İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bayan Yanı'ndan çağrı | 8 Mart’a Özel Hazırlanan “Kaderimse Değiştiririm” Sayısı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Bayan Yanı'ndan çağrı | 8 Mart’a Özel Hazırlanan “Kaderimse Değiştiririm” Sayısı


Bayan Yanı'nın 8 Mart'a özel hazırlanan sayısı piyasaya çıktı: "Kaderimse değiştiririm."

Resmi ekleyen2011 yılında LeMan mizah dergisinin bünyesinde çıkmaya başlayan 'Bayan Yanı' bu yıl 3. yaşını 8 Mart Özel sayısı ile kutluyor.

Dergi ilk olarak, LeMan'ın kadın yazar ve çizerlerinin yanı sıra, pek çok kadın yazarın da katkısı ile hazırlanmış ve özel bir 8 Mart sayısı olarak yayınlanmış ancak gelen olumlu tepkilerin ardından aylık bir yayın halini almıştı.

Bayan Yanı, 2011'den beri her Mart sayısını '8 Mart Kadınlar Günü' nedeniyle özel bir sayı olarak hazırlıyor.

Bayan Yanı'nın 68 sayfalık 2014 Mart sayısında da; ÖrenDayan Femen, Sıdıka, Ramize Erer, Feyhan Güver, Gülay Batur, Paparazziye, Melda Onur, İpek Özsüslü, Elif Nurşad, Ezgi Aksoy, Betül Yılmaz, Ayşe Özer, Katina Karanikola, Sibel Bozkurt, Duygu Yavuz ve Zehra Ömeroğlu'nun yanı sıra; Redhack'ten Şirine, Beyrutlu yazar ve aktivist Joumana Haddad'dan “Doğmamış Kımıza Mektup”, Kolombiyalı yazar María Ximena Pineda'dan “Latin Aşık Miti”, oyuncu Nilüfer Açıkalın, yazar Arzum Uzun, yazar, aktivist ve pantomim sanatçısı Janset Karavin, yazar Müge İplikçi, yazar Özlem Kumrular, sanat eleştirmeni ve küratör Beral Madra, Aslı Erdoğan, Şebnem İyinam, Pınar Şenel, İmrozlu Eleni Mavriyano, Ayşen Baloğlu, sinema ve popüler kültür sitesi Öteki Sinema'nın kadın yazarlarından Por no Lobisi ve daha pek çok sürpriz isim yer alıyor.

Özel sayının en önemli sürprizleri arasında Gezi'nin anneleri var. Gezi direnişinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in, Ali İsmail Korkmaz'ın ve Ahmet Atakan'ın anneleri, oğullarını kaleme aldılar.

Özel sayının bir diğer sürprizi de Gezi direnişinin simgelerinden 'taş atan teyze' ya da 'sapanlı teyze' olarak tanınan Emine Cansever oldu. Cansever, neden sapanı eline aldığını ve Hasan Ferit Gedik'in vurulduğu o günü anlattı.Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Dunya_Kadinlar_Gunu_8_Mart_Turkiye_ve_39_de_8_M_t23880.html']Dünya Kadınlar Günü | 8 Mart - Türkiye'de 8 Mart Kadınlar Günü - 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ' target='_blank'>Dünya' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Dunya_Kadinlar_Gunu_8_Mart_Turkiye_ve_39_de_8_M_t23880.html']Dünya Kadınlar Günü | 8 Mart - Türkiye'de 8 Mart Kadınlar Günü - 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı