İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Fairy Tail - Fearī Teiru | Hiro Mashima Tarafından Yazılmış Japon Mangası

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Fairy Tail - Fearī Teiru


Fairy Tail (Fearī Teiru) Hiro Mashima tarafından yazılmış bir Japon mangası.


Resmi ekleyen23 Ağustos 2006 yılından bu yana Haftalık Shonen dergisinde yayınlanıyor ve Ocak 2012 itibariyle 30 tankōbon miktarlar içinde Kodansha tarafından yayımlanmıştır. A-1 Pictures ve Satelight tarafından üretilen devam eden bir anime 12 Ekim 2009 tarihinde Japonya'da piyasaya sürüldü ve üç orijinal video animasyonu bulunmaktadır.

Karakterler

"Salamander" Natsu Dragneel (Natsu Doraguniru): Sahip olduğu büyü gücünün temeli Ateş elementlidir. Antik bir büyüdür. En yakın arkadaşı Happy’dir. Mücadele sırasında büyü gücünün tükendiği durumlarda ateş yediği takdir de gücünü yeniler. En garip özelliği ise taşıtlarla seyahat etmek konusunda tam bir beceriksizdir, her türlü yolculuk onun baygın düşmesine neden olur. Igneel adlı ejderha tarafından büyütülmüştür. 7 yıl önce ortadan kaybolduğundan beri Igneel’i arar. Lucy ile de bu şekilde tanışırlar.

Lucy Heartfilia (Rūshii Hātofiria):
Natsu Igneel'i ararken tanışmışlardır. Natsu sayesinden Fairy Tail'e üye olmuştur. Natsu, Gray, Erza ile takım olmuşlardır ve genelde bu yüzden başı derde girer. Kendini genelde küçümser. Bir tehlike ile karşılaştığında üstesinden gelmesini de bilir. Anlaşma yaptığı yıldız ruhları ile genelde iyi geçinir. 12 Altın Anahtarı Toplamaktadır.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı