İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Günün Gökbilim Görüntüsü - APOD Hakkında | İnternetteki En Büyük Açıklamalı Gökbilim Görüntüleri Koleksiyonu

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Günün Gökbilim Görüntüsü - APOD Hakkında



Günün Gökbilim Görüntüsü (APOD), 1995 yılında Robert Nemiroff ve Jerry Bonnell tarafından başlatıldı ve o zamandan beri kendileri tarafından yazılıyor, düzenleniyor ve düzeltiliyor.
APOD arşivi - Astronomy Picture of the Day Archive , internetteki en büyük açıklamalı gökbilim görüntüleri koleksiyonudur.


Resmi ekleyen


Bob ve Jerry, gerçek hayatta, zamanlarının büyük kısmını evreni araştırmak için harcayan iki profesyonel gökbilimcidir. Bob, ABD'de Michigan Eyaleti'ne bağlı Houghton'da bulunan Michigan Teknoloji Üniversitesi'nde doçenttir. Jerry ise, ABD'de Maryland Eyaleti'ne bağlı Greenbelt'de bulunan Goddard Uzay Uçuşları Merkezi'nde bilim adamıdır. Her ikisi de, şüpheci olmayan bir ziyaretçiye normal gözükebilecek, evli, yumuşak başlı ve tembel adamlardır. Eşlerini kızdırmak için birlikte, gökbilim müzakereleri düzenlemek gibi yeni ve alışılmadık yöntemler buldular. Çoğu insan, onların en mükemmel rastgele sayı üretecini geliştirdiklerini öğrendiklerinde şaşırırlar.


APOD, kısa süreli mevcudiyeti boyunca, Scientific American 2001 Bilim ve Teknoloji İnternet Sitesi Ödülü dahil, birçok övgü aldığını bildirmekten gurur duyar.


Resmi ekleyen



Yukarıdaki APOD Pankart Grafiği, Calumet Gökbilim Topluluğu'ndan, Nick Zivanovic'in hediyesidir. Nick, bu pankartın diğer internet sitelerinde kullanılmasına izin vermektedir.



Görüntü İzinleri :


APOD sayfasındaki tüm görüntüler, ilk kaynak olan kişi veya kuruma aittir. Bazı görüntülerin telif hakkı alınmıştır. Bu resimleri halka açık veya ticari olarak kullanmak için, sahibinden yazılı olarak izin istenmelidir. Telif hakkı alınmış görüntüler için, telif hakkı sahibi, hak sahibine ulaşım bağlantısı ile birlikte, APOD "Katkı Sağlayanlar" satırında belirtilmiştir (lütfen resmin altındaki açıklamaya bakınız). NASA görüntüleri, kamu kullanımına açıktır, kullanımlarına yönelik resmi kılavuza buradan ulaşılabilir. Diğer kişi ve kurumlara ait görüntülerle ilgili telif hakkı ve kullanım sorularınız için, lütfen kendileriyle doğrudan bağlantı kurun.

Ne NASA, ne de APOD telif hakkı alınmış görüntüler için izin verir. Bu görüntülerin kullanımı için, lütfen telif hakkı sahipleriyle yazışın.


Robert Nemiroff'un APOD katılımı, kısmi olarak, ABD Ulusal Bilim Vakfı'nın yaptığı bağışla desteklenmektedir.



Çeviri ve Düzenleme


Murat TUNCAY - Tahir ŞiŞMAN
Hazırlayanlar: Robert Nemiroff (MTU) ve Jerry Bonnell (UMCP)
NASA Yetkilisi: Phillip Newman Özel haklar uygulanır.
Gizlilik İlkeleri ve Önemli Uyarılar
NASA / Goddard Uzay Uçuşları Merkezi (GSFC)
Gök Fiziği Bölümü (ASD) ve
Michigan Teknoloji Üniversitesi'nin bir hizmetidir.




Sitemizdeki Günün Gökbilim Görüntüleri konuları için Bakınız





0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı