İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sultan Arınır | Bilgiler - Fotoğraflar - Videolar

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

1987, Edirne doğumlu. 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümü'ne girdi. ''Marquis De Sade'in Eserleri'nde Kadın, Din ve Ahlak'' konulu bir tezle üniversiteyi bitirdi. CNN TÜRK’te Afiş programında stajerlik yaptı. Birçok metin yazdı ve röportaj yaptı.

CNN TÜRK'te “Net'ten Haber” programını hazırlayıp sunuyor.

Greenpeace'de ve TEGV'de çalıştı.

Arınır, doğa ve deniz hayranı; ayrıca flamenko tutkunu fakat son zamanlarda en büyük zevki latin dansları kursuna devam etmek. Keyif aldıkları arasında sinema, tiyatro, edebiyat, müzik, playstation ve sahip olduğu tüm güzel insanlar yer alıyor.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

Sultan Arınır

İnternetin faydası, kullanıcısına bağlı

"Net'ten Haber" programını hazırlayan ve sunan Sultan Arınır, internetin bilhassa sıcak haber akışına olan etkisini vurguluyor.

"Spikerliğe başlamam tamamen tesadüf... Editör olmak istiyordum; bu doğrultuda da CNN TÜRK'te yayınlanan 'Afiş' programında staj yapmaya başlamıştım. Haber departmanından gelen bir istek üzerine deneme çekimine girdim. Bir süre sonra kendimi canlı yayında buldum.

Programda, Cnnturk.com'da yer alan haberleri izleyicilerimize aktarıyorum. Bunun yanı sıra internette paylaşılan, çok izlenen ve yalnızca internet aracılığıyla öğrenebileceğimiz olayların görüntülerine de bu programda yer veriyoruz. İnternette, normal bir kullanıcıdan daha çok vakit geçirmem gerekiyor. Bu yönde işim bana çok katkı sağlıyor. Hem dünyada olup bitenlerden haberdar oluyorum hem de teknolojinin faydalarından yararlanıyorum. Tabii ki bu tek taraflı kalmıyor, öğrenilen şeyler de ekran aracılığıyla başkalarıyla paylaşılıyor.

İnternetin hemen hemen hepimizin hayatında önemli bir yer tuttuğu açık. Özellikle medya sektörü için internet tam bir haber alma kaynağı. Örneğin İran'da son yaşanan olaylar, sansür nedeniyle sadece internet aracılığıyla takip edilebildi. Bu gibi örnekler, internetin ne kadar doldurulamaz bir yeri olduğunu bir kez daha gösteriyor. Buna rağmen, insanlara faydalı olup olmadığı da internetin ne amaçla kullanıldığına bağlı olarak değişiyor. Durum tamamen onu elinde tutanın karakterine göre şekilleniyor. İnternet, kötü kimselerin elinde çirkin bir silaha dönüşebiliyor."

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı