İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Avrupa Futbol Şampiyonası 2016 | Avrupa Futbol Şampiyonası 2016 - EURO Aday Ülkeler

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Avrupa Futbol Şampiyonası 2016


EURO Aday Ülkeler
EURO 2016 Adaylık Dosyası 15 Şubat'ta teslim edilecek.Resmi ekleyen
Türkiye Futbol Federasyonu, 2016 UEFA Avrupa Şampiyonası adaylık dosyasını 15 Şubat Pazartesi günü UEFA'ya teslim edecek.

İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak olan dosya teslim törenine Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Servet Yardımcı katılacak.

UEFA Merkezi'nde saat 14.00'te başlayacak törenin açılışında, UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gilberto Madail bir konuşma yapacak. Konuşmanın ardından kısa bir video gösterimi gerçekleştirilecek.

Daha sonra ise EURO 2016'yı düzenleyecek ülkenin belli olacağı 28 Mayıs'taki törende yapılacak son sunumların sıralaması kura çekimiyle belirlenecek.

Kura çekiminin ardından turnuvanın evsahipliğine aday ülkeler alfabetik sıralamaya göre dosyalarını UEFA'ya teslim edecekler. Teslim sırasında aday ülkeler yaklaşık beş dakikalık bir konuşma yapacak.

Tören, fotoğraf çekiminin ardından düzenlenecek kokteylle sona erecek. Tören öncesi saat 12.30'da UEFA Merkezi'nde bir öğle yemeği organizasyonu da yapılacak.

Medya mensuplarının dikkatine

Töreni takip etmek isteyen medya mensuplarının isimlerini ve kuruluşlarını 10 Şubat Çarşamba akşamına kadar UEFA Medya Departmanı'na yollamaları (accreditations@uefa.ch) gerekmektedir. Yollanacak maillerin konu/başlık kısmına "UEFA EURO 2016 bid handover" yazılması gerekmektedir. Akreditasyon başvurusu için son tarih 10 Şubat 2010'dur.
UEFA, tören sırasında uluslararası yayın için bir sinyal üretmeyecektir. Canlı yayın yapmak isteyen yayın kuruluşlarının araç bilgilerini ve canlı yayın taleplerini de bu adrese göndermelerini rica ederiz.

Bir sorun yaşanması durumunda veya yardım için UEFA EURO 2016 Proje Ekibi'nden İlker Uğur'a başvurabilirsiniz(ilkerugur@tff.org)(02123622477).

Tören sonrası kurulacak Mixed Zone'da her delegasyondan iki kişi medya mensuplarının sorularını cevaplamak için hazır bulunacaktır.Kaynak: ajansspor#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

2016 Dosyasını Teslim Ettik..
Türkiye Futbol Federasyonu, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasını İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA'ya teslim etti..Resmi ekleyen
İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA Merkezi'nde düzenlenen dosya teslim törenine, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, TFF Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkan Vekilleri Lutfi Arıboğan ve Servet Yardımcı ile TFF Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Yıldırım, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl, TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener, TFF Genel Sekreter Vekili ve 2016 Proje Direktörü Orhan Gorbon, milli futbolcu Nihat kahveci ve Bayan Milli Futbol Takımı kaptanı Filiz Koç katıldı.

UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Gilberto Madail'in açılış konuşmasının ardından, sırasıyla Fransa, İtalya ve Türkiye, adaylık dosyasını UEFA yetkililerine teslim etti.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, Devlet Bakanı Özak, Lutfi Arıboğan, TFF Genel Sekreter Vekili ve 2016 Proje Direktörü Orhan Gorbon, Filiz Koç ve Nihat Kahveci ile birlikte 2 ciltlik adaylık dosyasının teslim etmeden önce yaptığı konuşmada, Türkiye'nin adaylık dosyasının, Nisan 2009'dan bu yana etkin bir ekiple hazırlandığını belirtti. Özgener, kısaca Türkiye'nin 2008 ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonalarına adaylık sürecini de anlattı.

UEFA'nın kararı ve desteğiyle, Avrupa'nın, ''benzersiz'' bir 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası keşfedeceğini ifade eden Özgener, Türkiye'nin ev sahibi olması durumunda, maçların 8 kentteki toplam 9 statta yapılacağını, bu kapsamda 7 yeni stadın inşa edilip, 2 stadın da yenileceğini kaydetti. TFF Başkanı, Türkiye'nin ''EURO 2016 konsepti''nin, 24 takım ve taraftarları için özel hazırlanacağına ve bunun, ülke ve futbol ailesi için kalıcı bir miras bırakacağına dikkati çekti.

Özgener, UEFA'nın, ''Benzersiz'' ve kusursuz bir planlama yapılacağının güvencesini, tamamıyla hissedeceğini de belirtirken, ''Bütün projeler, hükümet tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği güvenceyle finanse edilecek. Bu 920 milyon avroluk finansman garantisi, vaadin ötesinde bir garanti'' dedi.

Sözlerine, Başbakan Erdoğan'ın, UEFA Başkanı Michel Platini'ye gönderdiği, ''Sayın UEFA Başkanı Michel Platini, 2016 Avrupa Şampiyonası'na aday olmak bizim için bir ayrıcalıktır. Türkiye, bütün adayların ne kadar güçlü olduğunun ve EURO 2016'nın her ülke için ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Avrupa Şampiyonası, UEFA'nın bir ülkeye kazandırabileceği en önemli değerlerden biridir. Türkiye EURO 2016'ya tutkulu bir şekilde ev sahipliği yapmaya hazır durumda. Türkiye Cumhuriyeti adına size garanti edebilirim ki, kendimizi adadık, tutkuluyuz ve hazırız'' mesajını okuyarak devam eden Özgener, şunları kaydetti:

''Eğer Türkiye EURO 2016'yı düzenlemeye hak kazanırsa, UEFA çok geniş ve dinamik yeni bir pazara sahip olacak. Sayısız etnik grup, din ve dil beraberce, uyumlu bir şekilde, nüfusu 70 milyondan fazla, yaş ortalaması 28 olan bir ülkede, bir arada yaşıyor. Türk halkı büyük bir aşk ve özveriyle futbola bağlı durumda. Türkiye'nin EURO 2016'ya ev sahipliği yapma hakkı kazanmasıyla UEFA farklı kültürleri bir araya getirmek ve desteklemek yolunda önemli bir adım atmış olacak.

Dosyanın resmi tesliminin ardından, adaylığımızın değerlendirme sürecinin artık sizin elinizde olacağını biliyoruz. 7 Nisan'da tekrar karşılaştığımızda, futbol kültürümüzü, dünyaca ünlü Türk misafirperverliğini, geleneksel ama modern toplumumuzu ve en önemlisi emsalsiz futbol tutkumuzu hissedeceksiniz. Tüm futbol ailesine, adaylığımızın sembolü olan Lale'den esinlenerek yapılmış şekerleri, Türkiye'de yapılacak olan Euro 2016 davetiyesi olarak takdim ediyorum. 16. yüzyılda Türkiye'de doğup Avrupa bahçelerine yayılan lale, bir ruhun filizlenmesi gibi yeni bir başlangıcın, çok kültürlü simgesidir. Bu Türk şekerleri, sizi 'benzersiz' bir Euro 2016 zevki yaşamanız için sizi heyecanlandıracak ve ikna edecek.''

-DOSYALARIN İNCELENMESİ VE KARAR SÜRECİ-

İlk kez 24 takımın mücadele edeceği ve 1 ay boyunca 9 statta 51 maçın yapılacağı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylık dosyası, 3 ay sürecek detaylı teknik analize tabi tutulacak. Bu süre zarfında, dosyaları, 100'den fazla teknik kritere göre inceleyecek UEFA, varsa açık noktaları, 19 Mart tarihinden itibaren adaylarla paylaşacak.

7-15 Nisan tarihleri arasında aday ülkelerde yapılacak son teknik toplantılarda, adaylık dosyasının açık noktaları değerlendirilecek. Buna ek olarak, ülkeyi ziyaret edecek UEFA yetkilileri, hükümetin ve kentlerin adaylığa desteği konusunda fikir sahibi olacak.

UEFA, aday ülkelerdeki teknik toplantıların ardından niteliksel bir değerlendirme raporu hazırlayacak ve bu raporlar, 29 Nisan'da aday ülkelere gönderilecek.

Aday ülkelere, UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi'ne ve UEFA Yönetim Kurulu'na gönderilecek raporların tamamı, 14 Mayıs'ta UEFA'nın internet sitesi www.uefa.com'da kamuoyuyla da paylaşılacak.

28 Mayıs'ta İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılacak oylama sonucu verilecek karar, UEFA Başkanı Michel Platini tarafından, televizyondan ve internetten TSİ 14.00'de canlı duyurulacak.


Kaynak: ajansspor

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı