İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Opera - Bale: Seyahatname 2 | Seyatname'nin Yeni Versiyonu İstanbul İzleyicisi İle Buluşuyor – Fulya Sanat – 15 – 24 Nisan 2013

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Opera - Bale: Seyahatname 2


Seyatname'nin yeni bir versiyonu İstanbul izleyicisi ile buluşuyor.


Resmi ekleyenTarih : 15-24 Nisan 2013
Saat : 20:00
Yer : Fulya Sanat
Şehir : İstanbul Avrupa


Beyhan Murphy'nin 2001 yılında yaptığı ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran SEYAHATNAME'nin yeni bir versiyonu; MDTist Projesi'nin ilk prodüksiyonu olarak, İstanbul izleyicisi ile buluşuyor. Evliya Çelebi'nin 17.yüzyıl'da kaleme döktüğü seyahat gözlemleri ve Elif Şafak'ın çağdaş edebiyat metinleri üzerine kurulu olan eser, özünü Türk kültürel kaynağından alıyor. Evliya Çelebi'nin bazen macera bazen tılsımla dolu seyahatleri, Elif Şafak'ın aşk, yaşam ve kimlik sorgulayıcı pasajları ile iç içe kurgulanıyor. Modern dans, video ve tekstlerin buluştuğu ve hayatın müşterek bir yolculuk olduğu olgusundan yola çıkan 'SEYAHATNAME-reload'da çağdaş bir kurgu ile, insanının içsel yolculuğundaki gelişimi işleniyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nden; Cinci Hoca ve Molla Mehmet, Bir Değişik Hamam, Acayip Şeyler, İstanbul'un Tılsımlı Sütunları gibi bölümler, Elif Şafak'ın Firarperest, Med-Cezir, Aşk ve Şehrin Aynaları kitaplarından alıntılarla eş zamanlı olarak sergileniyor.

Mekan: Fulya Sanat
Adres: Hakkı Yeten Cad. Selenium Plaza 10 C Fulya, Beşiktaş0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı