İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Gaziantep'te Fil Düğünü | Mart Ayında Dünyanın İlk Fil Düğünü Yapılacak

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Gaziantep'te Fil Düğünü


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde bulunan 2 fil için Mart ayında dünyanın ilk fil düğünü yapılacak

Resmi ekleyen


Gaziantep'te ilk fil düğünü için geri sayım başladı. Kan örnekleri incelendikten sonra Siri Lanka'dan iki dişi fil 'telli duvaklı' olarak Gaziantep'e getirilecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ndeki ‘Gabi’ ve ‘Pili’ adlı iki erkek fil, Sri Lanka’dan getirilecek dişilerini bekliyor. Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Sri Lanka’daki fillerin gerekli kan örnekleri yapıldıktan sonra evlenmeleri için Gaziantep’e getireceğiz. Fillere gelinlik giydirip, dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Hayvanat Bahçesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler haftada 30 bin kişinin ziyaret ettiği Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde, ‘Gabi’ ve ‘Pili’ adlı iki erkek fil için Sri Lanka’da çeşitli görüşmeler yaptı. Sri Lankalı yetkililerle anlaşma sağladı. Getirilecek fillerden gerekli kan örnekleri alındıktan sonra, yapılacak tahlillerde olumsuzluğa rastlanmazsa, Mart ayında Gabi ve Pili için dünyanın ilk fil düğünü yapılacak.


Cumhurbaşkan ve başbakanla da görüşüldü


Özsöyler, “Sri Lanka heyetini önce Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne davet ettik. Heyet, burada barınaklarımızı gezdi. İncelemenin ardından iki dişi fili ücretsiz olarak vereceklerini söyledi. Biz de heyet olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Asım Güzelbey ile birlikte Sri Lanka’ya gittik. Orada, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a gerekli bilgiler verildi. Kendileri de gerekli görüşmeleri yaptı. Bize iki dişi fil vermeye karar verdi. Fillerden önce kan örnekleri alınarak, bulaşıcı hastalık olup olmadığına dair gerekli tahliller yapıldıktan sonra Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getireceğiz. Tabi bu normal bir evlenme olmayacak. Fillere gelinlik giydirip, dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz. Sonuç olarak Gaziantep Hayvanat Bahçemizde 4 filimiz olacak.”Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı