İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Thrill The World | Her Yıl Thriller Anısına Yapılan Uluslararası Bir Dans Etkinliği Ve Rekor Denemesi

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Thrill The WorldThrill the World,
her yıl Thriller anısına yapılan uluslararası bir dans etkinliği ve rekor denemesidir. Etkinlik Michael Jackson'ın Thriller video klibindeki dans figürlerini gerçekleştirerek yapılır. Katılımcılar genç ya da yaşlı, profesyonel ya da amatör olabilir. Etkinlik dans figürlerini bilen her Michael Jackson hayranının katılımına açıktır. İlk olarak Kanada'da bir salonda yapılan En Geniş Katılımlı Thriller Dansı rekor denemesi 62 zombi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giremese de büyük bir yankı uyandırdı. Bu olay daha sonra Thrill Toronto ile devam etti.Resmi ekleyenThrill the World İstanbul 2009 katılımcıları Thriller dansı yapıyor.
İkinci Thriller dansı denemesiyse 2007 yılında ilk kez Thrill the World adıyla başlatıldı. Bu ikinci etkinliğe 17 farklı ülke, 80 ilden 1.722 zombi katıldı. California'daki etkinlikte Amerikan Kızıl Haç Örgütü, Ekim 2007'de California'da meydana gelen yangın kurbanları için bağış topladı. Böylece etkinlik sadece bir dans şovu kalmayıp insani bir yön de kazanmıştır.

Bir yıl sonraki Thrill the World 13 ülkeden 93 farklı ilde düzenlenmiştir. Thrill the World adıyla ikinci kez düzenlenen bu etkinlik Thriller albümünün 25. yıldönümü ile aynı zamanda yapılmıştır.


Geçmiş


Fikir Michael Jackson'ın efsanevi Thriller video klibinin anısına her yıl belli bir zamanda aynen video klipteki gibi dans figürlerinin katılımcılar tarafından gerçekleştirilmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. İlk etkinlik Kanada'da 62 zombi ile küçük bir salonda gerçekleştirilmiştir. Kanada'da yapılan bu dans etkinliği diğer ülkelerdeki Michael Jackson hayranlarının ilgisini çekmiştir.

Dünya rekoru için yapılan bu küçük katılımlı dans olayı başarıya ulaşamasa bile daha sonraki denemelerde 5 kıtada, 52 şehirde, 1722 kişi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. Olay sadece dünyanın En Geniş Katılımlı Thriller Dansı değil, En Geniş Katılımlı Eş Zamanlı Dans Etkinliği'dir. Bir dans öğretmeni olan Ines Markeljevic, Toronto'da başlattığı bu küçük etkinliği dünya rekoruna ulaştaran fikir babası olarak en büyük paya sahiptir.

Gelen dünya rekorundan sonra daha çok popülariteye ulaşan etkinlik Hırvatistan, Honduras, Yeni Zelanda, Filipinler ve Sierra Leone'a da sıçramıştır. Gittikçe büyüyen dans şovu için bir internet sitesi ve YouTube kanalı açılmış, Ines Markeljevic'in hazırladığı Thriller dansı eğitim videoları ile dansın nasıl yapıldığı katılımcı adaylarına gösterilmiştir.#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Thrill The WorldEtkinlikler2007


Thrill the World
uluslararası resmi internet sitesinde de belirtildiği gibi etkinliğe 17 farklı ülkeden katılım olmuştur. Dans şovu 17 farklı ülkede, 80 farklı şehirde, 1722 kişi ile eş zamanlı olarak sahnelendi. Bu yılın etkinlikleri arasında en anlamlısı California'da yapılmıştır. California'daki etkinlikte Amerikan Kızıl Haç Örgütü, Ekim 2007'de California'da meydana gelen yangın kurbanları için bağış toplamıştır.Resmi ekleyenAustin, Teksas'ta yapılan 2008 etkinliği.
2008


13 farklı ülkede yapılan 2008 dans etkinliğinde Avustralya ilk kez katılım göstermiştir. Bu ülkedeki etkinlik de Queensland Teknoloji Üniversitesi öğretmeni Andrew Curnock tarafından koordine edilmiştir. Bu yıl yapılan etkinlik Thriller albümünün 25. yıldönümüne rastlamıştır.2009


34 ülkeden 250 şehrin katıldığı 2009 etkinliğine İstanbul'da yapılan Thrill the World etkinliğiyle Türkiye ilk kez katılmıştır. Ayrıca 24/25 Ekim günü yapılan etkinlik, 22.923 kişinin katılımla kendi rekorunu tekrar kırmıştır.


2010


23 Ekim 2010 günü yapılacak olan Thrill the World etkinliğine en büyük katılımın sağlanabilmesi için ilk defa 12 saat arayla 2 kere dans edilecek. Etkinlik isteyen herkesin katılımına açıktır.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı