İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Fenerbahçe'nin Efsane Futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, Tedavi Gördüğü Hastanede Yaşamını Yitirdi

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Lefter KüçükandonyadisFutbolun Acı Kaybı


Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.Resmi ekleyenAmerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada 87 yaşındaki Lefter'in "Ağır zatürreye bağlı kalp yetmezliğinden" vefat ettiği belirtildi. Lefter'in ölümünün ardından tedavi gördüğü hastaneye futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen geldi. Dilmen'in ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da hastaneye geldi


Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsanevi isimlerinden Lefter hayata gözlerini yumarken, sevenlerini de hüzne boğdu


Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsanevi isimlerinden Lefter hayata gözlerini yumarken, sevenlerini de hüzne boğdu. Lefter'i canlı izleyen ve izlemeyen ustalar, NTVspor'a efsaneyi yorumladı.

Rıdvan Dilmen Ali Şen, Şadan Kalkavan, Emre Belözoğlu, Kemal Belgin, Abdullah Kiğılı ve Ziya Şengül efsane futbolcu Lefter'i yorumladı.
En dikkat çekici yorum ise Fenerbahçe yöneticisi Abdullah Kiğılı'dan geldi. Lefter'in Türk futbol tarihinin en büyük futbolcusu olduğunu belirten Kiğılı, ''Lefter'in futbol açısından Messi'den bile daha iyi olduğunu' söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Abdullah Kiğılı, vefat eden sarı-lacivertlilerin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in çok büyük bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Türk futbolu en büyük futbolcusunu kaybetti. Nur içinde yatsın'' dedi.

NTV Spor'un canlı yayınına telefonla bağlanarak, açıklamalarda bulunan Kiğılı, futbolculuğu döneminde Lefter'i 10 yıla yakın izlediğini kaydederek, ''Dünyanın en büyük futbolcularından biri. Dünyanın büyük hayranlık duyduğu Barcelonalı Messi, Lefter'in ayakkabısı zor olurdu. Son zamanda sayın Başkanımızın da çok büyük emekleri oldu. Fenerbahçe yönetimi olarak tedavisiyle uğraşıldı. Başkana yazdığı son mektubunda 'hakkını helal et' diyordu. Nur içinde yatsın. Allah rahmet etsin. Türk futbolu en büyük futbolcusunu kaybetti'' diye konuştu.

Lefter'in bütün camiaların hayranlık duyduğu bir futbolcu olduğunu ifade eden Kiğılı, ''Alex ile Lefter kıyas edemezsiniz. Mükemmel bir insandı. Fenerbahçe camiasının başı sağolsun. Sayın Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Son zamanlarında camia olarak da yönetim olarak da Lefter'e sahip çıktık. Ailesine, camiaya, Türk futboluna başsağlığı diliyorum'' şeklinde konuştu.
Rıdvan Dilmen: ''Toprağı bol olsun''

Lefter'in vefat ettiği Amerikan Hastanesi'nde NTV Spor'un canlı yayınına çıkan eski Fenerbahçeli futbolcu Rıdvan Dilmen ise Lefter'i iki gün önce ziyaret ettiğini belirterek, ''Uykuluydu. Alnından öptüm. Ailesi, eşi, torunu Fenerbahçeli tüm yöneticiler burada. Galatasaraylı yönetici Sedat Doğan da buraya geldi'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da arayıp, başsağlığı dilediğini kaydeden Rıdvan, ''Sayın Başbakanımız aradı, hem eşi hem torunuyla görüştü. Başsağlığı diledi. Toprağı bol olsun. Türk futbolunun önemli bir futbolcusunu kaybettik. Lefter ağabey Türkiye'nin futbolcusuydu, sadece Fenerbahçe'nin değildi.''


Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Yerli_ve_Yabanci_Sporcular_Biyografileri_f208/Lefter_Kucukandonyadis_d_22_Aralik_1925_istanbu_t44907.html']Lefter Küçükandonyadis (d. 22 Aralık 1925, İstanbul - ö. 13 Ocak 2012) | Tüm Zamanların En İyi Golcüsü Seçilen Ordinaryüs Lakaplı Türk Futbolcu ' target='_blank'>Lefter' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Yerli_ve_Yabanci_Sporcular_Biyografileri_f208/Lefter_Kucukandonyadis_d_22_Aralik_1925_istanbu_t44907.html']Lefter Küçükandonyadis (d. 22 Aralık 1925, İstanbul - ö. 13 Ocak 2012) | Tüm Zamanların En İyi Golcüsü Seçilen Ordinaryüs Lakaplı Türk Futbolcu


Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı