İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bursa Teknik Üniversitesi | Tarihçe – Akademik Birimler - Fakülteler – Yüksekokullar - Enstitüler

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Bursa Teknik Üniversitesi

Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen'dir.

Resmi ekleyen

Bursa Teknik Üniversitesi Hakkında

Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa'nın ikinci bir devlet üniversitesi olarak 21.07.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre 6 Fakülte, 2 Enstitü ve 1 Yüksek okul ile kurulmuştur.

BTÜ kuruluş aşamasını Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yürütmekte olup kampus yeri belirleme çalışmaları devam etmektedir.

İlk yılını hazırlık sınıfı ile başlayacak olan üniversitemiz 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alacaktır.

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Öğrenci Alınacaktır

• 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize Makine Mühendisliği ve Kimya Bölümüne öğrenci alınacaktır.

Akademik birimler

Fakülteler

• Doğa Bilimleri ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi
• İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
• Denizcilik Fakültesi
• Orman Fakültesi
• İletişim Fakültesi
• Sanat ve Tasarım Fakültesi

Enstitüler

• Fen Bilimleri Enstitüsü
• Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar