İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

ATV | Samanyolu

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İletiKerime Nadir’in sevilen eseri Samanyolu yeniden ekranlara dönüyor. Bu sefer Ay Yapım’ın yapımcılıında ekrana gelecek bir televizyon dizisi. Son olarak “Dudakten Kalbe” dizisinde görev alan Andaç Haznedaroğlu yönetmen koltuğunda oturacak. Ay Yapım’ın kadrolu senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu ise senaryoları yazacak.

Teyzesinin kızı Zülal’a aşık olan Melankolik Nejat karakterini oynayacak yuncu da belli oldu. Son olarak “Aşk Yakar” dizisinde rol alan Özcan Deniz “Samanyolu” dizisi ile ekranlara dönüyor. Zülal karakterini ise Son olarak “Gece Sesleri” isimli dizide oynayan Vildan Atasever oynayacak. Son olarak diziye dahil olan oyuncular ise “Üç Maymun” filminin oyuncusu Hatice Aslan ve “Büyük Yalan” dizisinin sevien Yeşilçam oyuncusu Hülya Darcan.

İki kez Sinemaya ve 1 kez de televizyona uyarlanan Samanyolu romanı, Kerime nadir’in en bilinen romanlarından olup, ölümsüz bir şarkının doğmasına da vesile olmuştur. Bugün bile unutulmaz aşk şarkıları arasında olan ve severek dinelnen Berkant’ın Samanyolu şarkısı 1967 yılında Orhan Aksoy’un çektiği versiyonda da kullanılmıştır.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı