İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Ekonomiye Kadın Gücü | Dar Gelirli Kadınların Ekonomik Üretime Katılımını Teşvik Etmek, Sosyal Ve Ekonomik Olarak Güçlenmelerine Katkıda Bulunma Projesi – Proje Ortakları - İletişim

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Ekonomiye Kadın Gücü


Ekonomiye Kadın Gücü projesi, dar gelirli kadınların ekonomik üretime katılımını teşvik etmek, sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla, kadınların gelir getirici bir işe başlamasına veya işini büyütmesine destek olmayı hedefliyor.


Resmi ekleyenBu hedefin gerçekleşmesinde, küçük bir sermaye desteği ile dar gelirli kadınların ekonomik üretime başlamasına imkan tanıyan Mikrokredi Sistemi temel alınıyor. Mikrokredi, dünyada ilk olarak 1973 yılında Nobel Barış Ödülü sahibi Prof. Muhammed Yunus öncülüğünde yoksulluğun çok yoğun bir şekilde yaşandığı Bangladeş'te "Grameen Bank" altında faaliyetlere başladı. Prof. Muhammed Yunus, bu uygulamayı ilk olarak genç bir kadına bambu sepeti yapması için 6 $ kredi vererek başlattı.


Küçük sermayelerle değişen hayatlar


Türkiye'de 2003 yılında Prof. Muhammed Yunus'un girişimleriyle Grameen Trust ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından ortaklaşa başlatılan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı pekçok dar gelirli kadının işe başlaması için cansuyu/başlangıç kredisi sağlayarak, teminat ve kefalet gerektirmeden finansman erişimi kısıtını ortadan kaldırarak onbinlerce kadının hayallerini gerçekleştirmesine destek oluyor.


Yoksullukla Mücadelede Yenilikçi Yöntem: Sosyal Finansman


Türkiye'de her 5 kadından biri yoksulluk sınırında olup kendi potansiyelini gerçekleştirmeyi, ailesine ve toplumsal üretime katkıda bulunmayı bekliyor. Türkiye Grameen Mikrofinans Programı'nın yaygınlaştırılması amacıyla, TİSVA ve Turkcell işbirliğinde hayata geçen Ekonomiye Kadın Gücü, Türkiye’de ilk defa sosyal borçlanma modelinin hayata geçirilerek kadınların gelir getirici işler yapması için küçük sermaye desteği sağlayan Mikrokredi Sistemi’ne yeni kaynak oluşturulmasını hedefliyor.

Sosyal inovasyon niteliği taşıyan bu yenilikçi model sayesinde sayesinde artık dileyen herkes dar gelirli kadınlara borç verebilecek, bağış yapabilecek, dar gelirli kadınların hayallerine kavuşmasına bireysel olarak destek verebilecek.

Çünkü,


Kadına Destek, Topluma Destektir.


Ekonomiye Kadın Gücü projesi ile kadınlarımız daha çok üreterek ekonomiye katılacak, hayallerini büyütecek, ailelerine ve geleceğe yatırım yapacak, Türkiye kazanacak.Ekonomiye Kadın Gücü web sitesi


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Ekonomiye Kadın Gücü


Sistem Nasıl Çalışır?


Ekonomiye Kadın Gücü, girişimci kadınlarla Mikrokredi desteği verecek gönüllüleri buluşturmak için ideal bir platform olarak tasarlandı. Bu platform, daha fazla kadının mikrokrediden faydalanıp ekonomik üretime katılması için Türkiye’de ilk defa sosyal borçlanma yöntemiyle bireylerin kadın girişimcilere borç veya bağış ile destek vermesini sağlıyor.

Proje kapsamında sağlanan her türlü maddi destek, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA)ile Nobel Barış Ödülü sahibi ve dünyada Mikrokredi’nin öncüsü olan Prof. MuhammedYunus işbirliğinde yürütülen Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’nın girişimcifon havuzuna aktarılıyor.

Girişimci fon havuzunda biriken ve desteklerle büyüyen kaynaklar, daha çok ihtiyaçsahibi kadının iş kurması ve işini büyütmesi için Mikrokredi olarak dağıtılıyor.Mikrokredi’den faydalanan kadınlar, aldıkları krediyi 46 haftada haftalık takitlerledüzenli olarak geri ödüyor. Ödemesi tamamlanan krediler, girişimci fon havuzunageri dönüyor ve sırada bekleyen diğer girişimci kadınlara dağıtılıyor.

Mikrokredi sisteminin detayları için tıklayınız.


Proje Ortakları


Dar gelirli kadınları ekonomiye kazandırmayı hedefleyen Ekonomiye Kadın Gücü projesi, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA), Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ve Turkcell işbirliğinde hayata geçiriliyor.


Resmi ekleyenİletişim


Mikrokredi ile ilgili tüm sorularınızı Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi (0312) 436 90 90’a veya bilgi@tgmp.net adresine danışarak öğrenebilirsiniz.

Adres

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi,
Kaptanpaşa Sok. 29/5
Kat:3 06700

Gaziosmanpaşa, ANKARA,
Türkiye

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı