İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bloomberg HT | Dragon's Den (Ejderlerin Mağarası) - Her Pazar Saat 19:00

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Resmi ekleyen
Bloomberg HT | Dragon's Den (Ejderlerin Mağarası) - Her Pazar Saat 19:00

Bloomberg HT yayına girdiğinden beri, bu kanala kanımın ısınmasının başlıca sebeplerinden biri bu program. İnternette biraz arama yaptım. Bu program ile ilgili hiç bir Türkçe kaynak bulamadım. Elimden geldiğince bir yazı yazmaya karar verdim.

Programı kısaca anlatmak gerekirse;

Program, ilk olarak japonya'da ortaya çıkmış bir format. Daha sonra Amerika, İngiltere başta olmak üzere 17 farklı ülkeye uyarlanmış. Türkiye'de Bloomberg HT kanalında yayınlanan versiyonu ise İngiltere'de çekilmiş olan versiyon.

Dragon's Den Wikipedia Page | Vikipedya Sayfası (İngilizce)

Programda 5 adet kendi alanlarında çok başarılı, iş dünyasının kurdu olmuş multimilyoner bulunuyor. Ve aklındaki fikre, elindeki projeye veya ürüne güvenen insanlar bu yatırımcıların karşısında sunumlarını yapıp, her bir yatırımcının elindeki 200 bin sterlinden pay almaya çalışıyorlar.

Programın isminde mitoloijk efsanelere atıfta bulunacak şekilde "Ejderlerin Mağarası"
(Dragon's Den) olarak belirlenmiş.

Program fikri her ne kadar "klasik" gibi görünebilir. Hatta Türkiye'de bile Abbas Güçlü tarafından Genç Mücitler adı altında farklı amaçlı da olsa bir program yapılmıştı. Ama bu programdaki gerek yatırımcıların kariyerleri ve vizyonları, gerekse de yatırımcıların karşısına çıkan girişimçilerin gerçekçi ve uygulanabilir fikirleri, programı benim için oldukça keyifli kılıyor.

Biraz da Dragon yani Ejderlerden bahsedelim:

Resmi ekleyen
Peter Jones (hakkında bilgi için tıkla)

Resmi ekleyen
Theo Paphitis (hakkında bilgi için tıkla)

Resmi ekleyen
Deborah Meaden (hakkında bilgi için tıkla)

Resmi ekleyen
Duncan Bannatyne (hakkında bilgi için tıkla)

Resmi ekleyen
James Caan (hakkında bilgi için tıkla)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı