İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Malatya Kitap Fuarı | Edebiyatın Sevilen Kalemleri Malatya'da - 19-24 Şubat Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Kitap Festivali

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Edebiyatın Sevilen Kalemleri Malatya'da


19-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kitap Festivali'nde edebiyatın sevilen kalemleri bir araya geliyor.


Resmi ekleyenMalatya'nın kültür mağazaları zinciri Deniz Kitapevleri tarafından 19-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kitap Festivali'nde aralarında Hilmi Yavuz, Bejan Matur gibi isimlerin de bulunduğu yazarlar okurlarıyla bir araya gelecek.

Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin beğenilen yazarlarını okurlarıyla buluşturmak amacıyla bir hafta sürecek 1. Kitap Festivali organize ettiklerini söyledi. Yoğun bir katılım beklediklerini belirten Mesut Özdemir, Türkiye'de kitap okuma oranlarının giderek artığını bunun en önemli nedenin yazarların toplumun içine karışarak okurla bir bütün olmasının yattığını söyledi.

Deniz Kitapevleri olarak okuma yılı ilan ettikleri 2013 yılında kitapseverlerin imza günü etkinlikleriyle yazarları yakından tanıma imkanı bulacaklarını ifade eden Özdemir, "Malatya yeni yasayla büyükşehir statüsü kazandı. Artık yeni statüye uygun vizyonlar ortaya konacak. Biz de yayınevi olarak bu vizyonun kültür ayağında hedeflere ulaşmada yardımcı olacağız. Malatya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başarıyla sürdürdüğü Malatya Okuyor projesini ilk günden bu yana gayretle destekledik. Yürütülmekte olan bu projelere bizzat hazırladığımız 8 projeyle destek vermeye devam edeceğiz. Bu desteklerden bir tanesi de Deniz Kitap Festivali olacak. Malatya'da insanların okudukları kitapların yazarlarıyla buluşmaları pek mümkün olmuyor. İstanbul ve yakınındaki kentlerde her hafta bir imza günüyle karşılaşmak mümkün. Bizler de bu açığı görerek Türk edebiyatının 6 önemli ismini Malatya'da okurlarıyla buluşturmayı kararlaştırdık. 19 Şubat'ta festivalimizin resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Festivalde ilk misafirimiz 21 Şubat'ta yazar-şair Bejan Matur olacak. Akabinde Aşkın Şiiri kitabıyla tanınan Ahmet Turgut 22 Şubat'ta, genç jenerasyonun usta şairi Kahraman Tazeoğlu 23 Şubat'ta şiirleriyle, aynı gün yine Türk edebiyatının yaşayan efsanesi olarak bilinen Hilmi Yavuz okurlarıyla buluşacak. 24 Şubat'ta ise 'Aşkın Gözyaşları' kitabıyla tanınan Sinan Yağmur sevenleriyle buluşacak. 24 Şubat'ta yine usta şair Yılmaz Odabaşı şiir dinletisi ve imza töreniyle bizlerle birlikte olacak" diye konuştu.

Özdemir, Mart ayında yine yazar Mümtazer Türköne, Oğuz Saygın gibi isimleri okuyucularla biraraya getireceklerini kaydetti.


Konu Hale tarafından 20 Ocak 2016 Çarşamba - 22:43 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı