İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

EMOK - Enduro Motosiklet Kulübü Derneği | Dernek Statüsüne Sahip, Enduro Kullanıcıları İle Birlikte Tüm Motosikletseverlerin Bir Araya Gelmesi İçin Çaba Sarfeden Kulüp

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


EMOK - Enduro Motosiklet Kulübü DerneğiEMOK, (Enduro Motosiklet Kulübü Derneği), resmi statüsüye sahip, tüm motosikletseverleri bir araya getirmek için çaba sarfeden bir dernektir.Resmi ekleyen
EMOK; Türkiye`de


- motosiklet bilincini geliştirmek,
- güvenli sürüş eğitimleri düzenlemek ve eğitimlerin yaygınlaşmasında çaba sarfetmek,
- motosiklet binicilerinin haklarını korumak ve geliştirmek,
- kültür, coğrafya, doğa bilincini geliştirmek,
- yarış organizasyonları düzenlemek ve
- yabancı motosiklet dostları ile ilişkilerin geliştirilmesi amaçları ile çalışmalar yürütüyor.

EMOK, 2002 Nisan ayında Yunanistan`dan davet ettiği kalabalık bir motosikletli grubunu İstanbul`da ağırladı. Bu etkinlik, o tarihe kadar Yunanistan`dan toplu olarak yurt dışına yapılan en kalabalık motosiklet gezisi oldu ve her iki ülkenin basınında geniş yankı buldu.
EMOK, her yıl düzenlediği Motosiklet Festivali`nin yedincisini, 2008 Temmuz ayında binin üzerinde motosikletsever, sektörün ileri gelen firmaları, diğer kulüp ve grupların katılımıyla Bilecik, Pazaryeri`nde organize etti.

EMOK, Türkiye şampiyonalarına puan veren yarışlar organize etmektedir. İstanbul, Şile`de her yıl organize edilen enduro yarışı kalitesiyle örnek gösterilmektedir.

EMOK ülkemizi gerçekten tanımaya yönelik geziler ve etkinlikler düzenlemekte, motosiklet haklarının savunulmasına yönelik faaliyetlere ve her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına önem vermektedir.

EMOK, ADAC standartlarında, sertifikalı güvenli sürüş eğitim seminer faaliyetleri yürütmektedir. Motosiklet Güvenlik ve Hakimiyet Semineri (MGH), Teori, ilk yardım eğitimleri yanında gözlemli sürüş gezileri düzenlemektedir.

EMOK, motosikletçi haklarının savunulması amacıyla da etkinlikler düzenliyor. Karayolları geçiş ücretlerinde motosikletler alehine yapılan değişikliğe karşı çıkmış, avukat üyeleri aracılığı ile konuyu yargıya taşımış ve sonuç almıştır. EMOK, güvenli olmayan motosiklet hız sınırları ile ilgili girişimlerde bulunmuştur. Yol bariyerleri ve karayollarımızdaki türlü tehlikeler hakkında girişimler için hazırlık yapılmaktadır.

EMOK, 2007 Ekim ayından itibaren FEMA - Avrupa Motosiklet Birlikleri Federasyonu`nun asil üyesidir.

EMOK`un yürüttüğü çalışmaları üyelik başvurusunda bulunarak destekleyebilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.


Rotamız


Hani hep deriz ya "önemli olan varmak değil, yolda olmaktır" diye... Eylül 2001`de böyle bir yol dürtüsü sardı bizi. Fakat küçük bir farkla, bu kez ulaşmak istediğimiz yeri biliyorduk. Amacımıza ulaşmanın en iyi yolu dernek statüsünde bir örgütlenmeyle olabilirdi.
İşte bu düşünceyle bir motosiklet kulübü doğdu. Eksikliğini hep hissettiğimiz bu oluşumun, insanları kaynaştıracağına, yepyeni işbirliği olanakları yaratacağına inandık. Bu güçle, ülkemizde motosiklet, doğa, coğrafya, trafik, güvenlik konularında yarar sağlayacak hedeflere ulaşabileceğimizi biliyorduk.

Uzun bir yola hazırlandık... Motosiklet ile ilgili duyarlılığımızı, gezme ve tanıma isteğimizi, doğa sevgimizi paylaşmak, gelişmek ve geliştirmek için... Bilinçlenmek ve bilinçlendirmek, ülkemizin tanıtımı, yurtdışındaki motosikletseverlerle işbirliği, yarış organizasyonları ve hatta afetlerde yardımlaşmayı ana misyonlarımız olarak ele alıp "haydi" dedik, "vakit geldi artık"...

Marşa bastık, yola çıktık... Geçtiğimiz her etapta, yol üzerinde, yol kenarında, evinin önünde, bir dağ başında, bir nehir kıyısında, bir deniz kenarında bize katılacak, duyarlılığını bizimle paylaşacak her yaştan, her yaşam tarzından, her dilden, her coğrafyadan yol arkadaşlarını aradı gözlerimiz.

Böylece "BİZ" olduk, yedi kişi yola çıktık, kocaman bir konvoya dönüştük, EMOK olduk.

Yolumuz hiç bitmeyecek... Hep yeni bir hedef, hep yeni bir rota olacak, ama EMOK, hep yolda olacak...Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Motor_Sporlari_ve_Diger_Sporlar_f92/Enduro_Nedir_Enduro_Yarislari_Enduro_Yaris_Kura_t79696.html'] Enduro Nedir? | Enduro Yarışları - Enduro Yarış Kuralları - Enduro Yarış Kuralları pdf Dosyası..' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Motor_Sporlari_ve_Diger_Sporlar_f92/Enduro_Nedir_Enduro_Yarislari_Enduro_Yaris_Kura_t79696.html'] Enduro Nedir? | Enduro Yarışları - Enduro Yarış Kuralları - Enduro Yarış Kuralları pdf Dosyası..

http://www.kadimdostlar.com/Motor_Sporlari_ve_Diger_Sporlar_f92/Turkiye_Motosiklet_Federasyonu_ve_8211_TMF_200_t79697.html'] Türkiye Motosiklet Federasyonu – TMF | 2004’de Kendi Özerk Yapısına Kavuşan Motor Sporları Alanında Üst Düzey Sporcuların Yetişmesi İçin Motivasyon Sağlayan Kuruluş' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Motor_Sporlari_ve_Diger_Sporlar_f92/Turkiye_Motosiklet_Federasyonu_ve_8211_TMF_200_t79697.html'] Türkiye Motosiklet Federasyonu – TMF | 2004’de Kendi Özerk Yapısına Kavuşan Motor Sporları Alanında Üst Düzey Sporcuların Yetişmesi İçin Motivasyon Sağlayan Kuruluş

http://www.kadimdostlar.com/Modifiye_Araclar_Arazi_Araclari_Motorsiklet_Agi_f234/Enduro_Motosiklet_Arazi_Motosikleti_ile_Gezi_Mot_t79699.html'] Enduro Motosiklet | Arazi Motosikleti İle Gezi Motosikleti Arası Motosiklet Tipi' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Modifiye_Araclar_Arazi_Araclari_Motorsiklet_Agi_f234/Enduro_Motosiklet_Arazi_Motosikleti_ile_Gezi_Mot_t79699.html'] Enduro Motosiklet | Arazi Motosikleti İle Gezi Motosikleti Arası Motosiklet Tipi


EMOK - Enduro Motosiklet Kulübü Derneği web sitesi

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı