İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sınıf Öğretmenleri İçin Flaş Karar | Sınıf Ve Rehber Öğretmenlerin De Artık Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) Tabi Tutulacaklar

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Sınıf Öğretmenleri İçin Flaş Karar

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, sınıf ve rehber öğretmenlerin de artık Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) tabi tutulacakları belirtildi.

Resmi ekleyen

2014 alan sınavına sınıf ve rehber öğretmenleri de dahil edildi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2014 yılında ÖSYM tarafından yapılacak ÖABT’nin uygulanacağı alanlar; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği olarak belirlenmiştir" denildi.

Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı