İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

El Örgüsü Çicek Motifli Bere ve Atkı Modeli

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...

Resmi ekleyen

Bere Modeli:

Malzemeler:
10 numara tığ.
100 gr ip

Beremizin ilk sırasına 10 zincir yaparak başlıyoruz.İkinci sırada içerisine 30 adet tek mil başılı dolgu yapıyoruz ve uçlarını birleştirerek yuvarlak yapıyoruz.Üçüncü sırada yine aynı şekilde dolgu yapmaya devam edeceğiz ancak dolguların arasına bazen bir bazen iki dolgu yapacağız .Bu şekilde her sırada dolgu sayısını artırdıkça zaten beremiz yuvarlak sekli alacaktır.Yaklaşık 12 sıra bu sekilde dolgulara devam edeceğiz ve istediğimiz uzunluğa ulaştığında beremizi bitireceğiz.

Beremizin motifleninin yapımı:

Öncelikle resimde olduğu gibi kare motifleri öreceğiz ve çiçekleri üzerine tığ ile ekleyeceğiz.Çiceklerimizi yaparken önce küçük çiceği yapacağız bitince çiçeğimizin arkasına başlangıç yerini dörderip zincir yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve aynı şekilde büyük çiçeklerimizi de yapacağız ve motiflerimizi uç uca ekleyerek beremizin bitiş yerinin uzunluğuna ulaştığımızda tığ ile çiçekleri berenin ucuna birleştireceğiz.

ATKI MODELİ :

MALZEMELER:

300 gr ip
10 Numara tığ

Atkımızı örmeye motiflerden başlayacağız.Kare motiflerimizi oluşturduktan sonra bere modelimizde olduğu gibi çiçekleri karelere yerleştireceğiz ve tığ ile oraya ekleyeceğiz.Yaklaşık 40 motif atkımızın uzunluğu için yeterli olacaktır

Nihan

Nihan

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 23 İleti
Semacığım çok güzel bir takım ama ben yün örgüyü merak ediyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misin? Mesela bir örgü dergisinden seçtiğim üç renk kullanılarak örülen bir kazağa başladım. Kazağın ön tarafına mavi iple başlanıyor. 15 cm. örüldükten sonra baklava dilimi şeklinde kırmızı renkli model başlıyor o da tamamlandıktan sonra alacalı mavi iple bitiriliyor. Şimdi ben bu işlere yeni merak sardığım ve ilmek atmayı yeni öğrendiğim için farklı renk ipleri örgüye nasıl dahil edip arkadan nasıl ip yürüteceğimi bilmiyorum. Herkesin bildiği bir şey olsa gerek dergide bu konuda bir açıklama yok, internette de bir şey bulamadım. Biliyorsan bu başlıkta yardımlarını bekliyorum. :)

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Nihan canım ben bu konuda çok beceriksiz biriyimdir, keşke sana yardımım dokunabilse ama yine sorup soruşturayım bu konuda uzman olan kişilere :sema:

nadide

nadide

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 5 İleti
  • Interests:örgü,seyahat,tiyatro
iyi akşamlar aranıza katılmaktan çok memnunum.sitenniz harika fakat ben siteye fazla giremiyorum.çünkü 19 aylık bir torunum var ona bakıyorum.
ben örgü örmeyi cok seviyorum.fırsat buldukca örgü modellerinize bakıyorum.şimdilik iyi geceler hoşça kalın

Gece.Mavisi

Gece.Mavisi

KD ™ Yakın Arkadaş

• Yetkili
  • 819 İleti
  • Interests:C:\Perl\bin\perl sgl.pl
Çiçekli Atkı Bere Takımı

Resmi ekleyen

Bere Modeli:

Malzemeler:

100 gr ip

10 numara tığ.

Yapılış:

Beremizin ilk sırasına 10 zincir yaparak başlıyoruz.İkinci sırada
içerisine 30 adet tek mil başılı dolgu yapıyoruz ve uçlarını
birleştirerek yuvarlak yapıyoruz.Üçüncü sırada yine aynı şekilde dolgu
yapmaya devam edeceğiz ancak dolguların arasına bazen bir bazen iki
dolgu yapacağız .Bu şekilde her sırada dolgu sayısını artırdıkça zaten
beremiz yuvarlak sekli alacaktır.Yaklaşık 12 sıra bu sekilde dolgulara
devam edeceğiz ve istediğimiz uzunluğa ulaştığında beremizi bitireceğiz.

Beremizin motifleninin yapımı:

Öncelikle resimde olduğu gibi kare motifleri öreceğiz ve çiçekleri
üzerine tığ ile ekleyeceğiz.Çiceklerimizi yaparken önce küçük çiceği
yapacağız bitince çiçeğimizin arkasına başlangıç yerini dörderip zincir
yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız
ve aynı şekilde büyük çiçeklerimizi de yapacağız ve motiflerimizi uç
uca ekleyerek beremizin bitiş yerinin uzunluğuna ulaştığımızda tığ ile
çiçekleri berenin ucuna birleştireceğiz.

Atkı Modeli :

Malzemeler:

300 gr ip

10 Numara tığ

Yapılışı:

Atkımızı örmeye motiflerden başlayacağız.Kare motiflerimizi
oluşturduktan sonra bere modelimizde olduğu gibi çiçekleri karelere
yerleştireceğiz ve tığ ile oraya ekleyeceğiz.Yaklaşık 40 motif
atkımızın uzunluğu için yeterli olacaktır.

bamya

bamya

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 3 İleti
Teşekkürler

Konu Hale tarafından 06 Haziran 2009 Cumartesi - 21:54 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı