İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

ATV | Kapalıçarşı

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen

Yapımcılığını Erol Avcı‘nın (TMC) yaptığı yeni bir dizi başlıyor. ATV‘de yayınlanacak olan dizinin başrollerin de Nejat işler, Erkan Can ve Olgun Şimşek var. Bunun yanında “Binbir Gece dizisinde Tardu Flordun‘un kardeşini oynayan Mert Fırat‘da Kapalıçarşı ekibinde olacak. Kadın oyuncu için ismi geçen Oyuncu ise “Dudaktan Kalbe” dizinin Lamia’sı Aslı Tandoğan.

Dizi ekibinde klasik iki TMC ekibi var. Gaye Boralıoğlu ve Neşe Şen. Dizinin çekimleri Kapalıçarşı‘da çekilemediği için yeni bir plato tasarlanmış.

Dizinin Konusu: Cemal, Mahmut ve Arda feleğin çemberinden geçmiş üç arkadaş… Daha iyi bir hayat için mucize beklerken, yankesici küçük kız Zeze ile yolları kesişir. Cemal, tül gibi ince parmakları olan Zeze sayesinde, santimetrekaresinde 36×36 ilmek bulunan bir elişi halı dokunabileceğini düşünür. Cemal, Zeze’ye halı dokumayı öğretirken Diyar’la yolları kesişir ve ona âşık olur. Ancak daha sonra işler karışacaktır…
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 1 / Yeni Dizi
28 Eylül Pazartesi 22:15'teCemal (Nejat İşler), küçük yaşta öksüz ve yetim kalmış ama kendi ayakları üzerinde durmayı çabuk öğrenmiş yürekli bir delikanlıdır. “Baba” dediği ustası Ziya’nın (Erkan Can) Kapalıçarşı’daki halıcı dükkanında çalışmaktadır. Tek bir hayali vardır; çok para kazanıp bu hayattan yırtmak.

Diyar (Aslı Tandoğan) Hereke’de bir halı dokuma atölyesinde öğretmendir. Kasabanın en güzel kızıdır. Aşkla bağlanmadığı hiçbir işin, insanın peşinden gitmemeye kararlıdır.

Mahmut (Olgun Şimşek) hüznünü neşesiyle örtmeye alışmış, pamuk kalpli bir adam. Cemal’le beraber çalışır ve aynı evde yaşarlar. Talihsiz olduğu tek konu ise kadınlardır. Geçmişinde hazin bir hikaye bulunan Mahmut’un büyük hayali, günün birinde o hikayeyi tamamlamak.

Arda (Mert Fırat) yakışıklı, sevimli, fırlama bir çapkındır. Kuyumcuda çalışan Arda. Turist kızlarla sürekli flört halindedir Ve tabii ki hep başarılıdır! Bütün amacı dünyanın bütün kadınlarının gönlünü fethetmektir.

Kapalıçarşı’da yetişen bu üç sıkı dostun, hayallerini gerçekleştirmek için bir mucize gerektiğini düşünürken Zeze çıkar karşılarına. İncecik, tül gibi parmakları vardır bu minik kızın. Cemal, bu tül parmaklar sayesinde, bugüne kadar yapılmamış mucize bir halı dokunabileceğini düşünür. O halıyı bir de sattılar mı, tamam artık, yırttılar demektir. Böylece Diyar’la kesişir yolları.

Ama işler hiç de öyle kolay değildir. Bir yanda ustanın öz oğlu ve Cemal’in ezeli rakibi, bir yanda Diyar’ın babası ve sucuk tüccarı sözlüsü, diğer yanda bilinmeyen düşmanlar, onların hayallerini engellemek için ellerinden geleni yapacaktır.


#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 2 / Yeni Bölüm
5 Ekim Pazartesi 22:15'te


Evden kaçıp Cemal ve Mahmut’la birlikte İstanbul’a gelen Diyar, ummadığı bir durumla karşılaşır. Cemal, hesapta olmayan bu tuhaf durumu çözmeye çalışırken bu sefer de Arda’nın bazı alışkanlıkları yüzünden başına olmadık işler açılır.

Hereke’de ise kızının kaçtığını anlayan Osman deliye dönmüştür. Bir yandan da sucuk tüccarı damat adayını oyalamak zorunda kalır. Osman kızının izini bulmaya çalışırken, Diyar’ın İstanbul’a gelmesinden rahatsız olan başka biri daha vardır…

Mucize halıyı dokumak için her şey hazırdır. Ama sokaklarda yaşamaya alışmış Zeze’yi tezgahın başına oturtmak kolay olmayacaktır. Ömründe ilk defa gördüğü Kapalıçarşı’nın büyüsüne kapılan Diyar, adım adım yaklaşan tehlikeden habersizdir.

Öte yandan Ziya’nın yıllardır görüşmediği oğlu Timur’a sürpriz bir misafir gelir ve Timur, Cemal’le hesaplaşmak için bu fırsatı değerlendirmekte gecikmez.


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 3 / Yeni Bölüm
12 Ekim Pazartesi 20:00'de


Kapıda polisleri gören Zeze’nin ödü kopmuştur. Cemal durumu açıklamaya girişir ama faydasız. Mahmut, Arda, Diyar, hatta sesleri duyup aşağıya inen Ziya’nın çabaları da sonuç vermez. Kapıya dayanan öfkeli adamı durdurmak kolay değildir. Sonunda en çok şaşıran polis olacaktır.
Arbede bir süre için atlatılsa da tehlike geçmiş değildir. Duruma müdahale eden Ziya, herkesi toplayıp bir güzel ayar verir.
Üç adamla aynı evde yaşayan Diyar yeni hayatına alışmaya çalışırken bir yandan da Zeze’ye halı dokumayı sevdirmekle meşguldür. Ancak Cemal onun kadar sabırlı değildir. Verdiği yüklü avansın hesabını soran Arap şeyhinin baskısı da Cemal’in iyice gerilmesine yol açar. Bu gerginlik, Diyar’a hatta Zeze’ye de yansıyacaktır.
Öte yandan Diyar’ı gördüğü anda güzelliğinden etkilenen Timur da boş durmaz. Diyar’ın aklını çelecek planlar yaparken işini kolaylaştıran biri daha vardır.
Hereke’de ise olup bitenlerden habersiz damat adayı Mustafa, bir an önce Diyar’a kavuşmanın derdindedir. Çaresiz kalan Osman köşeye sıkışmıştır.
Bütün bunlar olurken sessizce yaklaşan asıl tehlikenin ise kimse farkında değildir.


#5
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 4 / Yeni Bölüm
19 Ekim Pazartesi 20:00'de


Cemal’le Diyar’ın küçük bir tartışma gibi başlayan kavgası büyür. Diyar’ın çekip gitme ihtimali, belli etmek istemese de Cemal’in ödünü koparmaktadır ve bu endişesi boşa değildir. Çünkü Timur bu defa, belki de Diyar’ın hayatı boyunca hayalini kurduğu cazip bir teklifle karşısına çıkar. Üstelik sadece iş teklifi değil, farklı yollardan da gönlünü kazanmaya çalışmaktadır.

Hereke’de ise Osman’ın durumu kötüdür. Diyar’ın peşini bırakmaya hiç niyeti olmayan Mustafa, aileyi köşeye sıkıştırır ve Osman içinde bulunduğu baskıya daha fazla dayanamaz.

Timur’un, Cemal’in işine taş koymaya çalıştığını duyan Ziya beklenmedik bir tavır gösterir. Nimet’i de Timur’u da şaşırtan davranışı, çok daha büyük olaylara yol açacaktır.

Bu arada Zeze’deki huzursuzluğu başka şeylere yorarlar ama küçük kızın etrafındaki tehlikeyi kimse fark edemez. Ta ki Zeze’nin eski bir alışkanlığı ortaya çıkıncaya kadar. Sonunda Diyar, Zeze’yi konuşturmayı başarır. Ama bunun hiç de öyle altından kalkılacak bir iş olmadığı çabucak anlaşılır. Şimdi Cemal’in başı büyük derttedir.


#6
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 5 / Yeni Bölüm
26 Ekim Pazartesi 20:00'de


Kendini tutamayıp Diyar’ı öpüveren Cemal, başına geleceklere katlanmak zorunda kalır. Üstelik onları gören biri daha vardır. Cemal durumu düzeltmek için uğraşırken olmadık aksilikler nedeniyle her şeyi yüzüne gözüne bulaştırır.

Bu arada kadınlar konusunda Arda’nın tavsiyelerini dinleyen Mahmut, gönlünü kaptırdığı Melek’e hoş bir sürpriz hazırlar. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmeyecektir. Çapkınlığıyla gurur duyan Arda’nın ise beklenmedik bir misafiri vardır. Ama kurtulmak için hazırladığı oyunun sonunda bu kez kendisi faka basacaktır.

Diyar’ı geri getirmekten vazgeçmeyen Osman bu defa taktik değiştirir. Öte yandan damat adayı Mustafa da boş durmamaktadır. Hem ailesini, hem de Diyar’ı iyice köşeye sıkıştırır. Sonunda olaylar öyle bir noktaya gelir ki Diyar ve Cemal kendilerini acayip bir durumun içinde buluverirler.


#7
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 6 / Yeni Bölüm
2 Kasım Pazartesi 20:00'de


Cemal’in “Diyar benimle evleniyor” demesiyle evin ortasına bomba düşmüş gibidir. Baştan beri kendisine oyun oynandığını düşünen Mustafa bunun altında kalmayacaktır. Osman bir an önce oradan kurtulmak ister ve hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaşır.

Ama herkesten daha şaşkın olan Diyar’la Cemal’dir. Sucuk tüccarı damat adayından kurtulmak için ortaya atılan evlilik lafı kontrolden çıkar. Sonunda iş, ikisinin de hesap edemediği bir noktaya gelir. Yoksa ciddi ciddi evlenecekler midir? Kimse farkında olmasa da bu ihtimale en çok bozulan Yasemin’dir. Cemal’e duyduğu gizli aşk nedeniyle olan bitene daha fazla dayanamaz ve babasını çok kızdıracak bir şey yapar.

Öte yandan Ziya’nın eve çağırıp, “Cemal’le uğraşma” diyerek kovduğu Timur intikam peşindedir. Kurduğu sinsi plan tıkır tıkır işlerken o uzaktan keyifle izlemektedir. Ve asıl bomba şimdi patlar.


#8
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
7. BÖLÜM ÖZETİ

Mustafa'nın tam karşılarına dükkan açması Cemal'i de Diyar'ı da çileden çıkartır. Büyük bir olay çıkmadan halletmeye çalışırlar fakat Mustafa ısrarcıdır.


Cemal, kendilerini karakola attıranın Timur olduğunu Ziya'dan gizleyecektir. Bu sırada dükkana sürpriz bir misafir gelir.

Öte yandan Arda, dolandırıcı olduğunu öğrendiği Melek'in peşine düşer. Mahmut'u üzüntü içinde bırakıp ortadan kaybolan bu kadını bulacak ve gereğini yapacaktır. Fakat işler umduğu gibi gitmez. Kadınlardan yana hiç yüzü gülmeyen Mahmut ise bir kez daha yıkılmıştır. Onu yeniden hayata döndürmek için geriye bir tek yol kalır…

Diyar'ın Cemal'le evlenmesine razı gelen Osman, bir an önce nişan yapılmasını ister. Ama Cemal'i zora sokacak şartlar öne sürmekten de geri durmaz.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı