İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Fenerbahçe’den Tarihi Karar | Olayların Failleri Bulunana Kadar Maçlara Çıkmıyoruz...

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Fenerbahçe’den Tarihi Karar | Maçlara Çıkmayacağız

Resmi ekleyen


Fenerbahçe Kulübü, düzenlediği basın toplantısında Yönetim Kurulu'nda aldığı kararları açıkladı. Tolga Deniz Aytöre; "Bizim liglerin şu kadar hafta, bu kadar hafta ertelenmesi yönünde bir talebimiz olmadı. Bu olayların failleri bulunana kadar maçlara çıkmıyoruz..."

Fenerbahçe Spor Kulübü, Çaykur Rizespor maçı sonrası takım otobüsüne yapılan silahlı saldırı ile ilgili basın toplantısı düzenliyor… Mahmut Uslu’nun konuşması sonrasında söz alan Fenerbahçe Yöneticisi Tolga Aytöre, yaşanan olayın failleri bulunana kadar maçlara çıkmayacaklarını söyledi.

İşte Tolga Aytöre’nin sözleri…


3 Temmuz’da hürriyeti gasp edilen Fenerbahçe’nin, şimdi de canına kastedilmiştir. Bu saldırının Fenerbahçe – Trabzonspor çekişmesiyle bir alakası yok, bu ciddi bir terör eylemi. Bizim için şampiyonluk ve ligin de önemi yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanması. Yaşanan olay elimdir. Yaşanan olay unutulmayacaktır. Bizim liglerin şu kadar hafta, bu kadar hafta ertelenmesi yönünde bir talebimiz olmadı. Bu olayların failleri bulunana kadar maçlara çıkmıyoruz. Biz bu olayların failleri bulunana kadar futbol oynama niyetinde değiliz. Bunu bir camiaya mal etme niyetinde değiliz, böyle bir düşüncemizde olamaz. Fenerbahçe ayrımcılığını bir kenara bırakmamız lazım. Fenerbahçe’ye karşı futbol faşismini bırakmamız lazım.

Şekip Mosturoğlu’nun açıklamaları:

Bu hadisede bir insanın ölmemesi tamamen bir şantı. Bugün bir ölünün arkasından konuşuyor olsaydık her şey çok farklı olurdu. Kimse de bunun altından kalkamazdı. Bu yapılan bir vahşettir.

Başkanımız 3 Temmuz’un arifesinde ‘şike hadisesi değil ülke elden gidiyor’ derken bugünleri görmüştü. Allah’a çok şükür ki bir can kaybı yaşanmadı. Ama yaşanabilirdi de. Şu ana kadar 3 Temmuz’dan bu yana hepimiz söylemlerimizde sağduyu çağrısı yaptık, yine yapıyoruz. Her zaman demokratik olarak tepkilerimizi dile getirdik. Bu terör olayını açıklarken ama ile başlayan söylemlerden kaçınmalıyız. Bu olaya devlet erkanı sahip çıkıyorsa bu olayın büyük bir olay olduğunu herkes anlıyordur. Şu bilinsin ki; bu olayı sosyal medyada kaşıyanların takipçisiyiz. Herkes yazdığını çizdiğini bilerek yazıp çizsin. Taraftarlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Bizim davamız da diğer davalar kadar ‘kumpas’tır. Herkes söylemde bulunurken bunlara dikkat etmeli. Yapılan saldırıda bir can kaybı olsaydı infial oluşurdu. Biz bunun oluşmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Liglerin ertelenmesi bizim beklentimiz değildir. Söz konusu olan sadece bizim futbolcularımız değildir. Biz buna dur diyemezsek başka boyutlara taşınır.


Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Fenerbahce_Haberleri_Ozel_Bolum_f87/Fenerbahceye_Silahli_Saldiri_Trabzonun_Surmene_t83241.html'] Fenerbahçe’ye Silahlı Saldırı | Trabzon’un Sürmene İlçesinde Şok Olay' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Fenerbahce_Haberleri_Ozel_Bolum_f87/Fenerbahceye_Silahli_Saldiri_Trabzonun_Surmene_t83241.html'] Fenerbahçe’ye Silahlı Saldırı | Trabzon’un Sürmene İlçesinde Şok Olay

http://www.kadimdostlar.com/Turk_Futbolu_Milli_Takim_ve_Dort_Buyukler_f85/Super_Lig_Maclari_Bir_Hafta_Ertelendi_Fenerbahce_t83251.html'] Süper Lig Maçları Bir Hafta Ertelendi | Fenerbahçe'ye Yapılan Saldırı Sonrası Türk Futbolunun Zirvesinde Karar Verildi' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Turk_Futbolu_Milli_Takim_ve_Dort_Buyukler_f85/Super_Lig_Maclari_Bir_Hafta_Ertelendi_Fenerbahce_t83251.html'] Süper Lig Maçları Bir Hafta Ertelendi | Fenerbahçe'ye Yapılan Saldırı Sonrası Türk Futbolunun Zirvesinde Karar Verildi

Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı