İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sezen Aksu Açıp Telefonu, Bunları da Başbakana sorsa ya... | Ali Eralp

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Ali Eralp

Ali Eralp

  KD ™ Arkadaş

 • Sorumlu
 • 100 İleti
 • Gender:Male


SEZEN AKSU

AÇIP TELEFONU,

BUNLARI DA BAŞBAKANA SORSA YA…


ALİ ERALP

Sabah açılım, akşam açılım…

Kürt açılımı, Ermeni açılımı…

Açılımlar iç içe geçmiş…

Açılımla yatıp açılımla kalkıyoruz.

Ama yatırım yok. Yatırım olmadığı için büyüme yok. Büyüme olmadığı için işsizlik çok. Aç çok. Sefil çok. Perişan çok…

Türkiye Yangın yerine dönmüş. Türkiye bir cehennem…

Mutluluk yok, huzur yok. Umut yok…

Güneydoğuda toprak ağaları, aşiret reisleri sömürü düzenlerini korumak için yoksul Kürtleri ateş hattına sürüyor. Dağlara gönderiyor.

Üç beş PKK’lı ABD buyruğu ile teslim olmuş ne yazar. Şu anda savaş tüm şiddeti ile devam ediyor. Saldırılar durmuyor. Düşman Türkiye Cumhuriyeti ve halkı…

Güneydoğuda ortaçağ kalıntıları yok edilmeden ne Kürtlere ne Türklere rahat yüzü var.

Sezen Aksu, açıp telefonu, bunları da başbakana sorsa ya, “Bu aç, sefil, perişan halkın hali ne olacak? Toprak ağalığı konusunda ne düşünüyorsunuz, ne gibi tasarımlarınız var? Halkı huzura, mutluluğa kavuşturmak için hiç açılımınız olmayacak mı?” diye

Aç, sefil, perişan insanlar sanatçı Sezen Aksu’yu ilgilendirmiyor mu yoksa? İşsizlik, açlık, yoksulluk, bütçe açığı Türkiye’nin sorunları değil mi? Bu ülkede Kürt, Ermeni açılımlarından başka çözümlenecek sorun yok mu?

Böyle giderse halk açılım yiyecek. Karnını açılımla doyuracak. Çoluğunu çocuğunu açılımla okutacak. Hastasına, yaşlısına açılımla bakacak. İlaçlarını açılımla alacak?

Cumhuriyet kurumları, sanayi kuruluşları yok pahasına elden çıkarıldı. Altın yumurtlayan tavuklar kesildi. Sanayi ve sanayicilerimiz bugün güç durumda. Köylü bitirilmiş.

Nice değerli iş adamımız intihar etti. İntiharlar sürüyor. Borçlu oldukları için, ar, namus utanma duyguları ile canlarına kıyıyorlar. Ardından fabrikalar kapanıyor. İşçiler sokaklara atılıyor. Eşlerin, çocukların gözleri yaşlı.

Onun için, artık üretim de yok. Üretim olmayınca ihracat yok. İhracat olmayınca para yok. Hazine tamtakır. Bütçe açığı rekor düzeye ulaşmış, almış başını gidiyor. Bütçe açığını da açılımlarla kapatacağız.

Bundan böyle, tek geçim kaynağımız borç ve halktan toplanan vergiler. Sadece bunlar kaldı geriye. Borçla geçiniyoruz. Durmadan borç alıyoruz. Faiz ödüyoruz.

Çok şükür borç verenimiz de var! IMF kene gibi yapışmış. Kanımızı iliğimizi sömürüyor. Kopmuyor. Doymuyor.

Seçim yaklaşıyor. AKP bol bol seçim yatırımları yapabilmek için yine borç alacak. Kömür dağıtacak, nohut dağıtacak. Elektriği, yolu olmayan köylere buzdolabı dağıtacak…

Doğmamış, saçı bitmemiş bebeleri, yedi kuşak halkımızı borçlandıracak.

Sonra da “Borç yiğidin kamçısıdır” diyecek.

Kamçıları yiye yiye yiğit, soluksuz kalmış. Parça parça yarılmış kırbaç altındaki gövdesi. Lime lime olmuş. Yiğit Kuru soğana muhtaç…

Alınan borçları yine yiğit ödüyor. Yiğit, kesesinden yiyor borcu. Ama kese de kevgire dönmüş. İçinde ne para duruyor ne paracık…

Sezen Aksu, açıp telefonu, bunları da başbakana sorsa ya, “Ne olacak bu bütçenin hali? Halkın ve bütçenin iki yakası ne zaman bir araya gelecek? Ne zaman ekmek açılımı, aş açılımı, iş açılımı yapacaksınız?” diye.

Bebek katilleri dağlardan inmeye başladı. Davul zurnayla, çiçeklerle karşılanıyorlar. ABD böyle istedi. Böyle buyurdu dünyanın gelmiş geçmiş en faşist, en terörist devleti.

Hemen serbest bırakıldılar. Ama vatanın en yurtsever, en aydın kişileri içerde…

Şimdi bu “sütten çıkmış ak kaşık kadar temiz, suçsuz PKK’lılar” halkın içerisine dalıp yerinde ve daha canlı eylemler yapacaklar. Hem de “güzellikler” içerisinde…

Türkiye Cumhuriyetine ve halkına kurşun sıktıkları için, yedi bin askerimizi şehit ettikleri için, bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini bozdukları için sanatçı Sezen Aksu gidip onlara “istiklal madalyası” vermeli.

Ne dersin sevgili, çilekeş halkım; Sezen Aksu, elinde asa, ayağında çarık, tamamlamak için açılımı, düşsün mü yollara?

(ali-eralp@hotmail.com)
#2
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Sezen Aksu açılıma destek verdi ama yapması gerekeni yapmadı... ilk iş teröristler geldiğinde onlara konser vermesi lazımdı, öyle sözde açılıma destek vermek olmuyor.. :angry:

Paylaşımızın için Yüreğinize ve elinize sağlık Ali bey..

#3
yavuzs

yavuzs

  KD ™ Yeni Tanıdık

 • Üye
 • 3 İleti
Sezen Aksu neden yoksul kesimin "EKMEK AÇILIMI"NI Başbakana sorsun. Onun ekmeği bütün. Tuzu kuru. Eşek yükü ile para kazanıyor.

O verse verse KÜRT AÇILIMINA destek verir. ABD, AB emperyalistlerinin izinden gider. Ama vatanı bölme çalışmaları kimseye hayır getirmamiştir.

Yutseverler, milliyetçiler içeride. PKKlılar törenle karşılanıyor. Bundan insan olanın utanması gerekir. Başka ne diyeyim. YAVUZ SEÇKİN
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı