İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

IŞİD'den Türk Katliamı | Irak'ta Selahaddin Vilayetinde Tuzhurmatu İlçesine Bağlı Biravcılı Köyünü Basan IŞİD Militanları 3'ü Kadın 23 Türkmen'i Öldürdü

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


IŞİD'den Türk Katliamı

Resmi ekleyen


Irak'ta Selahaddin vilayetinde Tuzhurmatu ilçesine bağlı Biravcılı köyünü basan IŞİD militanları 3'ü kadın 23 Türkmen'i öldürdü.

Köye girmek isteyen IŞİD militanları ile Türkmenler'in yaklaşık 3 saat çatıştığı, köye girmeyi başaran IŞID militanlarının 23 Şii Türkmen'i kurşuna dizdiği öğrenildi.

Saldırı sonrası bazı evleri de yakan IŞİD militanları köyden ayrılırken, köşyde yaşayanlar cenazelerini de alarak diğer ilçelere kaçtı.

Saldırı sonrası 2 Türkmnen'in de kaçırıldığı belirtildi.Öldürülen 20 Türkmen için Tuzhurmatu'da cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze merasiminde gözyaşları sel oldu.

4 TÜRK’Ü TÜRKMENLER KURTARDI

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de, dün Kerkük’ün güneyinde Havice bölgesinde kaçırılan dört Türk’ün, bugün öğleden sonra Türkmenler tarafından kurtarılarak güvenli bir bölgeye gönderildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada; “Kerkük’ün güneyinde arap bölgesinde kaçırılma olayı yaşandı. Şuanda serbestler ve güvenli bir bölgeye gidiyorlar. Türkmenler tarafından kurtarıldılar. Operasyon yapılmadı. Irak’ta kaos yaşandığı için tüm olumsuzlukları bir gruba bağlamamak gerekiyor. Sadece IŞİD değil başka aşiretler de yabancıları alıkoyabiliyor. Havice bölgesinde aşiretlerin yaptığı bir alıkoymaydı” denildi.

'SÜNNİ İSYAN' DİYORLARDI

IŞİD'in bu katliamından sonra akıllara Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki'nin 14 Haziran tarihli “Bir Sünni devrimi mi doğuyor?” başlıklı yazısı geldi. Beki o yazısında eski Türkiye-Irak Dostluk Derneği Başkanı Mehmet Emin Değer’in ağzından şu cümleleri vermişti:

“IŞİD değil mesele; terör olayı, örgüt olayı değil bu... Eti ne budu ne IŞİD’in, boyunu kat kat aşar. Bu bir Sünni isyanı, Maliki’nin Şii diktatöryasına karşı yıllardır alttan alta pişen bir Sünni aşiretler kalkışması...”

Beki daha sonra konu ile ilgili şunları yazmıştı:

“(…) Obama ve ulusal güvenlik ekibi, muhalefet tarafından topa tutuluyor şimdi. IŞİD’i küçümsedikleri, Maliki’nin Şii mezhepçiliğine karşı dalga dalga büyüyen Sünni isyanını öngöremedikleri, Irak’tan zamansız çekilerek geride otorite boşluğu bıraktıkları, doğru dürüst istihbarat alamadıkları, gelişmeleri analiz ile gidişatı kestirmekte yetersiz kaldıkları vesaire için...”
Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı