İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Alp Disiplini - Alpine Skiing - Downhill Skiing | Kar Üzerinde Kayaklarla Birlikte Yapılan, Kapılardan Geçerek En Hızlı Aşağıya İnmenin Temel Olduğu Yarışma

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Alp Disiplini - Alpine Skiing - Downhill Skiing


Alp disiplini - alpine skiing - downhill skiing, kar üzerinde kayaklarla birlikte yapılan, kapılardan geçerek en hızlı aşağıya inmenin temel olduğu bir yarışmadır. 1936 Kış Olimpiyatları ile birlikte Olimpiyat sporları arasına katılmıştır. Sporcular Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarına katılabildiği gibi her sene Dünya Kupası yarışlarına da katılır.

Dört önemli disiplin vardır.

Bunlar;
Slalom (SL), büyük slalom (GS), super büyük slalom (super-G) ve iniş yarışlarıdır.


Resmi ekleyenAlp Disiplini - Alpine Skiing - Downhill Skiing

Bir yarışmacı Büyük Slalom yarışında iken
Slalom en teknik ve yavaş kategoridir. Hız saatte 55 km ulaşır. İniş disiplini, bu disiplinin en hızlı yarışıdır. Hız saatte 100 km'yi bulur. Büyük slalom disiplini teknik, süper büyük slalom ise hız yarışması olarak kabul edilir ve iniş yarışlarına yakın hızlar elde edilir. Ayrıca aynı günde bir iniş, iki slalom yarışının yapıldığı ve burada sürelerin toplandığı bir kombine yarışma da yapılır.
[attachment=508:buyukslalom.jpg]

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı