İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

ATV | Kasaba

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen

Hatırla Sevgili Dizisi kadrosundan belki de bu sezon 5 tane yeni dizi yapılacak. Bu sefer de dizide Deniz Gezmiş‘i oynayan oyuncu Barış Koçak ve yine dizinin son sezonunda oynayan Lale Yavaş‘ın başrolünü paylaştıkları “Kasaba” isimli dizi var. Onlara son olarak Annem dizisinde oynayan deneyimli oyuncu Talat Bulut ve Bülent Kayabaş eşlik edecek. Kayabaş, dizide despot bir köy ağasını canlandıracak.

Tomris Giritlioğlu (Sis Yapım) Projesi olan yapım eylülde Atv ekranında gösterime girecek.

Dizinin Konusu: İtalya’da yaşayan Yağmur, annesi, babası ve ablası ölünce Türkiye’ye döner. Küçük yeğeni Eylül ortada kalmıştır. Yağmur, babadan kalan tek arsanın tapusunu ve yeğenini de yanına alıp arsayı satmak üzere kasabaya gider. Bu sırada kasabadan geçmekte olan mevsimlik işçiler vardır. Yağmur, muhafazakâr ama entelektüel dul bir adam ile bir işçinin aşkı arasında kalır.
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 1 / Yeni Dizi
21 Ekim Çarşamba 20:00'de


Yağmur varlıklı bir ailenin kızıdır. İtalya’da yaşamaktadır. Anne babası öldükten sonra ablasının kocasının bütün serveti batırması ve kanser olan ablasının ölümüyle, Türkiye’ye döner. Döndüğünde beş parasız kaldıklarını öğrenir. Üstelik eniştesi hapse girmiş ve ablasının küçük kızı Eylül ortada kalmıştır. Aile avukatları bu hengamede gözden kaçan bir arsanın tapusunu Yağmur’a uzatır ve arsanın olduğu kasabaya giderek satış işlemlerini yapmasını ve alacaklılardan kaçmak için bir süre ortalarda görünmemesini söyler. Yağmur yeğeni Eylül’ü de yanına alarak yollara düşer. Kasaba’ya varmak üzereyken mevsimlik işçileri taşıyan bir kamyonla yolları kesişir. Kamyon az sonra kaza yapacak, mevsimlik işçilerin bir kısmı hastaneye kaldırılırken bir kısmı da kasaba da zorunlu olarak konaklayacaktır. Fakat Kasabada Güneydoğulu işçilere karşı tepki oluşur. Yağmur bu karmaşada arsasını satmaya çalışmaktatır, ancak Kasaba’nın üçkağıtçı tüccarı arsayı ucuza kapatmaya çalışınca Yağmur arsasını satmaktan vazgeçer. İnadına orada yaşayacaktır, üstelik kasabalının bir an evvel gitmeleri için taciz ettikleri Güneydoğulu işçilere de sahip çıkarak. Yeni bir başlangıç için hep birlikte çalışmaya başlarlar. Ancak Davutoğlu kasabalıyı Yağmur’a ve işçilere karşı kışkırtırtacaktır. Bu süreçte Yağmur’un, Davutoğlu’nun akrabası Mümtaz ile kavgalı bir tanışması olur. Mümtaz, Davutoğlu’nun aksine sağduyulu, kasabada sözü geçen, modernliği ve muhafazakarlığı dengeli bir biçimde içselleştirmeyi başarmış dul bir adamdır. Mümtaz’la kavgalı başlayan ilişkisi kısa zamanda dostluğa ve ardından aşka dönüşecektir. Ancak Yağmur’dan hoşlanan biri daha vardır. Güneydoğulu işçilerin lideri olan Haydar! Yağmur’un ayakta kalma mücadelesi, genç kadının iki aşk arasında kalmasıyla karmaşık bir hal alacaktır.


#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 2 / Yeni Bölüm
28 Ekim Çarşamba 20:00'de


Mümtaz’ın konağı ve arazileri satın alma teklifine, Yağmur hemen bir cevap vermez. Haydar ve işçiler ise konağın satılacağını düşünmektedir. Ekin kaplumbağasına, konağa ve Haydar’lara alıştığı için oradan gitmek istemez. Yağmur ise tapu idaresine giderek ve Mümtaz ile çevreyi dolaşarak arazisini inceler. Satış işinin uzamasını istemeyen Mümtaz ile ikisinin arasında küçük atışma ve tartışmalar olur.

İşçiler, çalışmaya gidecekleri yerden kötü haber alırlar. Geç kaldıkları için iş başkalarına verilmiştir. İşçilerin şimdi mecburen, sağlık ocağındaki yaralı arkadaşları çıkınca memleketlerine beş parasız dönecektir.

Seher Hala’nın torunu Mustafa sünnet olmak üzeredir. Yağmur, Seher Hala ile kızının arasının soğuk olduğunu öğrenince şaşırır. Sünnet düğününe gitmeye niyeti olmayan Seher’i ikna etmeye kalkınca, kendini de Ekin ile birlikte bir kasaba sünnet düğününde bulur.
Kasabalılar ve işçiler arasında artan gerilim, sünnet düğünü sonrasında kavgaya dönüşür. Kadir, Hüseyin ve arkadaşları Haydar’ın önünü keser ve bir kavga çıkar. Kavgada çekilen bıçak bir kasabalı genci ağır yaralar ve suç Haydar’ın üzerine kalır. Haydar derdini anlatmaya çalışsa da Mümtaz dahil kasabalılar onu dinlemez. Yağmur’un çabaları da, Haydar’ın tutuklanmasını engelleyemez.

Konağını, arazisini satıp İstanbul’a dönmek üzereyken Haydar’ın hapse girmesi, Yağmur’u çileden çıkarır. Bu durum, onun hem Mümtaz ile tartışmasına hem de hayatıyla ilgili önemli sürpriz kararlar almasına neden olur. Yağmur’un aldığı kararlar kendi hayatını olduğu kadar bir yanda Haydar ve işçilerin, diğer yanda Mümtaz ve kasabalıların da geleceğini etkileyecek sonuçlar doğuracaktır.


#4
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
Bölüm 3 / Yeni Bölüm
4 Kasım Çarşamba 20:00'deHaydar’ın haksız yere tutuklanması ve Mümtaz’ın bunun karşısında aldığı tavır Yağmur’u çileden çıkarmıştır. Konağını ve arazisini Mümtaz’a satmaktan vazgeçer. Aslında Mümtaz, adaletin yerini bulması için elinden geleni yapacaktır.

İstanbul’daki iş umudunu kaybeden Yağmur ile işlerini başkalarına kaptıran mevsimlik işçilerin kaderi bu noktada da kesişmiştir. Yağmur hayatında bir devrim yapmayı göze alarak işçilere büyük bir teklifte bulunur. Arazisinde çalışmalarını ister. Bu teklif, işçilerin hepsini aynı şekilde memnun etmez, aralarında tartışmalara neden olur.

Sünnette olanlar nedeniyle gerginlikleri büyüyen Seher ile kızı Nebahat, Mümtaz’ın girişimiyle bir akşam yemeğinde bir araya gelirler. Yemekte yaşananlar yüzünden, aralarındaki sorunu çözme umudu ne yazık ki boşa çıkar.

Davut tarafından kışkırtılan kasabalıların çoğu, Yağmur ve işçilerin hayatını zorlaştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu çatışmalı ortamda Yağmur ve işçilere en büyük destek Mahmut Hoca’dan ve Seher’den gelecektir.

Müşerref’in Yağmur’la başlayan dostluğu karşısında Kadir öfkesini dizginleyemez. Karısına zaten şiddet uygulamakta olan Kadir, Müşerref’e yeniden dayak atınca genç kadın evi terk eder. Soluğu Kavaklı Konağı’nda alır. Bu durum Yağmur ve kasaba arasındaki ipleri daha da gerecektir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı