İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Şafak Vakti İstanbul | Amerikalı Fotoğraf Sanatçısı Anthony Epes, "Cities At Dawn" - Şafakta Şehirler Projesi Kapsamında İstanbul

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Amerikalı Fotoğrafçının Gözünden Şafak Vakti İstanbul


Resmi ekleyenAmerikalı fotoğraf sanatçısı Anthony Epes, "Cities at Dawn" (Şafakta Şehirler) projesi kapsamında, gün doğarken İstanbul'u fotoğrafladı.

Daha önce Paris, Londra, Roma, Venedik, Singapur gibi kentlerin şafak vakti fotoğraflarını çeken sanatçı, BBC Türkçe'ye, "İstanbul dünyanın en büyük kentlerinden biri. Öğleden sonra İstanbul'un sokaklarında yürümek çok bunaltıcı. Her yer insan kaynıyor. Arabalar, gürültü. Ama bir Nisan sabahı saat 04.00'te şehir neredeyse benim. Şafak vakti yeni dünyaları keşfeden bir kaşif gibi hissediyorum. Şehri gerçek haliyle görüyorum" dedi.


Resmi ekleyen2000'den beri İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan sanatçı, şöyle devam etti:


Resmi ekleyen“Şafak vakti fotoğraf çekmeye sihir katan şey ışık. Güneş mavi gökyüzünü delerken, inanılmaz pembeler, sarılar, morlar, turuncular oluşuyor. Her sabah diğerinden farklı. Her kentin farklı özellikleri var."


Resmi ekleyen"Ama İstanbul'un etrafını suyun çevrelemesi nedeniyle çok değişken bir ışığı var."


Resmi ekleyen"Sisin her yeri basması ve güneşin sisi aralamasına tanık olmak, benzersiz bir şey."


Resmi ekleyen"İstanbul, muhteşem şafak fotoğrafları için en mükemmel kent. Tepeler ve çatıların içiçe gemesi nedeniyle şehri ve gün doğumunu yüzlerce farklı açıdan görebiliyorsunuz."
Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı