İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Twitter Kullanma Kılavuzu | Twitter Kullanım Rehberi Ve İncelemesi – Soru Cevaplarla Twitter Kullanımı

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 38 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Twitter Kullanma Kılavuzu


Twitter Nedir?Twitter, desteklediği diller arasına Türkçe’yi eklediğinden bu yana üye olmak daha da kolaylaştı.Resmi ekleyen
Kelime anlamı cıvıldamak olan Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen Facebook gibi sosyal bir ortamdır.

2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana, Twitter dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama arayüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS (Kısa Mesaj)'i olarak anılmaya başlamıştır.

İşin mantığı oldukça basit aslında. O an başınıza gelen bir olay, duyurmak istediğiniz bir haber, düzenlenen bir kampanya, firmanız hakkındaki bir gelişme, seçim kampanyanızdaysanız katıldığınız miting ya da çıkacağınız televizyon kanalını duyurmak gibi aklınıza gelebilecek hemen her şeyi Twitter üzerinden takipçilerinize duyurabilirsiniz. Tek bir şartla, mesaj başına 140 karakter sınırınız var.

Temel olarak Twitter “Şu anda ne yapıyorsunuz?” sorusunu baz alıp kullanıcılara kolay kullanılabilir bir mobil ve internet uygulaması sunuyor. Asıl gücünü dilediğiniz yerden cep telefonu ile SMS göndererek güncelleme yapılabilmesinden alıyor.

Twitter’a bir platform olarak bakarsak hemen göze çarpan özellikleri mobil erişim sağlaması, bir çok kişiye bir anda erişimin hızı, geniş kullanıcı kitlesi, kullanım kolaylığı ve düşük ya da sıfır kullanım maliyeti. Bu özellikler duyurular, anında haber takibi gibi kullanımlar için de önemli özellikler. Aynı zamanda yukarıda bahsettiğim sorunun kapsamında düşündüğümüzde de bir markanın kendini tanıtımı için de bulunmaz bir fırsat.

Diğer kullanıcıları takip edebilmek için onları arayarak bulabilirsiniz veya onların verdikleri adreslere girip üye olduktan sonra resimlerinin altında yer alan "Follow" linkine tıklayarak onları takip etmeye başlayabilirsiniz.Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Twitter_Hesabi_Nasil_Acilir_Twitter_Hesabi_Acma_t76301.html']Twitter Hesabı Nasıl Açılır? | Twitter Hesabı Açmak Ve Kullanmak - Twitter Nedir? Twitter Nasıl Üye Olunur? Twitter, desteklediği diller arasına Türkçe’yi de ekledi. ' target='_blank'>Twitter' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Twitter_Hesabi_Nasil_Acilir_Twitter_Hesabi_Acma_t76301.html']Twitter Hesabı Nasıl Açılır? | Twitter Hesabı Açmak Ve Kullanmak - Twitter Nedir? Twitter Nasıl Üye Olunur? Twitter, desteklediği diller arasına Türkçe’yi de ekledi.


Kaynak


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter'da e-Posta Adresimi Nasıl Doğrularım?E-posta doğrulama, başka kişilerin e-posta adresinizi kullanarak bir Twitter hesabı açmalarını engelleyen önemli bir güvenlik önlemidir.
E-posta Adresimi Doğrulayamıyorum


E-posta doğrulama işlemi başka kişilerin e-posta adresinizi kullanarak bir Twitter hesabı açmalarını engelleyen önemli bir güvenlik önlemidir. Eğer e-posta adresinizi doğrulamanız gerekiyorsa twitter.com'a giriş yaptığınızda aşağıdaki örnekte olduğu gibi sarı bir uyarı mesajı göreceksiniz. E-posta adresinizi nasıl doğrulayacağınızı öğrenmek için adım adım talimatlara ihtiyacınız varsa lütfen bu makaleye göz atın:


E-posta adresinizi doğrulamada sorun mu yaşıyorsunuz?


1. Eğer doğrulama e-postası elinize ulaştıysa ama mesajda yer alan bağlantıya tıklayamıyorsanız, lütfen bağlantının tamamını kopyalayın ve tarayıcınızda yeni bir pencere açarak buraya yapıştırın. Veya aşağıda gösterilen sarı uyarı mesajında yer alan "Doğrulamayı yeniden gönder" bağlantısına tıklayın. Tekrar denemeniz için size yeni bir bağlantı göndereceğiz.


2. Eğer doğrulama e-postası elinize ulaşmadıysa, lütfen:


• E-posta hesabınızın junk dosyasını ve spam filtrelerini kontrol edin.
• E-posta adresinizi Twitter'a doğru girip girmediğinizi kontrol edin.
• Twitter hesabınıza giriş yapın ve "Doğrulamayı yeniden gönder" bağlantısına tıklayarak e-postayı bir kez daha göndermeyi deneyin. Bu bağlantı twitter.com'da yukarıda göreceğiniz sarı uyarı alanında yer alacak.
• Eğer birden fazla e-posta adresine sahipseniz, Twitter hesabınızla başka bir e-posta adresini ilişkilendirmeyi deneyin.


3. Eğer doğrulama e-postası hala elinize ulaşmıyorsa:


• Birkaç gün bekledikten sonra bir kez daha "Doğrulamayı yeniden gönder" bağlantısına tıklamayı deneyin. Hesabınızı oluşturduğunuzda bu e-postayı size hemen gönderiyoruz fakat e-posta sağlayıcınız bizden gelen e-postaları geçici olarak engelliyor olabilir veya e-postanın iletilmesi gecikebilir.
• Büyük bir e-posta sağlayıcısı kullanın. Bu tip adreslere iletimimiz daha tutarlıdır. Belli başlı ücretsiz e-posta servislerinden birine ait yeni bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Twitter'dan gönderilen e-postaların gmail.com, yahoo.com veya hotmail.com gibi e-posta servislerine hemen hemen her zaman başarıyla iletildiğini söyleyebiliriz.
• Twitter'dan gönderilen e-postaların elinize ulaşmama sebepleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen e-posta iletimiyle ilgili bu Makaleye göz atın.


E-posta adresinizi doğrulamazsanız ne olur?


E-posta adresinizi doğrulamazsanız Twitter'dan e-posta yoluyla gelecek güncellemeleri (yeni bir takipçiniz olduğunda, biri size Direkt Mesaj gönderdiğinde veya bir şifre sıfırlama e-postası talep ettiğinizde gönderilen e-postalar gibi) alamazsınız. Ayrıca e-posta adresinizi doğrulayana kadar Twitter'ın diğer bazı özelliklerine kısıtlı erişim sağlarsınız.


Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Twitter Destek'e ulaşın.


#3
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma Kılavuzu


Twitter'ın Yeni Tasarımında Ne Nerede?Twitter.com'un yeni tasarımında neyin nerede olduğunu öğrenin.
Resmi ekleyen
Twitter.com'un yeni tasarımında neyin nerede olduğunu bulmak için aşağıdaki özellikleri okuyunuz.


• Bilgi alacağınız başlıklar


o Etkinlik
o Direkt mesajlar
o Favoriler
o Arkadaş bul
o Takipçileri
o Takip Ettikleri
o Yardım
o Listeler
o Medya
o Bahsedenler
o Profil sayfası
o Arama
o Kaydedilmiş aramalar
o Ayarlar
o Gündem
o Tweetler
o Kimi Takip Etmeli


Etkinlik

Keşfet sekmesine gidin. Sol üstteki kutuda ikinci madde Etkinlik zaman akışınız olacak ve takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini gösterecek.

Direkt Mesajlar

Sayfanın sağ üst köşesindeki profil ikonuna tıklayın. Açılan menüden Direkt Mesajlar'ı seçerek mesaj geçmişinizi görebilir ve yeni mesaj oluşturabilirsiniz.

Favoriler

Ana Sayfa sekmesindeki bağlantıdan veya sağ üst köşedeki kişi ikonuna tıklayarak profil sayfanıza gidin. Sonra da profil sayfanızın solundaki listeden Favoriler'i seçin.

Arkadaş Bul

Keşfet sekmesine gidin ve Arkadaşlarını Bul'a tıklayarak e-posta hesabınızın adres defterinden arkadaşlarınızı bulun. Sağ üst köşedeki arama kutusuna anahtar sözcük girerek de Twitter hesaplarını bulabilirisiniz.

Takipçileri/Takip Ettikleri

Profil sayfanıza gidin. Sol tarafta takipçileri ve takip ettikleri listelerinizi göreceksiniz. Kullanıcıları takip etmeyi bırakma işlemini bu sayfadan veya birinin profil sayfasına giderek yapabilirsiniz.

Yardım

Navigasyon çubuğundaki açılan profil ikonundan Yardım'a tıklayarak Yardım Merkezi'mize ulaşabilirsiniz.

Listeler

Navigasyon çubuğundaki açılan profil ikonundan Listeler'e tıklayın veya Profil sayfanıza gidip oradaki menüden Listeler'i seçin.

Medya

Tweetlerin içindeki her türlü medyaya (resimler, videolar, şarkılar) erişmek için tweetin üzerine gelin ve sağ köşeden Aç'a tıklayın. Resim ve videolar genişleyen tweet kutusunun içinde görüntülenecek.

Bahsedenler

Bağlan sekmesine gidin ve sol üstteki menüden Bahsedenler seçeneğine tıklayın.

Profil sayfası

Ana sayfanızda yer alan profil resminize tıklayın veya sağ üst köşedeki profil ikonuna tıklayıp açılan menüden "Profil sayfamı görüntüle"yi seçin.

Arama

Yukarıda navigasyon çubuğunda yer alan arama kutusuna sorgunuzu girin ve klavyenizden "enter" (giriş) tuşuna basın.

Kaydedilmiş aramalar

Yukarıda navigasyon çubuğunda yer alan arama kutusuna tıklayın. Kaydedilmiş aramalarınız arama kutusunun altında belirecek.

Ayarlar

Profil sayfanıza gidin ve "Profilini düzenle"ye tıklayın veya sağ üst köşedeki profil ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin.

Gündem

Gündem başlıkları Keşfet sekmesinin sol tarafında veya Ana Sayfa'nızın sol tarafında görülür.

Tweetler

Takip ettiğiniz herkesten gelen tweetler Ana Sayfa sekmesinde yer alan ana zaman akışında toplanır. Sizin kendi tweetleriniz ise profil sayfanızda görülür.

Kimi Takip Etmeli

Ana Sayfa veya Keşfet sekmelerinde sol tarafta yer alan "Kimi takip etmeli" seçeneğine tıklayın.


#4
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter Kullanmaya Nereden Başlamalıyım?Twitter'a kaydolduysanız ve kullanmaya nereden başlayacağınızı veya neden burada olduğunuzu merak ediyorsanız bu sayfa tam size göre.Resmi ekleyen
Bu kullanım kılavuzu Twitter'ın bilgi zenginliğine dalmanıza ve içinden sizin için önemli olan şeyleri bulmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Öncelikle şunu merak ediyor olabilirsiniz:


Twitter nedir?


Twitter, 140 karakterden oluşan ve Tweet adı verilen mesajlardan oluşan bir bilgi ağıdır. İlginizi çeken konularda en son haberleri ("neler oluyor") keşfetmenin yeni ve kolay bir yoludur.


Neden faydalıdır?


Twitter değerli bulacağınız bilgiler içerir. Takip etmeyi seçtiğiniz kullanıcılardan gelen mesajlar okumanız için ana sayfanızda toplanır. Bu başlıklarını her zaman ilginç bulacağınız bir gazetenin kapınıza bırakılması gibidir. Haberleri daha olaylar olurken keşfedebilir, önem verdiğiniz konularda bilgi alabilir ve esas kaynaklara gerçek zamanlı olarak ulaşabilirsiniz.


Twitter Kullanmaya Başlarken:

Bu sayfayı inceledikten sonra hatırlamanız gereken tek bir şey varsa o da Twitter'dan en büyük faydayı zaman akışınızı her kontrol edişinizde gelen Tweetleri okuyarak ve en yeni bilgileri keşfederek alacağınızdır. Bazı kişiler kendi tweetlerini yazarak katkıda bulunmayı tercih etse de Twitter'daki esas sihir ilginizi çeken gerçek zamanlı bilgilere ulaşmakta yatıyor.


• KAYNAKLAR KEŞFEDİN

o Diğer kullanıcıları bulun ve takip edin


Yolculuğunuza başlamanın en iyi yolu ilginizi çeken diğer Twitter hesaplarını bulmak ve takip etmektir. Sevdiğiniz işletmeleri, halka hizmet hesaplarını, tanıdığınız insanları, ünlüleri veya okuduğunuz haber kaynaklarını bulun. (İlginç hesapları bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa buraya tıklayın.) İpucu: İlgi çekici hesapları bulmanın en iyi yollarından biri tanıdığınız veya beğendiğiniz kişilerin kimleri takip ettiğine bakmaktır.


• SIK SIK KONTROL EDİN:

o Neler olduğuna dikkat edin


Takip ettiğiniz kişilerden gelen mesajlar ana sayfa zaman akışınızda okunabilir bir akış olarak görünecektir. Birkaç kişiyi takip ettikten sonra her giriş yaptığınızda okuyacak yeni bilgilerle dolu bir sayfnız olacak. Başkalarının tweetlerindeki bağlantılara tıklayarak gönderdikleri resim ve videoları, mesajlarında bahsedilen kişilerin profillerini veya kullandıkları bir etiket [#] anahtar sözcüğü içeren Tweetleri görebilirsiniz.


• YANINIZDA GÖTÜRÜN

o Mobil cihazınızı bağlayın


Twitter'ın en iyi yanlarından biri taşınabilir olmasıdır. Hesabınızı mobil telefonunuza bağlayın (talimatlar için aşağıyı okuyun) veya hareket halindeyken Tweet okumaya başlamak için bir Twitter uygulaması indirin. Artık yoldayken trafik sorunlarıyla ilgili güncellemeler alabilir, maç seyrederken oyuncuların sahada neler dediklerini öğrenebilir veya katılmak üzere olduğunuz bir etkinlikle ilgili neler konuşulduğunu duyabilirsiniz. İhtimaller sonsuz! İpucu: Twitter'ı SMS yoluyla kullanırsanız takip ettiğiniz kişiler arasından kimlerden kısa mesaj güncellemeleri almak istediğinizi seçebilirsiniz. Böylece hareket halindeyken sizin için en önemli olan hesaplardan mobil güncellemeler alabilirsiniz.

Tweetlemeye Nasıl Başlarım:

Birçok kullanıcı kendi oluşturduğu içeriği Twitter'da paylaşmayı eğlenceli ve heyecan verici buluyor (buna "tweetlemek" diyoruz). Eğer siz de onlardan biriyseniz işte size kendi tweetlerinizi göndermeye başlamanın birkaç iyi yolu. Sizi tanıyan ve söyleyeceklerinizi ilginç bulacak kişiler sizi takip edebilirler ve onlarla paylaştığınız tüm tweetleri görebilirler.


• BİR TON OLUŞTURUN

o Retweetleyin, yanıtlayın, tepki verin


Kendi sesinizi, tonunuzu bulmak ve başkalarına sizin için önemli olan şeyleri göstermek için var olan bilgileri kullanın (başka insanların Tweetleri). Bulduğunuz ve sevdiğiniz mesajları Retweetleyin veya ilginizi çeken bir tweeti yanıtlayarak tepkinizi gösterin. İpucu: Yeni bir kullanıcıysanız, retweetler ve yanıtlar başkalarının sizin mesajlarınızı bulmasını kolaylaştırır.


• BAHSEDİN

o Diğerlerini içeriğinize katın


Kendi mesajlarınızı yazmaya başladıktan sonra tweetlerinizde diğer kullanıcılardan @ işaretiyle başlayan kullanıcı adlarını kullanarak bahsetmeyi düşünebilirsiniz. Bu ne yazacağınıza karar vermenizi kolaylaştırır, mesajınıza daha fazla dikkat çeker ve yeni bir diyalog bile başlatabilir. Ünlü veya sevdiğiniz birinden bahseden bir mesaj göndermeyi deneyin, genellikle hayranlarına cevap verirler. Verdikleri cevapları Bahsedenler sekmenizde göreceksiniz. İpucu: Yazacak bir şey bulamıyor musunuz? Dert etmeyin! Dediğim gibi, gerçek sihir Twitter'da sizi bekleyen içeriği bulmak ve okumakta yatıyor.


• İLERLEYİN

o Gelişmiş özellikleri keşfedin


Twitter'a alıştıkça ve daha sık kullandıkça başkaları da sizi bulmaya ve takip etmeye başlayacak. Temel Twitter özelliklerine alıştıktan sonra sitenin daha gelişmiş yanlarını da keşfetmeyi deneyin: listeler, direkt mesajlar ve favoriler. Tweetlerinize nasıl resim veya video ekleyeceğinizi öğrenin veya Twitter hesabınızı blogunuza, Facebook'a veya web sitenize bağlayın ve güncellemelerinizi internetin dört bir tarafında sergileyin. İpucu: Twitter'da takipçi kazanmanın en iyi yolu düzenli olarak varlık göstermek ve anlamlı konularda katkı sağlamaktır.


İpuçları ve Taktikler:


İlginç hesapları bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Twitter sayfanızın tepesindeki “Ara” sekmesinden kişiler bulun. Bu üç yol sayesinde başka hesaplar bulup onları takip edebilirsiniz:

1) konuya göre hesap ara,
2) Twitter hesabı olan arkadaşlarınızı bulmak için e-postanızın adres defterindeki kişi bilgilerini aktarın,
3) belli ilgi alanlarından kişiler veya gruplar bulmak için teker teker arama yapın.

Twitter'ı cep telefonunuzdan kullanmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Twitter hesabınızı mobil telefon numaranızla ilişkilendirerek kısa mesaj yoluyla Tweet yazabilir ve alabilirsiniz. Nasıl başlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın veya Mobil Yardım sayfamızdaki makaleleri okuyun.

Kullandığımız dil kafanızı mı karıştırdı?

Sitemizde kullanılan birçok Twitter teriminin açıklamasını içeren Twitter Sözlüğü'ne göz atın.

Twitter profilinizi oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Resim veya kişisel bilgiler eklemek ve Twitter profilinizi kişiselleştirecek diğer özellikleri öğrenmek için buraya tıklayın.


#5
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter'a Nasıl Kaydolurum?


Twitter'da nasıl yeni hesap oluşturulacağını öğrenin.
Resmi ekleyen
Nasıl hesap oluşturulur:


1. Twitter.com adresine gidin, ad ve soyadınızı, e-posta adresinizi girin, bir şifre oluşturun ve sarı Twitter'a Kaydol butonuna tıklayın ya da Twitter / Hesap Oluştur adresine gidin.
2. Sonraki sayfada size önerdiğimiz kullanıcı adlarından birini seçin veya yeni bir kullanıcı adı oluşturun. Girdiğiniz ad-soyadı ve e-posta adresine dayanarak size uygun bazı kullanıcı adları önereceğiz. Sizi tarif eden bir ad seçmeye çalışın. Bu bir takma ad veya ilgi alanlarınızla, hobilerinizle ilgili bir kullanıcı adı olabilir.
3. Tüm alanları kontrol edin ve adınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve kullanıcı adınızı doüru girdiğinizden emin olun.
4. Bir Captcha doldurmanız istenebilir. Formun bir insan tarafından doldurulduğundan emin olmamız için gösterilen kelimeleri girin.
5. İşte oldu! Artık bir Twitter hesabınız var. İlginizi çeken hesapları takip etmek ve tanıdığınız kişileri bulmak için "Twitter Öğretmeni" tarafından gösterilen adımları izleyin.


Kullanıcı adı seçmek: İpucu ve taktikler


• Kullanıcı adınız, takipçilerinizin size @yanıt, sizden bahseden bir tweet veya direkt mesaj gönderirken kullandıkları Twitter isminizdir.
• Aynı zamanda Twitter profil sayfanıza giden bir bağlantıdır. Kaydolduğunuzda size kullanıma hazır birkaç isim önerisinde bulunacağız ama kendinize en uygun kullanıcı adını seçmekte özgürsünüz.
• Not: Dilediğiniz zaman hesap ayarlarınıza giderek kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Bunun için kullanımda olmayan yeni bir kullanıcı adı seçmeniz yeterli.
• Kullanıcı adları en fazla 15 karakter uzunluğunda olmalıdır ve marka ismi karışıklığı yaratmaması için "admin" ve "twitter" sözcüklerini içeremezler.


İpucu: E-posta adresinizi girerken


Bunu yeni Twitter hesabınızı doğrulamak için kullanırız. Bu nedenle aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi girmelisiniz.

Not: Bir e-posta adresi sistemimizde yer alan yalnızca bir Twitter hesabıyla ilişkilendirilebilir.Resmi ekleyen
İlginizi çeken kaynaklar bulun ve onları takip edin


Düzenli olarak ilgi alanlarınızla uyumlu güncellemeler aldığınızda Twitter daha kullanışlı ve eğlenceli hale gelir. Kaydolduktan ve birkaç kişiyi takip ettikten sonra takip ettiğiniz hesaplara ve ilgi alanlarınıza dayanarak sizin için oluşturduğumuz önerilere göz atabilirsiniz:

1. Keşfet'e tıklayın.
2. Takip etmek isteyebileceğiniz hesapları görmek için Kimi takip etmeli sekmesine bakın.
3. Bir kullanıcı adının yanında yer alan 'Takip et' butonuna tıklayın ve bu kişiyi takip ettiğiniz kullanıcılar listesine ekleyin.
4. Önerileri inceledikten sonra, ilgi alanlarınıza dayanarak takip etmek isteyebileceğiniz hesapları görmek için Kategorilere göz at sekmesine gidin.
5. Bir alandaki kullanıcılardan ilginizi çekenleri takip edin ve başka bir kategoriye geçerek takip edecek daha fazla kaynak bulun.Resmi ekleyen

Kişiselleştirme: Kişi Aktarma


Dilerseniz, Twitter e-posta hesabınızın adres defterini tarayıp Twitter kullanan tanıdıklarınızı bulabilir. Bu arkadaşlarınızı bulmanın kolay ve hızlı bir yoludur.

1. Keşfet sekmesine gidin ve Arkadaşlarını bul seçeneğine tıklayın. Listeden e-posta sağlayıcınızı bulun ve "Kişileri Ara" butonuna tıklayın. Adres defterinize giriş izni vermeniz gerekebilir. Twitter e-postanıza giriş bilgilerinizi saklamaz ve e-posta adresinizi izniniz olmadan kullanmaz.
2. Adres defterinizde bulunan arkadas ve tanıdıklarınızın listesini gördüğünüzde fotoğraflarının altında yer alan Takip et butonuna tıklayarak onları takip edin.
3. "Hepsini takip et"e tıklayarak tüm kişilerinizi takip edebiirsiniz.
4. Ayrıca "xxxx adlı kişiyi Twitter'a davet et" bağlantısını da göreceksiniz. Adres defterinizde yer alan fakat henüz bir Twitter hesabı olmayan kişilerinizi de bu bağlantıya tıklayarak davet edebilirsiniz. Merak etmeyin, bu listedeki herkese anında bir e-posta göndermeyeceğiz. Davet etmek istediğiniz kişilerin adlarının yanında yer alan kutucukları işaretleyin veya isterseniz "Tümünü seç"e tıklayın.

Not: Eğer "Tümünü seç"e tıklar ve devam ederseniz, adres defterinizde yer alan tüm kişiler davet edilir.
Resmi ekleyen
Twitter Arama ile Arkadaş Bulma


Twitter'da takip etmek istediğiniz herhangi birini bulmak için arama yapabilirsiniz. Örneğin, Biz Stone için arama yaptığınızda bunları göreceksiniz:

1. Keşfet sayfasına gidin ve aramak istediğiniz kişi adını Kimi takip etmeli bölümünde yer alan arama kutusuna girin. (Arkadaşlarını bul veya Kategorilere göz at sekmelerinden de arama yapabilirsiniz.)
2. Bulunan ilgili hesaplar sayfanın ortasında arama sonuçları olarak gösterilecek.
3. Takip etmeye başlamak istediğiniz hesabın yanında yer alan Takip et butonuna tıklayın. İşte bu kadar!


Resmi ekleyenBakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Twitter_Hesabi_Nasil_Acilir_Twitter_Hesabi_Acma_t76301.html']Twitter Hesabı Nasıl Açılır? | Twitter Hesabı Açmak Ve Kullanmak - Twitter Nedir? Twitter Nasıl Üye Olunur? Twitter, desteklediği diller arasına Türkçe’yi de ekledi.' target='_blank'>Twitter' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Twitter_Hesabi_Nasil_Acilir_Twitter_Hesabi_Acma_t76301.html']Twitter Hesabı Nasıl Açılır? | Twitter Hesabı Açmak Ve Kullanmak - Twitter Nedir? Twitter Nasıl Üye Olunur? Twitter, desteklediği diller arasına Türkçe’yi de ekledi.

#6
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter Hesabımı Nasıl Devre Dışı Bırakırım?Hesabnızı devre dışı bırakmak profilinizi ve bilgilerinizi Twitter'dan kalıcı olarak kaldırır.
Resmi ekleyen
Devre dışı bırakma işlemi mobil cihazlardan yapılamaz ve yalnızca Twitter.com'a internetten erişilerek yapılmalıdır.

Devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirmeden önce aşağıdaki mesajı onaylamanız gerekir:Resmi ekleyen
Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bunları bilmeniz gerekir:


• Kullanıcı bilgileriniz hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra yalnızca 30 gün boyunca saklanır. 30 gün sonra bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir.
• Bu 30 gün içerisinde dilediğiniz zaman giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.
• Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi değiştirmek için hesabınızı devre dışı bırakmanıza gerek yoktur. Bunu dilediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan kolayca yapabilirsiniz.
• Bir kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir hesapta kullanabilmek için bu bilgileri değiştirmeli ve hesabınızı devre dışı bırakmadan önce değişiklikleri onaylamalısınız. Talimatlar için aşağıyı okuyun.
• Google veya Bing gibi arama motorları tarafından sunulan içerik üzerinde herhangi bir kontrolümüz yoktur.
• Devre dışı bırakıldıktan sonra hesabınız birkaç dakika içinde silinecektir. Fakat bir takım içerikler birkaç gün daha twitter.com'da görülebilir.


Hesabınızı devre dışı bırakmak için:


1. Twitter'a internetten giriş yapın (Devre dışı bırakma işlemi mobil cihazlardan yapılamaz.)
2. Kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin.
3. Hesap ayarları sayfanızın en altında yer alan 'Hesabımı devre dışı bırak'a tıklayın (aşağıda gösteriliyor).
4. Devre dışı bırakma ekranındaki hesabı devre dışı bırakma bilgilerini okuyun. 'Tamam, hesabımı devre dışı bırak'ı seçin.
5. Sorulduğunda şifrenizi girin. (Şifrenizi mi unuttunuz? Bir şifre sıfırlama e-postası talep edin.)
6. Gerçekten devre dışı bırakmak istediğinizi onaylayın ve işte bu kadar.


Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adı ve e-posta adresinizi sistemden kaldırmak için:


1.
İnternetten, kişi ikonuna tıkladığınızda altında açılan menüden Ayarlar sayfasını seçin.
2. Yeni bir kullanıcı adı seçin ve kullanıcı adı bölümüne girin. (Mevcut kullanıcı adınıza bir alt çizgi veya rakam eklemeyi deneyin.)
3. E-posta adresi bölümünden, e-postanızı sahibi olduğunuz farklı bir e-posta hesabıyla değiştirin.
4. Size gönderdiğimiz bağlantıyı açarak yeni e-posta adresini onaylayın (çok önemli!).
5. Yukarıda tarif edildiği şekilde devre dışı bırakma işlemine devam edin. 30 gün süren devre dışı bırakma sürecinde yeniden kayıt olmak isterseniz, yeni bir hesap oluşturmakta kullanabilmeniz için e-posta adresiniz ve kullanıcı adınız boşta, kullanıma hazır olacak.


Resmi ekleyen
Not: Ayarlarınızı derhal değiştiririz ve bu nedenle Google veya diğer arama motorlarında görünebilecek hesabınızla ilgili bütün eski bağlantılar hata bildiren sayfalara yönlenecektir. Bu eski bağlantıların görünme sebebi Google ve diğer arama motorlarının eski içerikleri arama dizinlerinde saklamalarıdır. Twitter'ın bu durum üzerinde kontrolü yoktur ama onlara bu bilgileri kaldırmaları için başvurabilirsiniz.


#7
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuHesap Etkinleştirme HakkındaDevre dışı bırakılan bir hesap Twitter'dan tamamen silinmek üzere sıraya konur.Resmi ekleyenKalıcı olarak silinme işlemi hesabın devre dışı bırakılma tarihinden 30 gün sonra gerçekleşir. Bu 30 günlük sürenin sonunda kalıcı olarak silinen hesaplar yeniden etkinleştirilemez.


Bu 30 günlük süre içinde hesabınızı etkinleştirmek için;


1.
Bilgisayarınızdan Twitter'a giriş yap adresine gidin (hesap etkinleştirme işlemi mobil cihazlarda desteklenmez)
2. Hesabınızın kullanıcı adını (veya e-posta adresini) ve şifrenizi girin
3. İşte bu kadar! Hesabınız etkinleştirildi.


Not: Hesabınıza ait bilgilerin (Tweetler, Takipçiler, Favoriler vs.) yeniden oluşturulması biraz zaman alabilir.


Devre dışı bıraktığım hesabıma ait e-posta adresimi veya kullanıcı adımı ne zaman kullanabilirim?


• Devre dışı bırakılan bir hesaba ait kullanıcı adı ve e-posta adresi, hesabın devre dışı bırakıldığı tarihten 30 gün sonra başka bir hesapta kullanılabilir.
Hesabımı tekrar etkinleştirmeyi denedim fakat şu anda hesap etkinleştirme işlemine izin verilmiyor uyarısı aldım!
• Merak etmeyin, bu geçici bir durumdur ve daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Eğer devre dışı bıraktığınız tarihten bu yana 30 gün geçmek üzereyse hesabınızı etkinleştirmenize yardımcı olması için bir yardım isteği göndererek destek ekibimize ulaşabilirsiniz.


#8
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuProfil Resmimi veya Bilgilerimi Nasıl Değiştiririm?Profilinizi kişiselleştirdiğinizde Twitter daha eğlenceli bir hal alır. Resminizi hesap ayarlarınızdaki Profil sekmesinden değiştirebilirsiniz.Resmi ekleyenResminiz 48 KB'den küçük ve 700 KB'den büyük olamaz ve bu formatlardan birinde olabilir: JPG, GIF veya PNG. (Twitter artık hareketli GIF'leri desteklemiyor.)


Profil resminizi değiştirmek için:


1. Twitter.com'a giriş yapın.
2. Kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin.
3. Profil'e tıklayın (Ayarlar sekmelerinden beşincisi).
4. Profil resminizin yanındaki Dosya seç düğmesine tıklayın.
5. Yüklemek için bir dosya seçin.
6. Dosyayı seçtikten sonra sayfanın en altındaki Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın. (alttaki resme bakınız)


Resmi ekleyenNot: Seçtiğiniz küçük resim yalnızca siz "Değişiklikleri Kaydet"e tıkladıktan sonra görünecektir.


#9
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuKullanıcı Adımı Nasıl Değiştiririm?Twitter kullanıcı adınızı değiştirmek çok kolay!
Resmi ekleyen
Kullanıcı adınızı (veya gerçek adınızı) değiştirmek:


Adınızı değiştirmek çok kolay! Adınızı ve soyadınızı veya kullanıcı adınızı değiştirmek için Twitter Hesap ayarlarınızı ziyaret edin.


1. Twitter.com'a giriş yapın.
2. Kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin.
3. Hesap ayarları sayfasında yer alan Kullanıcı Adı bölümünde görülen kullanıcı adınızı değiştirin.
4. Gerçek adınızı değiştirmek için ayarlarınızdan Profil sekmesine gidin ve İsim bölümüne yeni bir isim yazın.
5. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.


NOT: Kullanıcı adınızı değiştirmek var olan takipçilerinizi, Direkt Mesajlar'ınızı veya @bahsedenler'i etkilemez. Profilinizi güncellediğinizde takipçileriniz profil resminizin yanında yeni bir kullanıcı adı görürler, hepsi bu. Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce takipçilerinize bir uyarı göndermenizi tavsiye ederiz. Çünkü yeni bir kullanıcı adına geçtiğinizde eski kullanıcı adınıza gönderilen Direkt Mesaj ve @bahsedenler hesabınızla ilişkilendirilmeyecek.


Gerçek adınız ve kullanıcı adınız arasında ne fark vardır?


• Kullanıcı adınız profilinizin internet adresinde (URL) görünür ve tamamen size özeldir. Kullanıcı adları giriş yapmak, @bahsedenler , direkt mesajlar ve daha fazlası için kullanılır. Kullanıcı adınız takipçilerinizin zaman akışlarında, yaptığınız güncellemelerde profil resminizin yanında ve gönderilen kısa mesajlarda yer alır.

• Gerçek adınız, adınız ve soyadınızdır ve arkadaşlarınızın sizi tanıyabilmeleri için profil sayfanızda yer alır. Bu durum eğer kullanıcı adınız @neongolden veya @meangrape gibi gizemli bir isimse gerçekten faydalı olabilir. Bazı kişiler adı-soyadı kısmına gerçek adları dışında bir şey yazmayı tercih ediyor, şirket veya işletmelerinin adı gibi.


Gerçek adlar ve kullanıcı adları ne uzunlukta olmalıdır?


• Kullanıcı adınız en fazla 15 karakterden oluşabilir. Neden daha fazla değil? Çünkü kullanıcı adınız gönderilen SMS (kısa mesaj) güncellemelerinde 140 karakterin sonuna eklenir. Eğer adınız 15 karakterden uzun olursa mesajınız tek parçada gönderilmek için fazla uzun olabilir.

• Gerçek adınız en fazla 20 karakterden oluşabilir. Kullanıcı adınızın uzunluk sınırı 15 karakter olmasına rağmen birçok ad ve soyadı 15 karakteri geçebiliyor. Kısa mesaj yoluyla nadiren gerçek isimleri gönderdiğimiz için (KİM komutu dışında) Konstantin Gredeskoul gibi uzun isimli kişiler için fazladan birkaç karakter daha ekledik. Gerçek adlar aynı zamanda takip bildirimi ve takip isteği e-postalarında, @cupcake25 gibi kullanıcı adlarına sahip kişileri açıkça tanıtmak amacıyla kullanılır.

• Erkenciler: Twitter kullanmaya çok önce başlayan bazı kullanıcıların kullanıcı adları ve gerçek adları şu anda izin verdiğimizden daha uzun olabilir. Hesap ayarlarınızda bazı değişiklikler yapıp bunları kaydetmeniz gerekmediği sürece bu uzun isimlerde bir sorun yoktur. Kullanıcı veya gerçek adınız izin verilen uzunlukta değilse yaptığınız değişiklikleri kaydetmeniz, ad-soyadı veya kullanıcı adınızı izin verilen güncel boyutlara getirmediğiniz sürece mümkün olmayacaktır.


#10
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuHerkese Açık Veya Korumalı Tweetler HakkındaTwitter'a kaydolduğunuzda tweetlerinizi herkes tarafından görülecek şekilde ayarlayabilir (bu varsayılan ayardır) veya korumaya alabilirsiniz.
Resmi ekleyen
Herkese açık veya Korumalı


• Tweetleri herkese açık olan hesaplarda profil sayfaları herkes tarafından görülebilir.
• Tweetleri korumalı olan hesaplarda hesabın sahibi tweetlerini kimlerin görebileceğini tek tek onaylar. Yalnızca izin verilen kullanıcılar korumalı hesaplar tarafından gönderilen tweetleri görebilirler.


Tweetlerimi neden korumak isterim?


Tanımadığınız kişilerin Twitter güncellemelerinizi okuyacağı düşüncesi size tuhaf geliyorsa, başlangıçta tweetlerinizi korumayı seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz. Tweetlerinizi korumaya aldığınızda bazı kısıtlamalarla karşılaşacaksınız:

• Sizi takip etmek isteyen kişilerin size takip isteği göndermesi ve sizin bu şstekleri onaylamanız gerekir
• Sizin Tweetleriniz yalnızca takip isteğini onayladığınız kişiler tarafından görülebilir, yani diğer kullanıcılar sizin tweetlerinizi retweetleyemezler.
• Korumalı Tweetler, Twitter arama sonuçlarında yer almaz
• Sizi takip etmeyen kişilere gönderdiğiniz @yanıtlar bu kullanıcılar tarafından görülemez (çünkü bu kişilerin sizin tweetlerinizi görmeye izni yoktur)
• Onayladığınız takipçileriniz dışında kimseyle Tweetlerinize doğrudan bağlantı paylaşamazsınız.

Not: t.co bağlantıları, DM yoluyla paylaşılsalar bile, ne özel ne de geneldir. Bağlantıya ulaşabilen herkes içeriğini görüntüleyebilir.


Resmi ekleyenTweetlerimi nasıl korumaya alırım?

Tweetlerinizi hesap ayarları sayfanızdan bu adımları izleyerek korumaya alabilirsiniz:1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
2. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçerek hesap ayarları sayfanıza gidin.
3. Tweet gizliliği bölümüne gelin ve Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.
4. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.


Tweetlerinizi korumaya aldıktan sonra ana sayfanıza döndüğünüzde artık tweetlerinizin korumalı olduğunu belirten bir hatırlatma mesajı göreceksiniz. Tweetleri korumalı olan bir hesabı dilediğiniz zaman hesap ayarları sayfasından Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğun işaretini kaldırarak herkese açık hale getirebilirsiniz.

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı