaşıyoruz.

Kim Laikliği savunsa, Vatanını Atatürk İlkelerini Savunsa içeride.
Kim Amerikan ve AB oyunlarını bozmaya,halkı bilinçlendirmeye çalışırsa içeride.
Kim ABD'nin Gül'ünü eleştirirse içeride.
Kim Tayyip Bey'i eleştirirse içeride.
Kim Feto'ya dokunursa içeride...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı