İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

'Dört Mevsim İstanbul' Fotoğraf Yarışması | İstanbul İçin Bir Fotoğraf Da Sen Çek

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


'Dört Mevsim İstanbul' Fotoğraf Yarışması


İstanbul için bir fotoğraf da sen çek.


Resmi ekleyenSahip olduğu tarihsel ve doğal güzellikleri ile şarkılara, şiirlere ve filmlere konu olan dünyanın en büyük megapollerinden İstanbul’un, artık her yıl farklı bir konuyla yapılacak bir fotoğraf yarışması var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) ile birlikte teması “İstanbul” olan ulusal fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmanın bu yılki konusu: “Dört mevsim İstanbul”

Yılın dört mevsiminde çekilmiş fotoğraflardan oluşacak seçkiler ile bir anlamda tarihe not düşülecek. “Dört Mevsim İstanbul” konulu yarışma, hem İstanbul’un güzelliğini mevsimler üzerinden bir kez daha gözler önüne serecek hem de İstanbul’un görsel belleğini oluşturmak adına büyük bir boşluğu doldurulacak.

1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması ile Türkiye’de bir ilke de imza atılacak; bir fotoğraf yarışmasında en büyük para ödülü dağıtılacak. Yarışma kapsamında katılımcılara, yaklaşık 100 bin TL toplam ödül verilecek.

Prestiji ve ödülleri ile İstanbul ve fotoğraf tutkunlarını şimdiden heyecanlandıran “Dört Mevsim İstanbul” konulu yarışma için son katılım tarihi 15 Kasım 2013.

Yarışmanın Kategorileri

İstanbul’un kendine özgü “kent kimliği”ni ortaya koyan ve dört mevsimini (kış, ilkbahar, yaz, sonbahar) anlatan fotoğraflar, her mevsim için 4 ayrı kategoride değerlendirilecek.

Kış kategorisinde; İstanbul’un kış aylarını kadrajlayan fotoğraflar,

İlkbahar kategorisinde; İstanbul’un ilkbahar hallerini anlatan fotoğraflar,

Yaz kategorisinde; İstanbul’da yaz aylarını betimleyen fotoğraflar,

Sonbahar kategorisinde; İstanbul’da sonbaharın esintilerini içeren fotoğraflar,

Ödüller ile yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşacak sergi, büyük bir törenle ve İstanbul’a yakışır şekilde 2013 yılı Aralık ayında organize edilecek.

Son Başvuru Tarihi: 15.11.2013
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 23.11.2013
Sonuçların Açıklanması: 26.11.2013
Ödül Töreni, Sergi ve Kokteyl: Aralık 2013Katılım ve Başvuru Şartları İçin Tıklayınız


Kaynak: www.ibb.gov.tr


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı