İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Görme Engelliler İçin Film Festivali | Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sesli Betimleme Öğrenci Grubu, Görme Engelliler İçin Film Festivali Düzenliyor

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Üniversite Öğrencileri Görme Engelliler İçin Film Festivali DüzenliyorSDÜ Sesli Betimleme Öğrenci Grubu, görme engelliler için film festivali düzenliyor.Resmi ekleyen
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sesli Betimleme Öğrenci Grubu, görme engelliler için film festivali düzenliyor. Sesli Betimleme ve Altı Nokta Körler derneklerinin destekleriyle 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Sesli Betimleme Film Festivali'nin galası 'Çok Film Hareketler Bunlar' filmi ile yapılacak.

Konuyla ilgili SDÜ Sesli Betimleme Öğrenci Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, 26 Nisan Perşembe saat 20.00'de Isparta Belediye Başkanlığı Kültür Merkezi ve Sinemaları'nda başlayacak etkinliğe görme engelli öğrenciler ve halk katılacak.

Bir filmde herhangi bir anlatıcının veya konuşmanın olmadığı sahnelerde Süleyman Demirel Üniversitesi Engelsiz SDÜ Birimi'nde oluşturulan Sesli Betimleme Öğrenci Grubu, engelliler için betimleme yapacak. İlk defa Aralık 2011'de faaliyet göstermeye başlayan Sesli Betimleme Grubu'ndaki öğrenciler hazırladıkları filmlerin betimleme metinlerinin yazımından, seslendirmeye ve montajına kadar tüm projeyi üstleniyor.

Galaya 'Çok Film Hareketler Bunlar' filminin Oyuncularından Gülsüm Alkan, Emre Canpolat ve Şevket Süha Tezel de katılarak, projeye destek verecek. 27-28 Nisan tarihlerinde ise festival kapsamında Sesli Betimleme Derneği tarafından betimlenmiş filmler ile SDÜ Sesli Betimleme Grubu tarafından betimlenen Şirinler adlı film gösterime sunulacak.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı