İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Twitter Kullanma Kılavuzu | Twitter Kullanım Rehberi Ve İncelemesi – Soru Cevaplarla Twitter Kullanımı

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 38 yanıt gönderildi

#31
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Twitter Kullanma Kılavuzu


Twiter Keşfet Sekmesi Hakkında


Keşfet sekmesi size Twitter'da takip edebileceğiniz yeni bilgi kaynakları sunar.Resmi ekleyenKeşfet Hakkında


Keşfet sekmesi size Twitter'da takip edebileceğiniz yeni bilgi kaynakları sunar. Keşfet sekmesinin tüm özelliklerini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin: Hikayeler, Etkinlik, Kimi Takip Etmeli, Arkadaşlarını Bul ve Kategorilere Göz At.


Hikayeler


Keşfet'in içinde yer alan Hikayeler sekmesi Twitter'da popüler olan konuları sergiler. Hikayeler, size benzer kişilerin o anda konuştukları konuların bir derlemesidir. Tüm Hikayeler Gündem Başlıkları arasına girmemiş olabilir ama umarız tüm Hikayeler sizin için ilgi çekici olacaktır. Bazıları yeni şeyler öğrenmenizi bile sağlayabilir!


Etkinlik


Etkinlik sekmesinde önem verdiğiniz kişilerin Twitter'da neler yaptığını görebilirsiniz. Etkinlik, Twitter'da takip ettiğiniz kişilerin favorilerine ekledikleri ve retweetledikleri en son tweetleri ve takip ettikleri kullanıcıları aynı yerde gösterir.


Kimi Takip Etmeli


Twitter size şu anda takip etmekte olduğunuz hesaplara dayanarak ilginizi çekebilecek yeni hesaplar önerir ve takip etmek isteyebileceğiniz hesaplar bulmanıza yardımcı olur. Keşfet sayfasında size önerilen hesapları görebilirsiniz.


Arkadaşlarını Bul


Keşfet bölümünde yer alan Arkadaşlarını Bul sekmesi, e-posta hesabınızdan kişi aktararak arkadaş ve meslektaşlarınızı kolayca takip etmenizi sağlar.


Kategorilere Göz At


Keşfet bölümünde yer alan Kategorilere Göz At sekmesi genel ilgi alanlarına göre düzenlenmiş, sevilen hesapların listesini içerir. Bu öneriler Twitter'da takip edebileceğiniz harika hesapların yalnızca küçük bir kısmını içerir fakat yine de çaşlangıç için iyi bir yerdir.#32
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter Listelerini Nasıl Kullanırım?


Twitter'da diğer kullanıcıları gruplara, başka bir deyişle "listelere" ayırarak düzenleyebilirsiniz.Resmi ekleyenTwitter Listelerini Nasıl Kullanırım?


Twitter'da diğer kullanıcıları gruplara, başka bir deyişle "listelere" ayırarak düzenleyebilirsiniz. Bir listeyi görüntülemek için tıkladığınızda o gruba dahil olan tüm kullanıcılardan gelen Tweetleri bir arada görürsünüz. Bu makalede listelerle ilgili temel bilgileri bulabilirsiniz.

Not: Bir kullanıcıyı bir listeye eklemek için o kişiyi takip etmeniz gerekmez.

Bir kullanıcının Tweetlerini okumak istiyor fakat mesajlarını her gün zaman akışınızda görmek istemiyorsanız, listeler sayesinde bunu yapabilirsiniz. Buna benzer olarak, başka birinin oluşturduğu bir listeyi takip etmeniz, o listede yer alan tüm kullanıcıları takip ettiğiniz anlamına gelmez. Yalnızca listenin kendisini takip etmiş olursunuz.


Nasıl liste oluştururum?


Yeni bir liste oluşturmak için bu talimatları izleyin:

1. Listeler sayfanıza gidin. Bunu en üstteki navigasyon çubuğunda açılan profil menüsünden veya Profil sayfanıza gidip Listeler sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz.
2. Liste oluştur'a tıklayın (aşağıda gösteriliyor).
3. Listenizin adını (not: liste adları 25 karakteri geçemez ve rakamla başlayamaz) ve kısa bir açıklamasını girin. Listenin özel (yalnızca sizin tarafınızdan erişilebilir) mi yoksa genel (herkes tarafından takip edilebilir, abone olunabilir) mi olmasını istediğinizi seçin.
4. Listeyi Kaydet'e tıklayın.Resmi ekleyen
Listelerinize kişi ekleme veya kişileri listeden kaldırma


Birinin profilinde, tıkladığınızda aşağı doğru bir menü açılan kişi ikonunu (gölgeli bir figüre benzer) gördüğünüz her yerden listenize kullanıcı ekleyebilirsiniz.


Buna aşağıdakiler de dahil:

• Kişi aramaları
• Profil sayfaları
• Sizin ve başka kullanıcıların takip ettikleri ve takipçi listeleri

Bir kişiyi listeye eklemek veya listeden çıkarmak için:

1. Kişi ikonuna tıklayın. Aşağı doğru bir menü açılacak. (Resim 1)
2. Listeye ekle veya listeden kaldır seçeneğini seçin.
3. Oluşturduğunuz listeleri gösteren küçük bir pencere açılacak. Kullanıcıyı eklemek istediğiniz listeleri işaretleyin veya çıkarmak istediğiniz listelerin işaretlerini kaldırın. (Resim 2)
4. Eklemek istediğiniz kişinin başarıyla eklenip eklenmediğini kontrol etmek için Profil sayfanızdaki Listeler sekmesine gidin. Dilediğiniz listeye tıklayın, sonra da Üyeler'e tıklayın. Eklediğiniz kişi üyeler listesinde olacak.

Not: Kendi kendinizi bir listeye eklemek şu an için mümkün değildir.Resmi ekleyenResim 1


Resmi ekleyenResim 2
Listenizin istatistiklerini kontrol edin


Listeler sayfanızdan Üyesi (aşağıda gösteriliyor) seçeneğine tıklayarak dahil olduğunuz listelerin sayfasını görebilirsiniz. Kendinizinkini görmek için tıklayın!


Resmi ekleyenListe içeriğini görüntüleme


Takip ettiğiniz veya oluşturduğunuz listelerde yer alan kişilerden gelen Tweetleri görmek için bu adımları izleyin:

1. Profil sayfanıza gidin
2. Sayfanın solundaki panelden Listeler sekmesine tıklayın
3. Görüntülemek istediğiniz listeyi seçin
4. Bu listede yer alan kullanıcılardan gelen Tweetleri hemen göreceksiniz


Listeleri düzenleme veya silme


Bir listeyi düzenlemek veya silmek için bu adımları izleyin:

1. Profil sayfanıza gidin
2. Ekranın sol panelinde yer alan Listeler sekmesine tıklayın
3. Kendi oluşturduğunuz listeleri ve başkaları tarafından oluşturulan ve sizin takip ettiğiniz listeleri göreceksiniz
4. Kendi oluşturduğunuz listelerden düzenlemek veya silmek istediğiniz listeyi seçin. Listenizin bilgilerini güncellemek için Düzenle seçeneğine veya listeyi tamamen kaldırmak için Sil seçeneğine tıklayın.
5. Bu sayfadan listenize kişi ekleyemez veya kişileri listenizden kaldıramazsınız. Bunu eklmek veya silmek istediğiniz kişilerin profil sayfalarından yapmalısınız. Yukarıda gösteriliyor.


Başkalarının listelerine abone olmak veya onları takip etmek


Bir listeyi takip etmek en az bir Twitter kulanıcısını takip etmek kadar kolaydır. Bir kişinin profilinden Listeler sekmesine tıklayın ve abone olmak istediğiniz listeyi seçin. Listenin sayfasındayken sol üstte Abone ol'a tıklayın.

Bir listenin yaratıcısını engelleyerek kendinizi eklenmiş olduğunuz bir listeden çıkarabilirsiniz.

Not: Eğer takip ettiğiniz bir listenin sahibi, listesine sizin tarafınızdan engellenmiş ve genel profile sahip bir kullanıcıyı eklerse, engellenmiş kullanıcıdan gelen güncellemeleri yine de görürsünüz.

Bu davranış, engellediğiniz ve genel (herkese açık) profile sahip bir kullanıcının sayfasını ziyaret etmeye benzer; bu kişinin tweetlerini hala okuyabilirsiniz.


#33
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter'ın Gelişmiş Profil Sayfaları Hakkında


Gelişmiş profil sayfaları bazı özel kullanıcıların sahip oldukları en iyi içeriği Twitter profillerinde sergileyebilmelerini sağlar.Resmi ekleyenGelişmiş Profil Sayfaları Hakkında


Gelişmiş profil sayfası ne demektir?


Gelişmiş profil sayfaları bazı özel kullanıcıların sahip oldukları en iyi içeriği Twitter profillerinde sergileyebilmelerini sağlar. Bu özellikler kullanıcıların bu profil sayfalarıyla etkileşime geçmelerini sağlarken Twitter'daki markalar ve anlaşmalı ortaklarımız için de kullanışlı bir platform oluşturur.


Gelişmiş bir profil sayfasına baktığımı nereden anlarım?


• Gelişmiş profil sayfalarında hesap bilgilerinin tam altında 835 x 90 pixel boyutunda bir görsel bulunur.
• Kullanıcının zaman akışının en üstünde "Sponsorlu" bir Tweet görebilirsiniz.


Resmi ekleyenNeden bir profil sayfasında Sponsorlu Tweet görüyorum?


• Gelişmiş profil sayfasına sahip kullanıcılar sahip oldukları en ilgi çekici içeriğe dikkat çekmek amacıyla zaman akışlarının en üstüne sponsorlu bir tweet yerleştirebilirler. Bu tweetler açıkça "Sponsorlu" olarak işaretlenir.
• Sponsorlu Tweet eğer anlaşmalı bir sağlayıcıdan bir bağlantı içeriyorsa otomatik olarak genişler ve resim veya video gibi içerikleri sergiler.


Resmi ekleyenNasıl gelişmiş profil sayfası alabilirim?


Gelişmiş profil sayfaları şu an için yalnızca kısıtlı sayıda marka ve anlaşmalı ortaklarımıza verilmektedir. Gelişmiş profil sayfaları için gelen kişisel talepleri şu anda kabul edemiyoruz.


#34
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma Kılavuzu


Twitter - Sıkça Sorulan Sorular


Resmi ekleyenTwitter nedir?

Twitter arkadaşlar, aile ve iş arkadaşları için hem bir iletişim hizmeti hem de kısa ve hızla iletilen mesajlar sayesinde birbirinden haberdar olma yoludur. Kullanıcılar "Tweet" adı verilen ve en fazla 140 karakterden oluşan kısa güncellemeler yazar ve paylaşırlar. Bu mesajlar profilinize veya blogunuza yüklenir, takipçilerinize gönderilir ve Twitter'da aranabilir.


Kullanmak için nelere ihtiyacım var?


Twitter kullanmak için ihtiyacınız olan şey bir internet bağlantısı veya bir cep telefonudur. Bize katılın! Kaydolduğunuzda ilk güncellemenizi web kutucuğuna girin. Başkalarının Twitter'da neler söylediğine veya yaptığına dair fikir edinmek için Twitter aramaya göz atın ve Twitter'da neler olduğunu görün. Bir anahtar kelime girerek arama yapabilir veya Twitter'da şu anda en popüler konuların neler olduğunu görmek için gündem başlıklarını gözden geçirebilirsiniz.


Arkadaşlarımı nasıl bulurum?


Bir hesap oluşturduğunuzda isim veya kullanıcı adı girerek kişiler için arama yapabilir, diğer ağlardan arkadaşlarınızı ekleyebilir veya e-postayla arkadaşlarınızı davet edeblirsiniz. Bunu yapmak istemezseniz bizim önerdiğimiz bazı kullanıcıları takip edin. Arkadaşlarınızı bulduğunuzda onları takip edin ve güncellemelerini almaya başlayın.


Twitter'da birini takip etmek ne demektir?


Birini takip etmek ondan Twitter güncellemeleri almak demektir. Birini takip ettiğinizde, bu kişinin gönderdiği her mesaj sizin Twitter ana sayfanızda belirir. İnsanların yükledikleri yeni mesajlar anında ana sayfanıza yüklenir. Böylece daima gerçek zamanlı güncellemelere ulaşırsınız. Giriş yaptığınızda en yeni güncellemeleri görebilirsiniz. Twitter, birilerini takip etmek için başka yollar da öneriyor: cep telefonunuza bazı kişilerden gelen güncellemeleri alabilirsiniz!


Kimi takip ettiğimi nereden bileceğim?


Birinin profilindeki takip et tuşuna bastığınızda o kişiyi takip etmeye başlarsınız. Takip et tuşu, "Takip ediliyor"a dönüşecek ve sağında da yapabileceğiniz diğer işlemler için bir hareket menüsü bulunacak. Eğer Twitter'a telefonunuzu kaydettiyseniz bir kişi için kısa mesaj tercihlerinizi de ayarlayabilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin listesini görmek için ana sayfanızdan veya profilinizden takip ettikleri bağlantısına tıklayın.


Beni kimin takip ettiğini nereden bileceğim?


Biri sizi takip ettiğinde Twitter size bir e-posta gönderir. Yeni bir takipçiniz olduğunda haber almak için e-posta tercihlerinizi ayarlayın. Ana sayfa veya profilinizde yer alan takipçiler bağlantısı da size kaç adet takipçiniz olduğunu gösterecektir.


Takip limiti ne demektir?


Twitter, istikrar sağlamak ve kötüye kullanımı engellemek için son zamanlarda bazı takip ve güncelleme kısıtlamaları geliştirdi.


Güncellemelerimi kimler okuyor?


Bu tamamen size kalmış. Takipçileriniz ve arama sonuçlarından tweetlerinize ulaşan herkes güncellemelerinizi okuyabilir. Twitter profiliniz genel (herkese açık) olarak oluşturulur. Eğer tanımadığınız kişilerin güncellemelerinizi okumalarını istemiyorsanız profilinizi korumaya alın ve kimin sizi takip edebileceğini onaylayın, güncellemelerinizi arama sonuçlarının dışında tutun.


İnsanların beni takip etmelerini engelleyebilir miyim?


Evet, engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz bir kullanıcı sizi daha fazla takip edemez veya mesaj gönderemez. Eğer hesabınız genelse, hesabınızı hala görebilir ama sizin takipçi listenizde yer almaz ve siz de onun takip ettikleri listesinde yer almazsınız. Eğer spam (istenmeyen iletiler) gönderen bir kullanıcıyı engellediyseniz teşekkürler! Twitter Support kimin başının Twitter'da derde girdiğini görmek için engellenen kullanıcı raporlarını kontrol eder.


Twitter'a nasıl güncelleme gönderirim?


Twitter'a güncelleme yollamanın birçok yolu vardır: internetten güncelleme kutusuna yazarak, cep telefonunuzdan, m.twitter.com kullanarak mobil internet tarayıcınızdan veya API'mizi kullanan birbirinden yetenekli insanlar tarafından geliştirilen üçüncü parti uygulamalardan.


Güncellemelerin üzerinde neden yıldız var?


Yıldız işaretine tıklamak bir güncellemeyi favorilerinize eklemenizi sağlar. Profil sayfanızdan Favoriler bağlantısına tıklayan kişiler sizin favorilerinizi görebilirler. Siz de aynı şekilde birinin profil sayfasındaki bu bağlantıdan o kişinin favori tweetlerini görebilirsiniz.


Twitter güncellemelerimi bloguma koyabilir miyim?


Evet! Blogunuza, internet sitenize ve Javascript veya HTML kabul eden her yere Twitter widget yerleştirebilirsiniz.


@Yanıtlar nedir?


Bir @yanıt, bir kullanıcıdan diğerine gönderilen, herkes tarafından görülebilen ve normal güncellemelerden farklı olarak başına @kullanıcıadı eklenen mesajlardır. Bir mesaj @kullanıcıadı ile başlıyorsa @yanıt olarak sınıflandırılır. @kullanıcıadı formatını kullanarak Twitter'daki herhangi bir güncellemeye herkese açık olarak yanıt verebilirsiniz. Birini yanıtlamak için o kişiyi takip etmeniz gerekmez. Size gönderilen bütün @yanıtlar Bağlan sayfasında Bahsedenler sekmesinde görülür. (Herhangi bir yerinde @kullanıcıadı geçen tweetler de Bahsedenler sekmesinde toplanır. @kullanıcıadı ile başlayan tweetlere @yanıtlar, herhangi bir yerinde @kullanıcıadı geçen tweetlere ise "bahsedenler" denir.) Eğer tweetleriniz gizliyse (hesabınız korumalıysa) sizi takip etmeyen kullanıcılar size gelen @yanıtlar veya sizden bahsedenleri göremezler.


Direkt mesajlar nedir?


Direkt mesajlar, bir kullanıcıdan diğerine gönderilen kişisel mesajlardır ve @yanıtlar veya bahsedenler gibi genel zaman akışınızda görünmezler. Yalnızca sizi takip eden birine direkt mesaj gönderebilirsiniz. Size gönderilen direkt mesajlar, sağ üst köşede yer alan kişi ikonuna tıkladığınızda açılan menüden erişebileceğiniz direkt mesaj gelen kutunuzda toplanır. Ayrıca yeni bir mesaj geldiğinde e-posta bildirimi almak için e-posta tercihlerinizi de ayarlayabilirsiniz.


Gönderdikten sonra bir tweet üzerinde değişiklik yapabilir miyim?


Hayır. Gönderildikten sonra değişiklik yapamazsınız. Bir güncellemeyi tweetin üzerinde yer alan çöp kutusu ikonuna tıklayarak silebilirsiniz fakat içeriğinde herhangi bir düzenleme yapamazsınız.


Bir @yanıt ile direkt mesaj arasında ne fark vardır?


Bir @yanıt karşınızdaki kişinin sizi takip etmesine gerek olmadan gönderilebilen ve herkes tarafından görülebilen (eğer tweetleriniz korumalı değilse) bir mesajdır. Bir direkt mesaj ise yalnızca sizi takip eden kişilere gönderilebilir ve yalnızca gönderen kişi ve alıcıya ait direkt mesaj gelen kutusunda görülebilir.


Retweet (RT) nedir?


Bir Retweet başka birinin yazdığı tweeti yeniden göndermeye denir. Bazen bir tweetin içinde RT harflerini görürsünüz. Kullanıcılar bazen tweetlerinin içine RT harflerini ekleyerek gönderdikleri tweetin başka birinin daha önce yazmış olduğu bir şeyi içerdiğini belirtirler. Bazen bunun yanına kendi yorumlarını da eklerler. Bu resmi bir Twitter komutu veya özelliği değildir.


Neden bütün tweetlerimi göremiyorum? Tweet sayım _,___. Kayıp mı oldular?


İyi haber, kaybolmadı veya silinmediler! Tüm tweetleriniz bizde saklı. Kötü haber, şu an için yalnızca son 3200 tweetinizi görüntüleyebilirsiniz (eğer 3200'den az sayıda tweetiniz varsa bunu iyi haber olarak da kabul edebilirsiniz). Şu an için bu limiti değiştirmeyi planlamıyoruz ama yorumlarınız bizim için her zaman çok değerli. Düşüncelerinizi bize iletmek için lütfen @feedback hesabından bahseden bir tweet gönderin.


Twitter'a nasıl resim yüklerim?


Resimlerinizi Twitter.com'a yüklemek ve paylaşmak çok kolay! Adım adım talimatlar ve daha fazla soru-cevap için buraya tıklayın.


Bir Twitter API var mı?


Evet, API ile ilgili sorularınızı yanıtlayacak belgeler ve aktif bir geliştirici grubu bulunur.


Twitter web güncellemelerinde HTML kullanımına izin veriyor mu?


Hayır. Güvenlik nedeniyle HTML kullanımından kaçınıyoruz. Fakat 30 karakterden daha kısa bir bağlantı eklerseniz bütün haliyle yayınlıyoruz. Eğer 30 karakterden uzunsa daha kısa bir adres olacak şekilde kısaltıyoruz.


Nasıl spam bildiririm?


Twitter'ın spam belirleme hesabını takip ederek ve bize spam yapan kişinin kulanıcı adını direkt mesaj yoluyla ileterek spam bildirebilirsiniz. Karşınıza çıkan spam içerikli hesapları engellemenizi tavsiye ederiz. Twitter Güvenlik ekibi engellenen kullanıcılarla ilgili raporları daima değerlendirir ve Twitter'da kimlerin başının belaya girdiğini takip eder.


Hesaplar neden askıya alınır?


Hesaplar Kullanım Koşulları ihlalleri veya spam incelemesi nedeniyle askıya alınır.


#35
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter'da Over Capacity Uyarısı Nedir?


Twitter'da karşınıza aniden bir balina çıkabilir, sakın paniklemeyin.Resmi ekleyenOver capacity Ne Demek?Karşınıza aniden bir balina çıkabilir sakın paniklemeyin.


Resmi ekleyenBu uyarı çıktığında Twitter sunucularının yoğun olduğunu gösterir. Sadece F5'e basmanız yada sayfayı yenilemeniz yeterlidir...


#36
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma Kılavuzu


TweetDeck'e Başlarken


TweetDeck, Twitter'da neler olup bittiğine dair detaylı bir bakış açısına sahip olmanızı sağlar.Resmi ekleyenTweetDeck'e Başlarken


TweetDeck, Twitter deneyimine esneklik katar ve ileri seviye kullanıcıların tam şu anda Twitter'da neler olup bittiğine dair detaylı bir bakış açısına sahip olmalarını sağlar. Tamamen web tabanlı bir sistemle yeniden tasarlanan ve geliştirilen TweetDeck'e çeşitli yollardan ulaşabilirsiniz:


İnternette


http://web.tweetdeck.com adresinden TweetDeck'e kaydolabilir ve giriş yapabilirsiniz. İlk sürüm Webkit tarayıcıları için geliştirilmiştir, Safari ve Chrome desteklenmektedir. Firefox ve IE desteği de yakında eklenecektir!


Chrome uygulaması olarak


TweetDeck'i Chrome uygulaması olarak da kulanabilirsiniz! Chrome Web Store'a gidin TweetDeck'i indirin. Chrome uygulamasının görünüş ve kullanımı web versiyonuyla tamamen uyumludur.


PC veya Mac bilgisayarınızda


Windows 7 veya OS X sisteminizde bir uygulama kullanmayı tercih ederseniz, bu platformlar için TweetDeck uygulamalarını da indirebilirsiniz. Windows sürümünü TweetDeck web sayfasından; Mac sürümünü ise Apple App Store'dan indirebilirsiniz.


TweetDeck Hesabınız


Bir TweetDeck hesabı farklıdır; çok sayıda hesabı aynı yerden yönetmenizi ve TweetDeck'i değişik bilgisayarlardan kullandığınızda düzenlemelerinizi senkronize etmenizi sağlar. Bu bir Twitter hesabı olmadığı için yalnızca TweetDeck hesabınızla tweet gönderemez ve TweetDeck hesabınıza Twitter kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapamazsınız. Ancak TweetDeck ile yönettiğiniz Twitter hesabınızdan tweet gönderebilirsiniz.


Bir TweetDeck hesabı açmak çok kolaydır:


1. http://web.tweetdeck.com adresine gidin
2. Bir e-posta adresi ve şifre belirleyin ve işte hazırsınız! (Not: TweetDeck için yeni bir hesap oluşturmalısınız. Var olan Twitter hesabınıza giriş yaptığınız bilgileri kullanarak hesap oluşturamazsınız.)
3. Giriş yaptıktan sonra TweetDeck hesabınıza birden çok Twitter (ve Facebook) hesabı ekleyebilirsiniz.Resmi ekleyenTweetDeck'in Özellikleri


Sütunlar


TweetDeck ile bir tek zaman akışı yerine, ilginizi çeken farklı içerikler için özel sütunlar oluşturabilirsiniz (aşağıdaki resme bakınız). Bahsedenler, bir aramanın sonuçları, favoriler listesi ya da bir etiket veya gündem başlığını içeren tweetler için ayrı sütunlar oluşturabilirsiniz. Olasılıklar neredeyse sınırsız!

1. Tepedeki navigasyon çubuğunda yer alan Sütun Ekle seçeneğine tıklayın ve açılan menüden eklemek istediğiniz sütun tipini seçin.
2. Sütun oluşturduktan sonra yeni sütun eklemeye devam etmek için Geri'ye veya menüyü kapatmak için sağ üst köşedeki [x] işaretine tıklayın.Resmi ekleyen
Filtreleme


Eğer herhangi bir konuda görmek istemediğiniz güncellemelerin sütunlarınızı işgal ettiğini düşünüyorsanız, ilginizi çekmeyen konuları küresel filtre kullanarak kaldırabilirsiniz. Bu özelliği belirli Twitter hesaplarını, hizmetleri ve hatta etiketleri (#sxsw gibi) filtrelemek için kullanabilirsiniz.

Küresel filtre oluşturmak için:

1. Navigasyon çubuğunda, sağ üst köşede yer alan dişli çark şeklindeki ayarlar ikonuna tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
2. Küresel Filtre'yi seçin
3. Filtre ayarlarınızı yapın ve Filtre ekle'ye tıklayarak işlemi tamamlayın.Resmi ekleyen
Tweetler ve Direkt Mesajlar için gönderim zamanlaması ayarlayın


Bir tweeti daha sonra mı göndermek istiyorsunuz? TweetDeck'in gönderim zamanlaması özelliği sayesinde bir mesajı daha sonra belirli bir zamanda gönderilmesi için ayarlayabilirsiniz. Yeni bir tweet oluşturduğunuzda bu seçeneği görebilirsiniz. Bir tweet gönderim zamanlaması ayarlamak için:

1. Navigasyon çubuğunda yer alan Tweet oluştur ikonuna tıklayın (tüy kalem gibi görünür).
2. Göndermek istediğiniz mesajı girin ve pencerenin alt kısmında yer alan zaman ayarı ikonuna tıklayarak bir tarih ve saat seçin. (aşağıdaki resimde gösteriliyor)


Mesajınızın gönderilmesi için bir tarih ve saat belirledikten sonra zamanlanmış tweetlerinizi gösteren yeni bir sütun oluşacak. Bu sütundan yaptığınız zaman ayarlamalarını düzenleyebilir veya tweetleri göndermeden silebilirsiniz. Kamera ikonuna tıklayarak tweetlerinize resim de ekleyebilirsiniz. Direkt Mesaj göndermek için zarf görünümündeki mesaj ikonuna tıklayın.


Resmi ekleyenHesap Yönetimi


Tüm Twitter hesaplarınızı, aralarında geçiş yapmanıza gerek kalmadan TweetDeck'ten yönetebilirsiniz. Tüm hesaplarınızla ilgili bilgileri aynı anda görüntüleyin ve tek bir tuşla farklı hesaplardan tweetler gönderin. TweetDeck ile Facebook hesaplarına da gönderim yapabilirsiniz.


#37
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma KılavuzuTwitter Hesabım Askıya Alındı


Hesaplar genellikle Twitter Kuralları'nı ihlal ettikleri için askıya alınırlar.Resmi ekleyen
Twitter Hesabım Askıya Alındı


Hesaplar genellikle Twitter Kuralları'nı ihlal ettikleri için askıya alınırlar. Ayrıca bir hesabın çökertilmiş veya başkası tarafından çalınmış olduğundan şüphelenirsek de araştırma amacıyla hesapları askıya alabiliriz.


Hesabımın askıya alınmasına nasıl itiraz ederim?


Hesabınızın askıya alınmasına itiraz etmek veya iadesini talep etmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1. Hesabınızın gerçekten askıya alındığını doğrulamak için hesabınıza giriş yapın (aşağıdaki resme bakın)
2. Askıya alınmaya itiraz etmek için Destek'e başvurun.


Resmi ekleyenSıkça Sorulan Sorular


• Hesabımın askıya alınmasıyla ilgili Twitter.com'dan herhangi bir e-posta almadıysam ne olacak?

o Genellikle hesabınızın askıya alındığını bildirmek için Twitter hesabınızla ilişkilendirmiş olduğunuz e-posta adresine bir e-posta göndeririz. Askıya alınmanızla ilgili detaylı bilgi için lütfen bu e-postayı inceleyin.

• İtiraz başvuru sürecini hızlandırmak mümkün müdür?

o İtiraz sürecini hızlandırmak için hesabınızın halihazırda askıya alınmış olduğunu lütfen belirtin. Eğer hesabınız agresif takip etme davranışları yüzünden askıya alındıysa, hesabınızdan yasaklanmış tüm otomatik takip sistemlerini kaldırdığınızı ve otomatik olmayan agresif takip davranışlarına son verdiğinizi onaylamanız gerekecek.


#38
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma Kılavuzu


Twitter Arama Sonuçlarında Yer Almıyorum


Hesabınızı veya bazı tweetlerinizi Twitter arama sonuçlarında göremiyor musunuz?Resmi ekleyen
Arama Sonuçlarında Yer Almıyorum


Hesabınızı veya bazı tweetlerinizi Twitter arama sonuçlarında göremiyor musunuz? Bu sayfa bunun nedenlerini anlamanıza yardımcı olacak.

Hesabınız kişi arama sonuçlarında yer almıyorsa veya alt sıralardaysa:

• Twitter kişi arama sonuçları genellikle profil sayfalarında ad ve soyadı, kullanıcı adı ve kişisel bilgileri bulunan kullanıcıları gösterir.
• Ayrıca düzenli olarak Tweet, retweet ve bahsedenler özelliklerini kullanan hesaplar takipçileri arasında daha çok etkinlik göstererek arama sonuçlarının güncel kalmasını sağlarlar.

o Not: Kişi arama sonuçları günlük olarak güncellense de adınız veya kullanıcı adınızda yaptığınız değişikliklerin arama sonuçlarına yansıması birkaç gün sürebilir.

• Yeni oluşturulan hesapların kişi arama sonuçlarında yer almaya başlaması birkaç gün sürebilir.


Tweetlerinizden bazıları veya etiketleriniz (hashtag) arama sonuçlarında yer almıyorsa:


• Eğer Tweetleriniz arama sonuçlarında Popüler sonuçlar arasında yer almıyorsa sonuçlar sayfasında yer alan Hepsi seçeneğine tıklayın.
• Yalnızca bazı Tweetleriniz yer alıyorsa veya birkaç Tweet eksikse merak etmeyin, Twitter arama sonuçlarına mümkün olduğunca fazla Tweet eklemek için çalışıyoruz.
• Kısıtlı kaynaklar nedeniyle bütün Tweetler Twitter arama sonuçlarında yer alamıyor.
• Tweetleriniz korumlaı mı? Korumalı Tweetler yalnızca onaylanan kullanıcılar tarafından görülebilir. Bu nedenle korumalı Tweetler arama sonuçlarında yer almazlar.
• Mühendislerimiz arama sonuçlarında daha fazla Tweet yer alabilmesi için çalışıyorlar. Fakat bulamadığınız Tweetleri tek tek arama sonuçlarına yerleştirmemiz ne yazık ki mümkün değil.

o Takipçilerinizin tüm güncellemelerinizi ve @bahseden Tweetlerinizi göreceklerinden emin olabilirsiniz. Bu sorunla ilgili gelişmeler oldukça bu sayfayı güncellemeye devam edeceğiz.


#39
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Twitter Kullanma Kılavuzu


Twitter'ın Aktif Olmayan Hesap PolitikasıTwitter'ın aktif olmayan kullanıcı adlarıyla ilgili politikası nedir?Resmi ekleyenAktif Olmayan Hesap Politikası


Twitter'ın aktif olmayan kullanıcı adlarıyla ilgili politikası nedir?


Yeni bir hesap açan kullanıcıları sık sık hesaplarına giriş yapmaya ve Twitter'ı aktif olarak kullanmaya teşvik ediyoruz. Hesabınızı aktif tutmak için en son güncelleme tarihinizden itibaren 6 ay içinde yeniden giriş yapın ve tweetleyin (bir güncelleme gönderin). Uzun süre hareketsiz kalan hesaplar kalıcı olarak silinebilir. Lütfen kaydolduktan sonra hesabınızı kullanın.


Twitter bir hesabın aktif olmadığına neye göre karar verir?


Bir hesabın aktif olup olmadığına karar verilirken ne sıklıkta tweetlediğine, giriş yaptığına ve hesabın oluşturulduğu tarihe bakılır. Tüm hesap aktiviteleri herkes tarafından görülemeyeceği için bir hesabın aktif olup olmadığını kesin olarak belirleyemeyeceğinizi lütfen unutmayın.


Aktif olmadığı muhtemel bir hesap benim tescilli marka ismimi kullanıcı veya hesap adı olarak kullanıyorsa ne yapmalıyım?


Tescilli marka isminiz aktif değil gibi görünen bir hesap tarafından kullanılıyorsa lütfen detaylı bilgi için Twitter'ın tescilli marka politikasına göz atın. Bir hesabı bu nedenle rapor etmek istiyorsanız lütfen tescilli marka politikamızda belirtilen tüm marka tescil bilgilerini bize ilettiğinizden emin olun.


Aktif olmadığı muhtemel bir hesaba ait kullanıcı adını almak istiyorsam ama o isme kayıtlı bir markam yoksa ne yapmalıyım?


Aktif olmayan hesap isimlerini yeniden kullanıma açmak için çalışmalarımız sürüyor fakat bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir tarih belirlemedik. Seçmek istediğiniz kullanıcı adı aktif değil gibi görünen bir hesap tarafından alınmışsa, Twitter'da kullanmak için benzer bir isim seçmeyi deneyin. Genellikle sayı veya alt çizgi ekleyerek veya kısaltmalar kullanarak güzel ve kullanımda olmayan bir kullanıcı adı oluşturabilirsiniz.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı