İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Polonya 69 - 87 Türkiye | Eurobasket 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası Grup Maçı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti


Eurobasket 2009
Avrupa Basketbol Şampiyonası
Grup MaçıResmi ekleyen Polonya - Türkiye Resmi ekleyen

9 Eylül Çarşamba
19.15
NTV (Canlı)
#2
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti
12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası ilk turunu yenilgisiz lider olarak tamamladı. Ay-yıldızlılar ev sahibi Polanya'yı 87-69 yenerek ikinci tur gruplarına kayıpsız gitti. Milli Takım'da Ömer Aşık 22 sayıyla yıldız gibi parladı.

Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki ilk iki maçında Litvanya ve Bulgaristan'ı deviren Türkiye, grup liderliği için ev sahibi Polonya ile karşı karşıya geldi.

Maç öncesinde Marmara bölgesinde yaşanan sel felaketi için saygı duruşunun ardından başladı. Hastalıktan çıkan Ömer Onan'ın Polonya oyun kurucusu Logan'ı iyi durdurması ve hücumda pota altından üst üste gelen sayılar Türkiye'yi 5.5 dakika dolarken 14-6 öne taşıdı. Millier ilk çeyrekte ürettiği 21 sayıyı pota altından bulurken, Ömer Aşık bu bölümde 10 sayılık katkı yaptı. Kerem ve Ersan'ın da Ömer Aşık'a eklenmesiyle Türkiye ilk çeyreği 24-17 önde geçti.

İkinci periyoda da iyi başlayan taraf ay-yıldızlılar oldu. Ender ve Hidayet'in iki üç sayılık basketi 13. dakikada durumu 31-24'e geldi. Polonya sadece Gortat ile sayılar bulurken Türkiye'nin 11-2'lik serisi farkı 17 sayıya çıkarttı. Ancak devre sonunda iki hücumda altı sayı üreten Polonya, 20 dakika dolarken 45-34 ile farkı 11 sayıya çekti.

3. çeyreğe Polonya baskıyı artırıp, seyircisini havaya sokarak girdi. İlk yarıda faul sorunu yaşayan Lampe'nin oyuna dönmesiyle 24. dakikada fark 6 sayıya kadar indi. Ancak kısa oyuncularımızın Ömer Aşık'ı pota altında yeniden topla buluşturmaya başlaması millilerin toparlanmasını sağladı ve ay-yıldızlılar son 10 dakikaya 66-55'lik avantajla girdi.

Son periyoda Ömer Aşık'ın iki pota altı ve Hidayet'in iki üç sayılık isabetiyle başlayan milliler, 34.5 dakikada 22 sayılık farka ulaştı. Kalan dakikaları çok rahat tempoda götüren Türkiye, rakibini 87-69 yenerek ilk tur grubunu yenilgisiz tamamladı.

MİLLİ TAKIM'IN MAÇLARI
A Milli Takım ikinci turda F Grubu'nda mücadele edecek. Ay-yıldzlılar ilk maçını 12 Eylül Cumartesi günü saat 16.45'te İspanya, ikinci maçını 14 Eylül Pazartesi günü 22.00'de Sırbistan ve üçüncü maçını da 16 Eylül Çarşamba günü yine saat 22.00'de Slovenya ile oyanayacak.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı