İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Topkapı-Habipler Tramvay Hattı - T4 Hattı | İstanbul Metrosu Hatları - Topkapı - Habipler Arasındaki Demiryolu Hattı – T4 Hattı Bağlantıları - İstasyonları

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Topkapı-Habipler Tramvay Hattı - T4 Hattı
İstanbul Metrosu HatlarıTopkapı-Habipler tramvay hattı ya da hat numarasıyla T4, İstanbul'da yer alan demiryolu hatlarından biridir.


Resmi ekleyen


T4 hattı - İstanbul raylı sistemler haritasında hattın yeri
Günlük ortalama 150 bin yolcuyla, T1, M1 ve M2 hatlarının ardından İstanbul ulaşımında en çok kullanılan dördüncü raylı sistemdir. Yedisi yer altından olmak üzere kullanımda olan 23 istasyonu vardır.


Resmi ekleyenHabibler'den başlayan bu hat, Tem'in güneyinde (Metris), yer altına iniyor, ve Çukurçeşme'den de yer üstüne çıkıp tekrar Bereç'ten yer altına girip Demirkapı'dan son kez yer üstüne çıkarak Şehitlik'e kadar devam ediyor. Hattın Topkapı'ya uzatılma inşaatı bitmiştir. 24 Ağustos 2008'den itibaren deneme seferleri bitmiş normal seferlere başlanmıştır. Kasım 2008'e kadar sadece eski araçlar hizmet vermekte iken bu tarihten itibaren peyderpey yeni araçlar hizmete alınmaya başlanmıştır.


Resmi ekleyen

Resmi ekleyen
Hat, metrobüs, Kabataş - Zeytinburnu tramvayı ve Aksaray - Havalimanı hattıyla aktarma imkânı sağlayacaktır. 3 Mart 2009 itibariyle Kabataş-Zeytinburnu ve Aksaray-Havalimanı hatlarına aktarma yapılmaya başlanmıştır.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı