İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Küresel Emperyalizm Ve Yandaşlarının Hedefindeki Ülke: Atatürk Cumhuriyeti | Ali Eralp

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Küresel Emperyalizm Ve Yandaşlarının Hedefindeki Ülke: Atatürk Cumhuriyeti

Ali Eralp

Resmi ekleyen

Siyasal İslamcılar, BOP planı çerçevesinde, 2007’den önce, 25 kuruşluk CD’lerle, orduya, yargıya kumpas hazırlıklarına başlamıştı. Cumhuriyet kurumlarını tümüyle teslim almak istiyorlardı.

Yazarımız Ali Eralp, AKP henüz iktidarda değilken, Cumhuriyet gazetesinde yazdığı makalelerle siyasal İslam Faşizmine dikkat çekmiş, uyarılar yapmıştı. Bu kitapta, onun yeni, güncel yazılarının yanında 1999 – 2009 arasında, Cumhuriyet’te yayınlanan bu makalelerinden seçmeler de bulacaksınız.

Yazarımız, Nisan 2006’da “KUZULARIN SESSİZLİĞİ” adlı yazısında, Atatürkçülerin, aydınların direncini, ilgisini siyasal İslam faşizminin ayak seslerine yönlendirmeye çalışıyor, şunları vurguluyordu:

“Siyasal İslam atağa kalktı. Koşar adım ilerliyor.

O, ABD'nin BOP planını Türkiye'ye dayatmaya çalışıyor. Okullar, işyerleri, aileler dinci kadrolar tarafından kuşatılıyor.

Öyle görünüyor ki siyasal İslamcılar, şeriatçı bir toplumun oluşumuna engel olabilecek ne varsa, onu temizlemek ya da işlevsiz bir konuma getirmek amacındadırlar. Üniversiteler, rektörler derken, şimdi sıra Kara Kuvvetleri Komutanı'na geldi.

Bu pervasız gidişe ve talan düzenine karşı çıkacak, "DUR" diyecek tek güç halktır, halkın örgütlü gücüdür.

Kitleleri demokratik direnişlere, eylemlere yönlendirecek, onların direncini arttıracak güç ise toplumun devrimci, demokrat, ulusal öncüleridir.

Öyleyse, ‘iş işten geçtikten sonra, kendim ettim kendim buldum’ dememek için birleşelim, bütünleşelim.

Gün, birlik beraberlik günüdür. Gün, meydanlara çıkma günüdür.

Uyan ey ehl-i vatan, görev başına...”

Konu Hale tarafından 20 Ocak 2016 Çarşamba - 23:59 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı