İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

GATA önünde 'türban protestosu'

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...


GATA önünde 'türban protestosu'

Genç Siviller, Mazlum-Der ve Başkent Kadın Platformu üyesi bir grup kadın Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi önünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya hasta ziyaretinin başörtüsü nedeniyle engellenmesini protesto eden basın açıklaması yaptı.

Genç Siviller Üyesi Çarlıoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, kendilerinin Türkiye'nin “başlarını örten” kadınları olduğunu belirterek, başörtüleri sebebiyle engellendiklerini ve ayrımcılığa maruz kaldıklarını savundu.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya hasta ziyaretinin başörtüsü nedeniyle engellendiğini ifade eden Çarlıoğlu, “Başbakan eşi bile olsanız bu ayrımcılıktan kurtulamazsınız” dedi.

Çarlıoğlu, “Bu ülkede giremediğimiz tek kapı GATA Hastanesi değil. Yüzümüze kapanan diğer kapılar da buradaki yasaktan ilham alıyor. Bugün İlker Başbuğ'un bir gazeteye yaptığı açıklamalar samimi ise biz bu kapıdan girebilmeyiz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından, bir vatandaş, açıklama yapan gruba, “Başörtülüler giriyor içeri, bir bakın. Şu GATA'nın girişine bakın başörtülüleri görün” diye tepki gösterdi. Vatandaş daha sonra polis tarafından uzaklaştırıldı.


Resmi ekleyen


Resmi ekleyen


Resmi ekleyen


Açıklamanın ardından, bir vatandaş, açıklama yapan gruba, “Başörtülüler giriyor içeri, bir bakın. Şu GATA'nın girişine bakın başörtülüleri görün” diye tepki gösterdi. Vatandaş daha sonra polis tarafından uzaklaştırıldı.


F-Tipi polis de dogruları söyleyen vatandası uzaklastırmıs..


#2
romsi

romsi

  KD ™ Yakın Arkadaş

 • Kadim Dost
 • 455 İleti
 • Gender:Male
 • Location:ABD
Turban ozgurlugu diye bir ozgurluk yok tam tersi ozgurlukleri kisitlayan ,siyasi bir simge..Dolayisi ile 'it urur kervan yurur' ata sozunu sonuna kadar uygulamak..yani yasalari daha da genisleterek tavissiz uygulamak..Saglikli bir toplum icin bu kuflu-orumcek-hasta kafalari, Fransa da oldugu gibi tavizsiz bir sekilde topluma kazandirmak lazim..kimsenin gozunun yasina da bakmayacaksin..Hatta ve hatta artik iyice cilki cikmis bu tur olaylari basina-tv'ye-internete tasimamak lazim..cunku seni duymasini istedigin kisiler sesinin ciktigi kadar seni duyarlar..zaten olayin ozunde de bu var..Ulke kan agliyor hemen Turban ortaya atiliyor..elbirligi ile kamoyu olusturuluyor gunden dagitiliyor..
Allahiniz varsa turbaninizla birlikte belanizi versin..ne diyim baska..
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı