İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Savaşı Bitiren Pele Oldu | Pele'nin Hayatından Bir Kesit

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

allstar

allstar

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 68 İleti
Savaşı Bitiren Pele

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu kimdir diye sorulunca genelde 2 cevap verilir. Orta yaş grubu Maradona derken, orta yaş üstü grup ise genel olarak Peleyi tercih eder. Son dönemde bu iki isme özellikle gençlerin idolü haline gelen Messiyi de ekleyebiliriz.

Resmi ekleyen

Bugün hayatından bir kesit vereceğimiz isim ise Pele. Pelenin 3 defa Dünya Kupası kaldırması, 1281 golle en golcü futbolcu olması bugün bile kırılamayan rekorları. Ancak Peleyi Pele yapan sadece bunlar değil; sosyal aktivitelere,ahlaka, barışa kısacası insanlığın ortak değerlerine verdiği önem.

Pelenin bir idol haline geldiği 60'lı yıllarda büyük Avrupa kulüpleri onun peşinden koşar. Fakat Brezilya hükümeti Peleyi milli değer ilan eder ve yurtdışında top oynamasını yasaklar. Bu sebepten Brezilya dışındaki milletler Peleyi yalnızca özel maçlarda izleme fırsatı bulurlar. 1967 yılında Santos yine bir turne düzenler. Bu sefer rota Afrika’dır. Ancak aynı yıl Nijerya'da çıkan iç savaş sebebiyle maçın oynanması tehlikeye girer. Öte yandan Peleyi ağırlamanın ve canlı izleme fırsatının kolay kolay gelmeyeceğini bilen Nijeryalılar anlaşarak savaşa 48 saat ateşkes verirler.

Sizce Pele’den başka herhangi bir faktör böylesi bir savaşı bir süreliğine de olsa durdurabilir miydi?

Yanlış başlıkla açtım. doğrusu savaşı bitiren pele olacaktı. başlığı değiştiremedim, konuyu da silemedim. en iyisi buradan paylaşayım.

Desteklenmeyen Tarayıcı | Facebook

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu düzenlenmiştir, allstar.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı