İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Userbar Yapımı

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

Ferhat

Ferhat

F3RHAT.Com - Kişisel Blog

• Yetkili
  • 1.142 İleti
  • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Son zamanlarda yaygın şekilde kullanılmaya başlanan userbar'ların Photoshop kullanarak birlikte yapalım

İlk olarak yeni bir dosya açarak ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Resmi ekleyen
Userbar'ın arka planını istediğimiz şekilde dolduruyoruz.
Resmi ekleyen
Şimdi bir dosya daha açıyoruz ve ayarları yine aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Resmi ekleyen

Açtığımız dosyaya %1600 zoom yaparak Pen Tool'u seçiyoruz ve 1 pixel olarak ayarlıyoruz.Dosyayı resimdeki gibi dolduruyoruz.
Resmi ekleyen
Bu şekli Edit - Define Pattern'den pattern olarak kaydediyoruz.Userbar'a geri dönüp yeni bir layer oluşturuyoruz.Pattern Stamp Tool (S)'u seçerek az önce oluşturduğumuz pattern ile layer'ı dolduruyoruz.
Resmi ekleyen
Ardından Userbar'da kullanmak istediğimiz şekli ekliyoruz.Eklediğimiz şekle istediğimiz efekti uygulayabiliriz.[alıntı]
Resmi ekleyen
Şimdi yazımızı yazıyoruz.Font olarak pixel font kullanmanızı öneriyorum.Yazımızı yazıyoruz ve yazının bulunduğu layer'ın Blending Options ayarlarından 1 pixel'lik siyah Stroke efekti uyguluyoruz.
Yeni bir Layer oluşturalım ve Elliptical Marquee Tool (M) ile aşağıdaki gibi bir oval seçiyoruz.Ovalin içini beyaz renkle dolduruyoruz.Ardından bu layer'ın Opacity değerini %25'e getiriyoruz.Ve userbar'ımız hazır!!!

mosmankoc

mosmankoc

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 1 İleti
kardeşim iyi güzelde bu program nerede satılır adı nedir nereden bulacaz bilmiyorum ya var ben göremedim nede ismi googlede new diye aratıyom newyorktan falan bahsediyor.

Ferhat

Ferhat

F3RHAT.Com - Kişisel Blog

• Yetkili
  • 1.142 İleti
  • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Burada kullanılan program Photoshop CS2 idi :)
piyasada çeşitli userbar yapma programları ve hazır scriptli siteler de mevcut tabii :)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı