İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

2014 Kış Olimpiyatları 7 - 23 Şubat 2014 Soçi - Rusya| 2014 Kış Olimpiyatları Başladı - Rusya'ya Doodle'lı Mesaj

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


2014 Kış Olimpiyatları 7 - 23 Şubat 2014 Soçi - Rusya| 2014 Kış Olimpiyatları Başladı


Resmi ekleyen


2014 Kış Olimpiyatları, 7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Rusya'nın Soçi şehrinde düzenlenecek olan 22. Kış Olimpiyatları. Rusya böylelikle ilk kez bir Kış Olimpiyatına ev sahipliği yapacaktır. Daha önce Sovyetler Birliği döneminde Moskova'da 1980 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmıştı.


Resmi ekleyen4 Temmuz 2007'de Guatemala'da toplanan Uluslararası Olimpiyat Komitesi; Pyeongchang, Salzburg ve Soçi'nin bulunduğu aday şehirlerden Soçi'yi seçmiştir. 2014 Kış Paralimpik Oyunları da 7 Mart-16 Mart arasında Soçi'de düzenlenecektir.


Resmi ekleyenSeçilme süreci


Rakipleri olan Avusturya ve Güney Kore'yi yenerek Soçi, 4 Temmuz 2007 tarihinde Guatemala'da toplanan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından seçilmiştir.


Katılan takımlar


2014 Kış Olimpiyatlarına şu ana kadar 90 ülkenin Milli Olimpiyat Komitesi sporcular katılmaya hak kazanmıştır.


Resmi ekleyenOlimpiyata katılan ülkeler yeşil renkte gösterilmiştir.Sporlar


Yedi ayrı dalda, on beş kış sporu 2014 Kış Olimpiyatları'nda yer alacaktır. Buz pateni disiplinlerinden artistik buz pateni, sürat pateni ve kısa mesafe sürat pateni olimpiyatlarda yer alacaktır. Kayma sporlarından alp disiplini, kayaklı koşu, serbest stil kayak, kuzey kombine, kayakla atlama ve snowboard yarışmaları yapılacaktır. İki kızak disiplininde madalya dağıtılacaktır. Bunlar: Bobsled ve skeleton'dur. Diğer dört spor: biatlon, körling, buz hokeyi ve luge'dur. On iki yeni disiplinde oyunlarda ilk kez yarışma yapılacaktır.


Yarışma takvimi


Aşağıdaki yarışma takviminde 2014 Kış Olimpiyatlarında yer alacak yarışmalar gösterilmiştir. Mavi ile işaretlenen bölümler o gün eleme turu ya da kısa program gibi madalya verilmeyen yarışmaların yapılacağını gösterir. Sarı kutular ise madalya dağıtılacak yarışmaları gösterir. Kutuların içinde yer alan noktalar o gün kaç madalya dağıtılacağını gösterir.


Resmi ekleyenÖrneğin kayaklı koşuda 11 Şubat'ta kadınlar bireysel sürat koşusu ve erkekler bireysel sürat koşusu olmak üzere iki altın madalya verilecektir.2014 Kış Olimpiyatları Resmi Web Sitesi


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
2014 Kış Olimpiyatları 7 - 23 Şubat 2014 Soçi - Rusya| 2014 Kış Olimpiyatları Başladı


2014 Kış Olimpiyatları

"Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir." - Olimpiyat İlkeleri - (Google tarafından çevrilmiştir)07 Şubat 2014Resmi ekleyenRusya'ya Doodle'lı Mesaj


İnternet devi Google bugünkü anasayfasını olimpiyatlara ayırdı ve hoş bir doodle ile kullanıcılarını selamladı.


Google'ın hazırladığı 2014 Kış Olimpiyatları doodle'ı gece saatlerinden itibaren yayına girdi ve dünya genelinde yayına verildi.

2014 Kış Olimpiyatları doodle'ına tıklayan kullanıcılar Olimpiyat İlkeleri ile ilgili arama sonuçlarına ulaşıyor. Ancak Olimpiyat İlkeleri sonuçlarına ulaşmak için doodle'a tıklamanız da gerekmiyor; zira Google Olimpiyat İlkeleri ile ilgili ufak bir açıklamayı doodle'ın hemen altına yerleştirmeyi ihmal etmemiş.


Olimpiyat İlkeleri bölümünde şu satırlar yazıyor: "Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir." - Olimpiyat İlkeleri (Google tarafından çevrilmiştir)Google Neden Olimpiyat İlkeleri Başlıklı Bir Doodle Yaptı?

Google'ın Olimpiyat İlkeleri doodle'ını hazırlamasında Rusya'da eşcinsellik propagandasını yasaklayan yasa etkili oldu.


Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Google_Logolari_Eski_Ve_Yeni_Halleriyle_Google_L_t63970.html']Google Logoları Arşivi' target='_blank'>Google' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Sanal_Dunya_internet_Web_ve_MSN_f183/Google_Logolari_Eski_Ve_Yeni_Halleriyle_Google_L_t63970.html']Google Logoları ArşiviKaynak
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı