İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

AKP, Apo'nun Yol Haritası, BM İkiz Yasaları

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Sema

Sema

    Ne Mutlu Türküm Diyene!!

  • Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Gender:Female
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...


Teoman Alili gözaltına alınmadan önceki son programında çok önemli bir gerçeği açığa çıkarmıştı.

Kamuoyu, Tayip Erdoğan ve Abdullah Gül’lerin açtığı yolda, Abdullah Öcalan’ın 15 Ağustos’ta açıklayacağı sözümona yol haritasına odaklandığı bir sırada, merkezi ABD’de bulunan American Kurdish İnternational Network ya da bilinen adıyla AKİN isimli düşünce kuruluşunun açıklamaları yayınlanıyor.

Bu açıklamada Abdullah Öcalan’ın 15 Ağustos’ta açıklayacağı muhtemel talepler sıralanmaktadır.

İşte açıklamadan bu taleplerin bazı başlıkları:

Operasyonların durdurulması, dağdan inen kadrolara siyasi haklar verilmesi, Belediyelerin bölgedeki yer altı ve yer üstü kaynaklardan yararlanmasının sağlanması, Kürt halkının iradesinin tanınması…

AKİN, (American Kurdish İnternational Network) Türkçe açılımıyla Kürt Amerikan İletişim grubu’nun başında ise PKK’nın ABD temsilcisi olarak bilinen Kani Gulam var..

Sık sık parçalanmış Türkiye haritaları yayınlamasıyla tanınan AKİN aynı zamanda ABD’de bir kamu kuruluşu olarak görülüyor. Türkiye’nin talebi üzerine ABD makamları Kani Gulam’ı sözümona yargıladı ve “400 saat kamu hizmetinde çalışma cezası verdi” . Ancak mahkeme kararına göre bu kamu cezası AKİN kuruluşunda yapılacaktır.

Apo’nun muhtemel taleplerinin bu kuruluştan sızması, “Kürt açılımı”nın nerede pişirildiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.


Ayrica, Bülent Arinc ve itbasi Öcalan'in nasil ayni dili kullandigini izleyin:

Iste Teoman Alili'nin gözaltina alinmadan bir gün önce hazirlayip sundugu 10 Agustos tarihli Haber Masasi'ndan önemli bir kesit:


BM İkiz Yasaları Nasıl İmzalandı?

BM İkiz Sözleşmeleri'nin yürürlüğe girme süreci nasıl yaşandı? 15 Ağustos 2000 tarihinde sözleşmelerin New York'ta imzalanması için en büyük çabayı MHP Lideri Devlet Bahçeli göstermişti. 4 Haziran 2003'te AKP ve CHP oylarıyla yasalar Meclis'ten geçmişti. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sözleşmelerin Türkiye'nin parçalanmasına neden olacağını belirterek dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den yasayı veto etmesini istemiş ve Sezer'le 16 Haziran 2003'te görüşmüştü. Ancak Sezer, yasayı 18 Haziran 2003'te onaylamıştı. AKP Hükümeti'nin Dışişleri ise Genelkurmay Başkanlığı'nın talebine rağmen Türkiye'yi koruma altına alacak bir parafı sözleşmelere eklememişti. İşte süreç...

Devlet Bahçeli'nin Başbakan Yardımcısı olduğu Bakanlar Kurulu, Türkiye'de halklara ayrı devlet kurma hakkı dahil; bilinen azınlık haklarını tanıyan bu sözleşmeyi hükümet adına imzalaması için, Birleşmiş Milletler Daimi Delegesi Volkan Vural'a talimat verdi.15 Ağustos 2000 tarihinde 'Medenî ve Siyasî Haklara İlişkin Uluslar arası Sözleşme' ile 'Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklara İlişkin Uluslar arası Sözleşme' işte bu talimatla imzalandı. Ancak Bakanlar Kurulu'nun ve Bahçeli'nin bu büyük suçu, yine hükümetin kararıyla gizli tutulmaya çalışıldı.

Newyork'ta atılan imzaların ardından 3 yıl geçti. Tarih 4 Haziran 2003... İktidarda A.K.P. Hükümeti var. Hükümet değişmiş, zihniyet aynı Birleşmiş Milletler sözleşmesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden alelacele, AKP ve CHP’nin oylarıyla yangından mal kaçırır gibi geçirildi.

BM İkiz Sözleşmelerine karşı Türkiye'de en kararlı mücadeleyi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yaptı. Perinçek, 16 Haziran 2003 günü dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile bir görüşme yaptı 4 Haziran'da TBMM tarafından kabul edilerek onay için Köşk'e gönderilen ikiz uluslararası sözleşme üzerine konuştu. Perinçek, Sezer'de sözleşmeleri onaylamaması yönünde talepte bulundu.

İşçi Partisi Lideri özetle Sezer'e şunları söylemişti: 'BM İkiz Sözleşmeleri, Türkiye'yi etnik, ekonomik ve toplumsal olarak parçalamayı, yabancı devletlere müdahale hakkını, Atatürk devrimlerine öldürücü darbeyi indirmeyi, Anayasayı ve Lozan'ı delik deşik etmeyi amaçlıyor.'

Ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 'BM Medeni ve Siyasi Haklar' ile 'Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar'a ilişkin uluslararası sözleşmeleri Perinçek'le görüşmesinden iki gün sonra 18 Haziran 2003'te onayladı. Oysa Sözleşme TBMM'de görüşülürken, Genelkurmay ve Dışişleri Bakanlığı temsilcileri arasında da tartışmaya neden olmuştu. Genelkurmay, sözleşmenin onayı sırasında ülkenin bölünmesi yönünde yorumlanamayacağı beyanı ile hareket edilmesini isterken, AKP Hükümeti'nin Dışişleri 'sözleşmenin, BM şartının ülkelerin bölünmezliğini vurgulayan birinci maddesi çerçevesinde onaylandığını' gerekçe gösterip, Genelkurmay'ın talebine karşı çıkmıştı.

Sözleşme, Meclis'ten de Dışişleri'nin görüşü doğrultusunda sözkonusu beyan konulmadan Sezer'in onayına sunulmuştu. Yani Türkiye bazılarının iddia ettiği gibi sözleşmelere kendini koruyan bir paraf eklememişti...

İşte bugün Kürt Açılımı tartışılırken başımıza bela olan BM İkiz Sözleşmeleri'nin kabul hikayesi böyle gerçekleşti....

Kaynak..

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı