İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi | Tarihçe – Akademik Birimler - Fakülteler – Yüksekokullar – Enstitüler

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara'nın beşinci devlet üniversitesi olarak (27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde T.C. Resmî Gazete'de yayımlanan karar uyarınca) 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 Konservatuvarla kuruluş, 2011-2012 Öğretim yılında öğrenci alımına başlamış bir devlet üniversitesidir.

Resmi ekleyen

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Logosu

2011-2012 eğitim öğretim yılında, Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümleriyle kapılarını üniversite adaylarına açtı.

Akademik Birimler

Fakülteler

• Tıp Fakültesi
• Hukuk Fakültesi
• Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
• Siyasal Bilgiler Fakültesi
• Sağlık Bilimleri Fakültesi
• İşletme Fakültesi
• İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Enstitüler

• Fen Bilimleri Enstitüsü
• Sağlık Bilimleri Enstitüsü