İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

16 Kasım 2007 | Norveç: 1 - Türkiye: 2 | Bekle Bizi Finaller :)

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
A Milli Futbol Takımı, Norveç ile yarın yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçıyla birlikte 441. karşılaşmasına çıkacak.

Türk Milli Futbol Takımı, 84 yıllık tarihinde, 230'u resmi, 210'u özel olmak üzere geride kalan toplam 440 maçta, 151 galibiyet, 105 beraberlik alırken, 184 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 562 gol atarken, kalesinde 683 gol gördü.

NORVEÇ İLE 9. RANDEVU
Türkiye ile Norveç milli takımları, yarın yapacakları önemli maçla birlikte, 9. kez karşı karşıya gelecek.
Grupta Yunanistan'ın ardından finallere gidecek ikinci takımı belirlemesi açısından çok büyük önem taşıyan maç öncesi Türk Milli Futbol Takımı, Norveç ile bugüne dek yaptığı 8 maçtan 3'ünü kazanırken, 3 kez yenildi, 2 maçta da berabere kaldı. Ay-yıldızlı ekip, Norveç'e geride kalan 8 maçta toplam 9 gol atarken, kalesinde ise 14 gol gördü.

Türkiye ile Norveç maçın yapılacağı başkent Oslo'da 4. kez karşı karşıya gelecek. Ay-yıldızlı ekip, Oslo'da daha önce yaptığı 3 maçtan 1'ini kazandı, 1'ini kaybetti, 1'inde de berabere kaldı.

Konu Yasin tarafından 16 Kasım 2007 Cuma - 12:11 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

A Milli Futbol Takımı'nın, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 17 Kasım Cumartesi günü deplasmanda Norveç ile oynayacağı maçı Alman hakem Markus Merk yönetecek.
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Markus Merk'in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Peter Henes yapacak.
Ullevaal Stadı'nda oynanacak karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Felix Brych.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Resmi ekleyen

Terim: Çok formdayım

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Norveç ile yapacakları karşılaşma öncesi kendisini formda hissettiğini söyledi.
Milli Takım'ın Estonya'nın Tallinn kentinde konakladığı Radisson SAS otelinde bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, ''Ciddi olarak hakikaten formdayım. Antrenörün formlu veya formsuz oluşu önemlidir. Ben de formda olduğumu hissediyorum. İnşallah bunu da oyuncularımızla birlikte Norveç maçına yansıtacağız'' dedi.
Grup maçlarına başlarken ve ilk 4 maçlarını kazandıktan sonra hedeflerinin, Norveç ve Bosna Hersek maçlarına gelinen ortamda, çok daha farklı bir milli takım kadrosu oluşturmak olduğunu vurgulayan Terim, ''Çünkü planlarımızda Norveç maçına minimum 4 puan farkla girmek vardı. O günkü oyun ve takım bunu gösteriyordu ama futbolun cazibesi burada, olmayan haller başımıza geldi ve bu şekle geldik. Esasında, 2008 Haziran'ında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın resmi ama ilk hazırlık maçı kadrosu gibi olacaktı. Buradan itibaren son aylarda bu şekilde hazırlanacaktık. Burada anahtar cümle, 'Biz şu günde, şu kadroyu açıklarken, garantileyeceğimizi düşünüyorduk. 2008 Avrupa Şampiyonası ile 2009 ve 2010'ların takımını açıklamaktan memnun olacağımızı düşünüyorduk ama şartlar bizi buraya getirdi'' diye konuştu.

''HEDEF KAZANMAK''
2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde cumartesi günü Türkiye ile kritik bir maça çıkacak olan Norveç, hazırlıklarını sürdürüyor. Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide, maçın favorisinin kendileri olduğunu söyledi.
Hareide, "Her iki takımı da zorlu bir doksan dakika bekliyor. Hem Türkiye, hem de biz şanslarımızı sürdürebilmek için galip gelmek istiyoruz.Ancak şu da bir gerçek. Evsahibi biziz, yani saha ve seyirci avantajı bizde. Kağıt üzerinde bir favori varsa o da biziz" dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'na katılabilme şansını sürdürmesi için büyük önem taşıyan Norveç maçıyla ilgili olarak, futbolda her şeyin olduğunu ama kazanmayı hedeflediklerini ile getiren Terim, ''Kazanmak için her şeyi yapacağız. Rakibin kendi sahası, seyircisi olacak. Galibiyet ve beraberlik onlar için yeterli. Bunu bilecek durumdayız. Böyle maçları çok oynadık ve üstesinden hep beraber geldik. Oyuncularıma güveniyorum ve inanıyorum. Kazanacağımıza yürekten inanıyorum. Beraberlik halinde de matematiksel şansımız devam ediyor. Norveç son maçında Malta'ya mağlup olur mu, zor gözüküyor. Biz Malta ile beraber kalır mıydık. O da zor görünüyordu ama futbolda her şey var. Rakibin maçını beklemektense, kendi işimizi kendimiz halletmek çok daha tercih edeceğimiz bir şey'' şeklinde konuştu.

''BAŞARISIZ OLURSAK BENİM BAŞARISIZLIĞIM OLUR''
Milli Takım'ın başarılı olması halinde bunu herkesin paylaşacağını, başarısızlık durumda ise kendisinin hedefte olacağını söyleyen Terim, ''Buradan iyi bir yazı dizisi çıkarsa hepimizin başarısı olur. Başarısız olursak ise benim başarısızlığım olur. Teknik adam başarısız. Böyle bir gerçek var, doğru olmasa bile. Bunu da bilecek kadar tecrübeliyiz'' dedi.

''HERKESİN BİR SÜRESİ VAR''
Hakan Şükür ve İbrahim Üzülmez gibi isimleri kadroya çağırmaması ile ilgili bir soru üzerine, ''Herkesin bir emek verme ve hizmet etme dönemi var'' diyen Terim, ''Bu hizmet zamanlarına saygı duyuyorum. Hepimizin bayrak değişimi olduğu zamanlar var. Olaya böyle bakmak lazım. Hatta bu arkadaşlarımızla, inşallah Norveç maçını kazanacağız ve Bosna Hersek maçında hep beraber yedek kulübesinin arkasında olacağız. Olayın adını isterseniz, olmazsa olmazlar, vazgeçilmezler olarak koymayalım. Çok büyük hizmetler ettiler ve etmeye de devam ediyorlar'' yanıtnı verdi.

Resmi ekleyen

Hareide: Avantaj bizde

2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde cumartesi günü Türkiye ile kritik bir maça çıkacak olan Norveç, hazırlıklarını sürdürüyor. Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide, maçın favorisinin kendileri olduğunu söyledi.
Hareide, "Her iki takımı da zorlu bir doksan dakika bekliyor. Hem Türkiye, hem de biz şanslarımızı sürdürebilmek için galip gelmek istiyoruz.Ancak şu da bir gerçek. Evsahibi biziz, yani saha ve seyirci avantajı bizde. Kağıt üzerinde bir favori varsa o da biziz" dedi.

Beşiktaş'ın eski futbolcusu John Carew ise, sakatlığının geçtiğini belirterek çok formda olduğunu söyledi.
Carew, "Sakatlığımdan dolayı geçtiğimiz dönem sahada olduğum anlarda zorlanıyordum. Ama artık sakatlığım geçti ve kendimi iyi hissediyorum. Hatta formda olduğumu söyleyebilirim. Kazanmak istiyoruz, umarım bunu başarırız" diye konuştu.

MYHRE: ŞANSLAR EŞİT
Türkiye ile oynadıkları ilk maçta yediği hatalı gollerle dikkat çeken Thomas Myhre, maçta iki takımın da şanslarının eşit olduğunun altını çizdi.
İki taraf için de zor bir maç olduğunu belirten Myhre, "Kendi evimizde olma rahatlığı var. Yenersek bir üst tura çıkacağız. Türkiye Milli Takımı üzerinde de çok baskı var. Şu an için bir şey demek zor ama ben şansları eşit görüyorum. Yüzde yüz eminim ki bu maçta ilk 11'de yer almayacağım. Son zamanlardaki performansıyla dikkatleri çeken Oppdahl, muhtemelen takımın file bekçisi olacak. Eğer fiziksel olarak da problemi yoksa bu maçta onun oynayacağı kesin gibi" şeklinde konuştu.

Blackburn Rovers'tan Tugay Kerimoğlu'nun takım arkadaşı Pedersen ise, maç öncesi bir tahminde bulunmanın zor olduğunu belirtti.
Evsahibi olmalarının şanslarını arttırdığını ifade eden Pedersen, "Türkiye de çok iyi bir takım. Bir tahminde bulunmak zor. Şanslar yüzde 50 diyebiliriz şimdilik. Çok formda olan oyunculardan oluşuyoruz. Bu oyuncuların bazıları kupa, bazıları da lig şampiyonluğunu kazanmış takımlardan geliyor. Norveç takımları olarak yurtdışında da iyi performans gösteriyoruz" dedi.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
İsviçre ve Avusturya'nın 2008 yılında ortaklaşa düzenleyecekleri 13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne katılabilmek için elemelerde C Grubu'ndaki son iki maçında Norveç ve Bosna-Hersek'i yenmek zorunda olan Türk Milli Takımı, kısa süreli periyotlarda iki maçı birden kazanmakta genelde zorlanıyor.

Elemelerdeki son iki maçında 17 Kasım Cumartesi günü deplasmanda Norveç, 21 Kasım Çarşamba günü de İstanbul'da Bosna-Hersek ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, kısa süreli periyotlarda yapılan resmi maçlarda üst üste iki galibiyet almakta güçlük çekiyor.

Türk Milli Futbol Takımı, 1998 yılından bu yana toplam 21 kez uygulanan, Dünya Kupası ile Avrupa Şampiyonası eleme grupları ve baraj müsabakalarında 5 günde yapılan 2 milli maçı birden sadece 5 kez kazanabildi.

Milliler, 21 maçlık serinin 16'sında, 5 günde yapılan 2 maçtan birinde mutlaka fire verdi.

Ay-yıldızlı ekip, finallere katılabilmek için mutlak galibiyete ihtiyacı bulunan önündeki bu iki maçı kazanarak, zoru başarmanın hesaplarını yapıyor.

5 GÜNDE 2 MAÇ
A Milli Futbol Takımı'nın, elemelerde son 9 yıllık dönemde uygulanan 5 günde 2 maçlık periyotlarda aldığı sonuçlar şöyle:

10.10.1998 Bursa Avr.Şam.Ele. Almanya 1 - 0
14.10.1998 İstanbul Avr.Şam.Ele. Finlandiya 1 - 3

04.09.1999 Belfast Avr.Şam.Ele. K.İrlanda 3 - 0
08.09.1999 Kişinev Avr.Şam.Ele. Moldova 1 - 1

13.11.1999 Dublin Avr.Şam.Baraj İrlanda 1 - 1
17.11.1999 Bursa Avr.Şam.Baraj İrlanda 0 - 0

07.10.2000 Göteborg Dün.Kup.Ele. İsveç 1 - 1
11.10.2000 Bakü Dün.Kup.Ele. Azerbaycan 1 - 0

24.03.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. Slovakya 1 - 1
28.03.2001 Üsküp Dün.Kup.Ele. Makedonya 2 - 1

02.06.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. Azerbaycan 3 - 0
06.06.2001 Bursa Dün.Kup.Ele. Makedonya 3 - 3

01.09.2001 Bratislava Dün.Kup.Ele. Slovakya 1 - 0
05.09.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. İsveç 1 - 2

10.11.2001 Viyana Dün.Kup.Baraj Avusturya 1 - 0
14.11.2001 İstanbul Dün.Kup.Baraj Avusturya 5 - 0

12.10.2002 Üsküp Avr.Şam.Ele. Makedonya 2 - 1
16.10.2002 İstanbul Avr.Şam.Ele. Liechtens. 5 - 0

07.06.2003 Bratislava Avr.Şam.Ele. S lovakya 1 - 0
11.06.2003 İstanbul Avr.Şam.Ele. Makedonya 3 - 2

15.11.2003 Riga Avr.Şam.Baraj Letonya 0 - 1
19.11.2003 İstanbul Avr.Şam.Baraj Letonya 2 - 2

04.09.2004 Trabzon Dün.Kup.Ele. Gürcistan 1 - 1
08.09.2004 Atina Dün.Kup.Ele. Yunanistan 0 - 0

09.10.2004 İstanbul Dün.Kup.Ele. Kazakistan 4 - 0
13.10.2004 Kopenhag Dün.kup.Ele. Danimarka 1 - 1

26.03.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Arnavutluk 2 - 0
30.03.2005 Tiflis Dün.Kup.Ele. Gürcistan 5 - 2

04.06.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Yunanistan 0 - 0
08.06.2005 Almatı Dün.Kup.Ele. Kazakistan 6 - 0

03.09.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Danimarka 2 - 2
07.09.2005 Kiev Dün.Kup.Ele. Ukrayna 1 - 0

12.11.2005 Bern Dün.Kup.Baraj İsviçre 0 - 2
16.11.2005 İstanbul Dün.Kup.Baraj İsviçre 4 - 2

07.10.2006 Budapeşte Avr.Şam.Ele. Macaristan 1 - 0
11.10.2006 Frankfurt Avr.Şam.Ele. Moldova 5 - 0

24.03.2007 Atina Avr.Şam.Ele. Yunanistan 4 - 1
28.03.2007 Frankfurt Avr.Şam.Ele. Norveç 2 - 2

08.09.2007 La Valetta Avr.Şam.Ele. Malta 2 - 2
12.09.2007 İstanbul Avr.Şam.Ele. Macaristan 3 - 0

Not: Skorlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Sürpriz golcüler Tuncay&Hamit
Norveç karşısında ay-yıldızlı takımın en büyük kozları Tuncay Şanlı ve Hamit Altıntop ikilisi olacak. Teknik direktör Fatih Terim'in topun oynandığı kanadın aksine atılacak paslarda rakibi zayıf yakalayıp kenar oyuncularıyla gol bulmayı düşünüyor. Norveç'le yatıp Norveç'le kalkan Milli Takım Teknik Direktörü'nün kafasındaki iki sürpriz golcü de Tuncay ve Hamit ikilisi... Terim iki oyuncusuyla yaptığı özel görüşmelerde, "Sizden bu maçta gol bekliyorum" ifadesini kullandı. 9'AR

MAÇTA OYNADILAR
Türkiye'nin oynadığı 10 grup eleme maçında iki futbolcu da 9'ar karşılaşmada görev yaptı. 810 dakika sahada kalan Hamit 2 gol atıp, 2 asist, Tuncay ise 784 dakika forma giyip, 3 gol atıp 2 asist yaptı. Bu arada İngiltere'de istediğini bulamayan Tuncay, Milli Takım'ın son iki maçında büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
NORVEÇ yenilmeyecek bi takım değil. Yeter ki son maçlarda oynadığımız dağınık ve ne yaptığınız bilmez oyun yerine, derli toplu ve sakin bi oyun oynayalım.

Benim bile içimde ya yenemezsek, ya Şampiyon'aya gidemezsek korkusu var. Oyuncuların içinden bu korkuyu çıkarıp, maça konsantre etme konusunda başarılı oluyorlar inş. :deli:

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti
Bu maç bizim açımızdan ne ise Norveç açısından da o.Onlar içinde ya tamam ya devam maçı.Bizdeki stres onlarda da var.Ayrıca koruması gereken alması gerekenden her zaman daha stresli olur.Yeneceğiz inşallah.

Aydan

Aydan

Hey sen! Biz burda yabancıları güleryüzle karşılarız :)

• Özel Dost
  • 1.303 İleti
Yani şimdi Fatih Terim'e gıcık oluyorum ve biliyorum ki bu maçta kötü biterse gidecek <_< Ama bir yandan da Milli maç ve kazanalım istiyorum.Heyecanla bekliyorum sonuçta , bakalım nasıl geçecek? :blink:

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
12.dk'da yine salak bi gol yedik, taçtan.

Sonra dengeyi kurup yüklenmeye başladık.

Emre'nin uzaktan füzesiyle şimdi durum 1-1 ;) dk 32

Aydan

Aydan

Hey sen! Biz burda yabancıları güleryüzle karşılarız :)

• Özel Dost
  • 1.303 İleti
Valla kabul etmek gerek ki güzel maç B) İnsan heyacanlanıyo her gol pozisyonunda :2)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı