İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kadınların Kullandığı Silahlar | Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımları

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Kadınlara Özgü Silahlar Ve Kullanımlarıİnsanların kullandığı silahlar, insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlığın gelişimi ile birlikte silahlar da, etkileri de kullanım şekilleri de sürekli gelişim göstermiş ve bu gün insanlık için, eğlenirken birbirlerini vuracak kadar tehlikeli bir hal almıştır.

Nisa ( Kadın ) taifesinin var oluşundan bu yana, şekli hammaddesi, markası değiştiği halde etkisi hiç değişmeyen bazı silahları vardır.


1- Oklava:


Çeşitli çap ve boylarda ağaçtan üretilen yaklaşık 1 metre boyunda silindirik, bazen de uç bölümlerine doğru daha sivri bir silindirik yapıya sahip etkili silahlardan biridir.


Resmi ekleyen


Genellikle savunma amaçlı kullanılır. Örneğin kıyıda köşede konuşlanmış hamamböceklerini kovalamak,dolapların koltukların altlarına gizlenen fareleri bulunduğu yerden kaçırmak vs gibi.
Zaman zaman pat pat pat şeklinde halı-kilim silkelemek, kabarması için yün ve pamuk minder ve yatakları dövmek için de kullanılır.2- Merdane:


Oklavagillerin daha şişman ve daha kısa boylu olanıdır. Çapı normal oklavaya oranla daha geniştir. En belirgin özelliği ise yaklaşık yarım metrelik boyunun iki tarafında avuç içine daha iyi oturup manevra yeteneğini artıran iki çıkıntısının olmasıdır.


Resmi ekleyen


Ev ve aile içi savunma ve saldırı silahı olarak bilinir, özellikle eve sarhoş gelen eşler üzerinde ayıltıcı ve kalıcı etkileri vardır.

Oklavagiller olağan üstü durumlar haricinde çocuklara karşı kullanılmadığı gibi, zaman zaman evde baklava-börek türü hamur işleri için kullanıldığı da rivayet edilir.3- Kepçe:


Yapı itibariyle küçük bir tasa bağlı ince bir sap şeklinde büyükçe bir kaşık olan kepçeler ahşap,metal yada plastikten imal edilir ve imalatında kullanılan maddeye bağlı olarak da kullanım alanları değişir. Genellikle ocak üstünde yada sofradaki tencereden yemek aşıran çocuklar ve eşlere karşı kullanılır.


Resmi ekleyen


Kepçe kullanımı yetenek ve deneyim gerektirir, bazı ayrıntıların iyi bilinmesi etkili bir kullanım için gereklidir. Örneğin yemek aşıran çocuklardan biriyse ve kepçe plastik ise doğrudan kafaya TIK TIK şeklinde iki kez vurulurken, eğer tahta bir kepçeyse bir defa TIK şeklinde hafifçe vurulur. Kepçeye maruz kalacak şahıs evin erkeğiyse ve hele ki eşiyle ilk göz göze geldiğinde üzerinde olan elbise de kaç düğme olduğunu hatırlamıyorsa "Çek şu pis ellerini dom…!!" şeklindeki nida eşliğinde olanca güçleriyle eşlerin kafasına vurulur ve her hangi bir sınırlama yoktur,artık Allah ne verdiyse...Eğer elde bulunan kepçe metalden yapılmış ise bu defa hamle karşıdakinin eline doğru yapılır,vurma şekli ve yöntemi aynıdır.4- Kova:


Günümüzde sadece plastik ve metal modelleri bulunan kovanın mucidinin bizim atalarımız olduğu bilinmektedir. İlk olarak ağaçtan oyularak yapılan kova kalelerin savunulması sırasında saldıran düşman üzerine kızgın yağ dökmek için kullanılmıştır.


Resmi ekleyen


Tarihsel gelişim içinde kaleler yerlerini apartman dairelerine bırakırken düşmanların yerini de bahçede çok gürültü çıkararak oynayan çocuklar, olmadık zamanlarda sokağa dadanan sarhoşlar ve ramazan aylarında davulcular almıştır. Mevsim özelliklerine göre (yazın sıcak, kışın soğuk) su doldurulan kovalar balkondan aşağıdaki hedef üzerine aniden boşaltılarak geri çekilinir ve perdenin aralığından düşmana verilen hasar izlenmek suretiyle hem keyif hem de intikam alınır.5- Tava:


Bayanların en etkili silahlarından biridir. Ham maddesi metal olmakla birlikte alüminyum, teflon, çelik gibi tipleri ve adları vardır.


Resmi ekleyen


Teflon ve alüminyum modelleri hane halkı ve özellikle kaynanaya karşı kullanılırken çelik modeller eve gelen davetsiz misafirlere karşı kullanılmaktadır. Ender olarak kocalara karşı kullanıldığı da bilinmektedir.6- Terlik:


Genellikle evin mutfak bölümünde konuşlandırılan diğer silahlardan farklı olarak terlik,evin her bölümünde konuşlanabilir ve her alanda kullanılabilir hatta gün gezmelerinde bir çanta içinde gidilen yere de götürülür.


Resmi ekleyenBu özelliği itibariyle nisa taifesinin en çok tercih ettiği ve hiç yanından ayırmadığı silahların başında gelir. Öldürücü etkisi olmayan terlikler genellikle evdeki küçük afacanlara nadiren de kocalara karşı kullanılır. En etkili kullanım şekli topuk tarafından tutularak cezalandırılacak çocuğun poposuna PAT PAT şeklinde vurmaktır.

Diğer bir yöntem ise uzakta bulunan yada elden kaçan hedeflere doğru fırlatmaktır. Hedefin tutturulması ve bu arada etrafa zarar verilmemesi tamamen kişisel yetenek ve tecrübeye bağlıdır. Günümüzde çok çeşitli malzemelerden, çok değişik modellerde üretilmiş şekilleri mevcuttur. Bu haliyle de özellikle modaya düşkün bayanların vazgeçemediği silahlar arasında yeri her zaman 1 numaradır.7- Çanta - Ayakkabı:


Dış mekan saldırı ve savunma silahlarının en önemlileri çanta ve ayakkabıdır. Tıpkı zeki-metin, edü-büdü, erman-şansal gibi çanta-ayakkabı da ayrılmaz bir ikilidir. Bu nedenle ayakkabı almaya gidildiğinde mutlaka bir çanta da alınır. Bayanlar arasında bu ikilinin uyumlu olmasının etki gücünü artırdığına da inanılır.


Resmi ekleyen


Bir saldırıya maruz kalan yada bir tehlike hisseden bayanlar; omuzlarından kolayca çıkardıkları çantayı olanca güçleriyle düşmanın kafasına vurur, bu şokla yere serilen düşman daha kendini toparlamaya fırsat bulamadan ayaktan çıkarılan ayakkabının sivri metal topuklu tarafı düşmanın neresine denk geldiğine bakılmaksızın ve etraftan birileri gelip ayırana kadar hiç durmaksızın mefta adayına vurulur.

İşte kapkaççıların öncelikle bayanların omuzunda bir aksesuar gibi duran çantaları kapıp kaçmaya çalışmalarının gerçek nedeni bu silahı etkisiz hale getirme düşüncesidir. Yoksa çantanın içinde işe yarayacak ve para edecek hiçbir şey olmadığını herkes gibi kapkaççılar da çok iyi bilir.8- Çene - Dil:


Yaradanın nisa taifesine doğuştan hediye ettiği doğal ve etkili bir silahtır. Yaş ilerledikçe edinilen deneyim oranında etkisi de artar, kaynana olunduğunda ise doruk noktasına ulaşır.Resmi ekleyen


Kızgın bir bayanın çenesi ve dili karşısında tutunabilecek bir canlı türü henüz tespit edilmemiştir.
Yapılan bilimsel çalışmalar ve arkeolojik kazılarda bulunan kafataslarının hangi cinsiyete ait olduğu çenelerine bakılarak anlaşılmaktadır, çenesi düşük olan kafataslarının kadınlara ait oldukları defalarca yapılan saptamalarla kanıtlanmıştır.9- Gözyaşı:


Yaradanın nisa taifesine doğuştan armağan ettiği ikinci silah olan gözyaşının psikolojik bir saldırı ve savunma silahı olduğu bilinmektedir. Kullanılması için mekan, zaman kişi sınırlaması yoktur.


Resmi ekleyen


Çocuklar ve erkekler üzerindeki şok etkisi güçlü olmakla birlikte hem cinslere karşı kullanımda yeteri kadar etkili olmadığı da bilinmektedir. Bayanların sıkça kullandıkları bir silahtır.10- Güzellik:


Kadınlara; Yaradanın doğuştan,estetik cerrah ve kozmetikçilerin sonradan bahşettiği ve özellikle erkeklere karşı kullanılması halinde facialara neden olabilen en güçlü silahlardan biridir.


Resmi ekleyenÖyle ki başka hiç bir silaha sahip olmayan bir kadının sadece güzelliğini kullanarak imparatorluklar devirdiği tarihte yaşanmış olaylarla sabittir. Ancak bu silahın en etkili şekilde kullanılabilmesi için hedefin ve mekanın doğru seçilmesi ve iyi bir zamanlama yapılması gerekir. Şairin dediği "güzelliğin on para etmez,bu bendeki aşk olmasa" sözü bu silahın ehil olmayan ellerde ve hatalı kullanılmasının hiç bir etki yapmayacağının en iyi kanıtıdır. Böyle durumlarda silah geri teper ve hedef değil silahı kullanan zarar görür.#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti
En etkilisi Çene/Dil.
Rakibi daha savaşmadan muharebe alanından kaçırır :D

#3
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

En etkilisi Çene/Dil.
Rakibi daha savaşmadan muharebe alanından kaçırır :D
Haksız sayılmazsın valla Woodpecker, ah biz kadınlar. :pleasantry:
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı