İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bekir Çoşkun İstifa Etti.

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti


Hürriyet Gazetesinin en etkili yazarlarından Bekir Coşkun istifa etti. Coşkun, istifasını GAZETEPORT’a açıkladı ve ‘’ 17 yıldır çok mutlu bir biçimde çalıştığım gazetemden ayrıldım. Kırgınlığım yok, herkese teşekkür borcum var’’ dedi. Coşkun’un Habertürk Gazetesine geçmesi bekleniyor.
Coşkun’un, aniden izne çıkması ve yazılarına ara vermesi medya sektöründe çalkantılara neden olurken, sabah saatlerinde Coşkun’un istifa yolunda olduğu haberi GAZETEPORT’ta yer alınca gelişmeler de hızlandı. Cunda adasındaki yazlığında bulunan Coşkun, önce gazetesi ile arasında bir sorun olmadığını belirtti ve ‘’Genel bir hava vardı, onun için izne çıktım. Benim hakkımda şimdi bir şey söylemek, yazmak yanıltıcı olur’’ demekle yetindi.

EVET İSTİFA ETTİM
Akşam saatlerinde ise Coşkun kararını kesinleştirdi ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile telefonla görüşerek istifa kararını bildirdi. Coşkun GAZETEPORT’a şu açıklamayı yaptı:
‘’ 17 yıldır görev yaptığım Türkiye’nin en etkili gazetesinden istifa ettim. Bu kararımı Ertuğrul Özkök’e bildirdim. Kalmam için çok ısrar etmesine rağmen kararım kesindi ve uyguladım. Hürriyet’te zor günlerde birlikte olduk şimdi veda ediyorum. ’’

BARDAĞI NE TAŞIRDI?
Ankara’da bir süredir Coşkun’un Hürriyet’teki yazılarına müdahale edildiği özellikle hükümet aleyhinde yazı yazmamasının istendiği öne sürülüyordu. Coşkun’un yakın dostları ‘’ Yazıları makaslanmaya başlandı. Hükümeti eleştirmemesi bazı isimler aleyhinde yazmaması isteniyordu. Coşkun, iki sene önce Emin Çölaşan’ın seyrettiği filmi izlemeye başladı’’ dediler. Coşkun ise istifasının nedeni olarak GAZETEPORT’a şunları söyledi:
‘’ Ben kararımı 15 gün önce verdim ama bunu kimseyle paylaşmadım. İstifama şu konu neden oldu diyemem ama AKP iktidarı olduğu sürece, hiçbir gazeteci, yazar, muhabir ve hatta matbaa işçisi, akşamları başını mutlu biçimde yastığa koyamaz’’

‘’HABERTÜRK’TE DOSTLARIM VAR’’

Coşkun, ‘’Habertürk Gazetesi ile temasınız olmuş, orada mı işe başlayacaksınız?’’ sorusuna ise ‘’ Habertürk’te dostlarım var ve görüştüm. İnsan hayatında yeni bir heyecan, yeni bir başlangıç her zaman iyidir. Henüz net bir kararım yok. Benimle birlikte çalışmak isteyen dostlarım var. Gelişmelere bakacağım’’ dedi.
Coşkun ‘’Bazı dedikodular da kulağıma geldi. Ertuğrul Özkök’ün umreye gitmesine karşı çıkmışım. Tam aksine çok akıllıca bir iş yaptı. Yazısını beğenerek okuyorum, İslam aleminin bu yazılardan alacağı çok ders, öğreneceği çok şey var’’ dedi.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı