İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

AKP, Ordunun Kanadını Kırıyor... | Ali Eralp

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Ali Eralp

Ali Eralp

  KD ™ Arkadaş

 • Sorumlu
 • 100 İleti
 • Gender:Male


AKP, ORDUNUN KANADINI KIRIYOR…

ALİ ERALP

“Deveye boynun neden eğri?” diye sormuşlar. “Nerem doğru ki…” demiş.

Şöyle çevrenize bir bakın. Ama dikkatli, alıcı gözle bakın. Yanlış gitmeyen, ters gitmeyen bir şey var mı? “Doğru” olan, düzenli işleyen bir şey görüyor musunuz?

İşçiler ayakta, öğretmenler ayakta, memurlar ayakta, barolar ayakta, eczacılar ayakta… Herkes hak, hukuk arıyor, çözüm bekliyor. Ama çözüm yok. Çözüm biber gazı, cop, boyalı su…

Övünebileceğimiz, gurur duyacağımız bir yanımız kaldı mı?

Bu ülke, Cumhuriyet tarihi boyunca görmediklerini, duymadıklarını, yaşamadıklarını bu “Haçlı İrtica” sayesinde gördü, duydu, yaşadı.

Anayasadaki “Türk” sözcüğü bile AKP’li milletvekilini rahatsız etmekte.

Demirleri eritip, dağları delen şanlı Ergenekon kahramanları bu iktidar zamanında ayağa düşürüldü.

Türk Ordusu bu iktidar zamanında “arı kovanı”na benzetildi. Devlet sırlarının saklandığı Özel Harp Dairesine girilip, belge aranması “Arı kovanına çomak sokulması” olarak nitelendirildi.

Ordu tertipçilikle, suikastçılıkla suçlanıyor. Ordu sorguya çekiliyor. Başsavcı, sorunu Genel Kurmaya bildirip, bilgi alacağı yerde gidip karargâhı basıyor.

Devlet kurumları birbiriyle çekişiyor, birbirini suçluyor. Devlet birimleri birbirine güvenmiyor. Herkes dinleniyor. Yargıtay, Danıştay, başsavcı, politikacı, subay, sendikacı, gazeteci… Say sayabildiğin kadar. Herkes denetim altında.

Herkes darbeci! Herkes birilerine suikast hazırlıyor! Herkes tertip içinde. İktidar kendisine muhalefet eden kim varsa, ona bir suç etiketi yapıştırıp içeri atıyor. Yandaş medya ile birlikte korku filmlerine taş çıkartacak senaryolar hazırlıyor.

Peki, günümüzün “Mütareke Basını”nı da izliyor musunuz?

Kurtuluş Savaşına ve Mustafa Kemal’e karşı çıkan Ali Kemal’leri, Ref’i Cevat Ulunay’ları, Refik Halit Karay’ları mumla arıyoruz. Ordumuza, ordumuzun yiğit subaylarına ağza alınmayacak sözler söylüyorlar. Hani utanmasalar, korkmasalar, çekinmeseler, PKK hainleri ile dövüşüp yaşamını yitiren kahraman şehitlerimize bile dil uzatacaklar. “Niye vatanı savundu, neden Kürt gerillasına (onların sözlüğünde teröristin adı gerilla) kurşun sıktı?” diye onları suçlu çıkaracaklar…

Kendisine yapılanları onuruna yediremeyip, canına kıyan bir Türk subayının ardından bakın Sabah gazetesi neler yazıyor:

“Galiba şafak attı, güneş doğuyor, tahtakuruları nereye?”

Eşinin anlatımı ile “babalarının intiharını henüz çocuklarının bile tam olarak algılayamadıkları” hüzün verici bir ortamda, bir subayımıza “tahtakurusu” denilmektedir. Suçu kanıtlanmadan ölen bir kişinin arkasından böyle hayâsızca söz etmek, konuşmak, iftira atmak hangi kitapta yazar? Hangi gelenek ve görenekte vardır? Dine imana sığar mı bu? Onlar ki Müslümanlık denilince mangalda kül bırakmazlar.

Bu ülkenin savunmasını üstlenen, canla başla görev yapan ordusunu, subayını kötülemek, küçük düşürmek, tertip ve planlar içerisinde bulunduğunu göstermeye çalışmak kime ne kazandırır? Kimi yüceltir?

Batı basını bile Türk Ordusuna karşı bu denli acımasız, pervasız davranmıyor. Her şeye karşın kıyısından kenarından gerçekleri dile getiriyor.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, “Ordunun Yatak Odasına Baskın” diye başlık atmış. Arkasından da ekliyor: “AKP, Ordunun Kanadını Kırıyor…” (Cumhuriyet, 30 Aralık, 2009)

Kanadı kırılmayan kuruluş kaldı mı Türkiye’de? Yargı, teslim alındı. Basın teslim alındı. Tüm cumhuriyet kurumları ateş altında… Yargı, yaralı kuşa döndü. Diledikleri gibi yönlendiriyorlar:

“Otur otur, kalk kalk… Özel Harp Dairesi”ne gir. Devlet sırrı niteliğindeki belgeleri didik didik et. Aman, sakın ha PKK’lılara ilişme! BDP’lileri, DTP’lileri adliyeye getirme! Onların dokunulmazlığı var. Sonra ABD, AB ne der… Dostlarımızı küstürmeyelim, gücendirmeyelim!”

1.Dünya Savaşının ardından ülkemizi işgal eden İngiliz, İtalyan ve Yunan orduları, bugünkü ABD, AB emperyalistleri kadar vatanımızın “harim-i İsmeti”ne (kutsal ocak) girmemiş, girememişti. Türkiye halkı onları Atatürk’ün önderliğinde “Vatanın Harim-i İsmetinde boğmuştu”.

Şunu söylemek istiyoruz kısaca:

Orgeneral Hilmi Özkök, “Başına çuval geçirilen Ordunun Komutanı” olarak tarihe yazıldı. Korkarım, Orgeneral İlker Başbuğ da “Yatak Odasına Baskın Yapılan ordunun” komutanı olarak tarihe geçecek…

Ne diyelim, sözün bittiği yerdeyiz…

(ali-eralp@hotmail.com)


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Yaşanan bu olaylar için yandaş medya diyor ki, bunu TSK yapıyor, sahte cunta eylemleri oluşturuyor, sahte ıslak imzalar, sahte isimler, sahte bilgisayar kayıtları, sözde suikast iddiaları çıkarıp, sonrada bunun doğru olmadığını ispatlar tarzda aramalar yapılmasını sağlayıp olanların doğru olmadığını göstererek sonradan “ işte bak gördünüz mü TSK’ya saldırıyorlar, yıpratmaya çalışıyorlar” dedirtmek isteniyor diyor.!!!

Diğer taraftan, bütün bunları hükümet yapıyor, TSK yıpratılmaya çalışılıyor deniliyor.!!!

Her ikisinde de amaç aynı görünüyor, asıl gerçek ne peki, yapılmak istenen ne?

Neden TSK yıpratılmaya çalışılıyor, neden cunta ve darbe girişiminden korkuluyor da bütün bunlar yapılıyor ya da yaptırtılıyor?

Sen ne yaptın ki senin yönetimine karşı çıkılıyor ya da sen TSK’dan korkuyorsun, sana müdahale edilmesinden kokuyorsun?

Korktuğun ya da yaptığın nedir ki bütün bu oyunları oynatıyorsun ve oynuyorsun?

Altta, arkada yatan amaç bambaşka, bizlerin gördüğü ve bize gösterilenler de.

#3
romsi

romsi

  KD ™ Yakın Arkadaş

 • Kadim Dost
 • 455 İleti
 • Gender:Male
 • Location:ABD
tum bu yasadiklarimizla ilgili kafamizdaki soru isaretlerini giderecek veriler asagi yukari, " ayrintilardaki guzellikler" basligi ile paylastigim yazida bulabileceginizi dusunuyorum.Benzer bir yazi," kozmik oda operasyonu neden yapildi" basligi ile M.Recep Ercin imzali ,odatv.com adresinde de bulabilirsiniz..
Hersey karmasik gibi duruyor ama aslinda abd-israil eksenli ortadogu politikalarini dusundugumuzde hersey netlesiyor..Dolayisi ile yasadiklarimiz ,pist diyince kacacak delik arayacak korkak ve cesaretsiz kisilerden olusmus AKP'nin cesaret edipte yapabilecegi seyler degil.AKP vermis oldugu sozleri yerine getirmeye calisan isbirlikci ,turkuaz devrimi icin olusturulmus siyasi bir piyon orgutudur.TSK'da aslinda biliyor kime karsi mucadele ettigini.onun icindir ki sanki bir satranc oynuyorlarmiscasina hamleye karsi hamle yapiyorlar ve sogukkali kalmaya ozen gosteriyorlar gibime geliyor...TSK icerisinde son 20 yilda emperyalizme karsi gelistirilen stratejik yapilanmalar diger taraftan guzel bir gosterge..Umarim boyledir..
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı