İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

AKP İktidarının girişimi Kandil Teröristi Karayılan'ı Azdırdı!

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...


Resmi ekleyen

Cumhurbaşkanı Gül’ün şifreli söylemlerle kamuoyuna duyurduğu, AKP’nin inatla sürdürdüğü ’açılım’ bölücü teröristleri kudurttu. Fransız gazetesi Le Monde’a Kandil Dağı’nda röportaj veren Murat Karayılan önce akıl almaz isteklerde bulundu, ardından da Türkiye’ye tehditler savurdu.

Terörist sayısını artırırmış!


KarayIlan, “TSK silah bıraksın. Türk devleti bizden özür dilesin. AKP samimi olduğunu kanıtlasın. Başkanımızın (bebek katilini kastediyor) yol haritasını kabul edin. Diyalog gerek. Taraflar birbirini affetmeli. 7-8 bin adamımız var. Gerekirse bu rakamı kolayca yükseltebiliriz” dedi.


Açılım meyvelerini veriyor!


İktidarın açılım projesi bölücüleri kudurttu. PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan, Kandil Dağı’nda verdiği röportajda “TSK’nın silah bırakmasını, Türk devletinin kendilerinden özür dilemesini” istedi

Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Le Monde’nin Türkiye muhabiri Guillaume Perrier, Kuzey Irak’taki Kandil dağında terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan ile bir ropörtaj yaptı. Söyleşi sırasında küstahça ifadeler kullanan katil Karayılan, Türkiye’yi, Abdullah Öcalan’ın önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen “yol haritası”nı kabul etmeye çağırdı. “İki taraf arasında gerçek bir diyaloğa ihtiyaç var halbuki hükümet, sorunu tek başına çözmeyi amaçlıyor” diyen Karayılan “Bunun da uluslararası toplumu yanıltmak için yapılan bir manevra olduğunu düşünüyoruz. Başkanımızın yol haritasının etkisini azaltmak istiyorlar. ABD ve Avrupalılardan daha güçlü baskılar gerekir” iddiasında da bulundu. Karayılan, ABD’nin Irak’tan çekilme planı ve Türkiye’nin enerji merkezi haline gelmesi faktörlerine dikkat çekerek Kürt sorununun çözümünün bir “gereklilik” olduğunu da savundu.

Devlet bize saldırıyor

Karayılan şöyle devam etti: “İki taraf silahları bırakmalı. Halbuki şimdilik Devlet hareketimize saldırmak amacıyla ABD, Irak ve İran ile gizli müzakereleri sürdürüyor. Tek istediğimiz samimiyet. Eğer Türkiye eski yöntemlerini kullanmaya kalkışırsa askeri ve sosyal olarak karşı koyacağız.” Le Monde’nin “İsyancılar için bir af mı lazım?” sorusuna “Kimin için bir af?” karşılığını veren Karayılan, “Kim, kimi affetmeli? Esrarengiz saldırganlarca öldürülen 17 bin sivil kurbandan kim söz edecek? İki taraf biribiri affetmeli. Türk devleti ilk önce özür dilemeli savlarını da öne sürdü.

Gerekirse sayımızı daha da artırabiliriz


Murat Karayılan, ropörtaj sırasında ayrıca PKK’nin “askeri durumu” nun ne olduğunun sorulması üzerine Öcalan’ın tutuklanmasının ardından Batının örgütün çökeceği beklentilerinin gerçekleşmediğini, altı yıl “Büyük Batı güçlerinin kendilerini yok etmeye çalıştığı”nı, kendinlerinin ise “Hiç bir devletten destek almadan” direndiğini savunarak “7-8 bin adamımız var, bunun yarısı Kürdistan’ın Irak’taki kısmında, geri kalanları Türk kısmında. Gerekirse bu sayıyı çok kolayca artırabiliriz” iddiasında bulundu.

Avrupalılardan neler beklendiğine ilişkin bir soruyu yanıtlarken Almanya ve Fransa’yı Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olmakla ve sorununun çözümlenmesini “yeterince aktif bir biçimde desteklememek” le itham eden Karayılan, “PKK’ya karşı savaş, üyeliği reddetmek için iyi bir bahanedir, ancak Kürt sorununu çözmüş bir Türkiye, AB’ye daha kolayca girer. Bu nedenle biz AB üyeliğini destekliyoruz” dedi.


Ayna: Kürtler kendi kendini yönetsin

DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, Siirt’in Eruh ilçesinde düzenlenen 1. Eruh Çirav ve Kültür Sanat Festivali’nde halka seslendi. Siirt ve Eruh Belediyeleri tarafından düzenlenen festivalde konuşan Ayna, Türkiye’de sorunun çözümü için başlatılan çalışmalara kiminin ’Kürt açılımı’, kiminin ’demokrasi açılımı’dediklerini söyledi. Ayna, “İkisi de içiçe geçmiştir. Demokrasi açılımına Kürt sorunu çözülmeden ulaşılmaz. Herşeye rağmen olumlu önemli tartışmalar var. İlk kez karşılıklı bu sorunu çözelim diye bir irade var” diye konuştu.

Özerklik istedi

Yaşanan süreçte sorunu gerçek muhataplarıyla çözmek gerektiğini ifade eden Ayna, “Sorun tartışılırken çözüm de tartışılıyor. MHP ve CHP bu tartışma karşısında en fazla direnen taraflardır. Onlara şu çağrıyı yapıyoruz. Dünden beri bu sorunun bir parçası oldunuz. Bugün gelinen nokta size rağmen bu sorunu çözer. Gelin sorunun içinde değil, çözümün içinde olun. Anadilde eğitim hakkı için coğrafyanın değişmesi gerekmiyor. Demokratik özerklik önemlidir. Kürtler’in en fazla yaşadığı bölgede Kürtler kendi kendini yönetebilir.” dedi.

İmralı canavarından muhalefete gözdağı!


ELİ kanlı bebek katili, avukatları kanalıyla bu kez de ’açılım’a tepki gösteren MHP ve CHP’ye tehditler savurdu: Sürece engel olmasınlar. CHP ve MHP bu tavırlarını sürdürürlerse 6 ayda biterler. Yeni dönemin ruhu onları bitirir.

Öcalan CHP ve MHP’ye saldırdı

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla yaptığı son görüşmenin notları PKK’ya yakın internet sitelerinde yayınlandı. Haberlere göre Abdullah Öcalan avukatlarına şunları söyledi:

* Hükümetin ‘Kürt açılımı’ paketiyle birlikte yeni bir süreç başladı. Mustafa Kemal’in Cumhuriyeti kurması kadar önemli bir süreç.

* Sürecin önünde engel olmasınlar. CHP ve MHP bu tavırlarını sürdürürlerse 6 ayda biterler. Yeni dönemin ruhu onları bitirir. AKP de fazla bekleyemez. Yılbaşını bile bekleyemezler, Eylül’den sonra belli olur. Samimi olup olmadıkları netleşir.

* Benim çözüm modelim şudur: Devlet olacak, diğer tarafta da demokratik Kürt ulusu olacak. Kürtler devletin varlığını tanıyacak, kabul edecek. Devlet de Kürtlerin demokratik ulus olma hakkını kabul edecek. Böylece orta bir yerde buluşacak, uzlaşacaklar. Benim çözüm anlayışım budur.

* Ben Fethullah Hoca’yı takip ediyorum, okuyorum. Olumsuz değerlendirmiyorum. Kürdistan’da okulları, cemaatleri var, örgütlüler.

Kaynak..


-----------------------------------------------------------------

Kuduracak Köpek Cami Duvarına .......... Bu Pislikleri konuşturan, muhatap alan İktidara yazıklar olsun.. Türk devletinin kendilerinden özür dilemesini talep ediyor kimsin sen ki TC senden özür dileyecek :angry:

Konu Sema tarafından 17 Ağustos 2009 Pazartesi - 23:16 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Başlık Düzeltildi..


#2
romsi

romsi

  KD ™ Yakın Arkadaş

 • Kadim Dost
 • 455 İleti
 • Gender:Male
 • Location:ABD
Konunun basligidaki 'Karayalcin' ,,Karayilan olarak duzeltilsin lutfen..

Valla adam hakli...Yillarca Emeryalistlerin kucaginda popo buyutmek her baba yigidin harci degildir...Tekrar soyluyorum buyutulen popo zamani gelince oyle yada boyle patlatilir...Bu isi ya emperyalistlerin kendileri yapar yada kime ihanet ediyorlarsa onlar yapar...Tum SIKINTILARI bundan kaynaklaniyor..
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı