İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Duvara Sıçrayan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır? | Duvardaki Yağ Lekesini Temizleyen Karışımlar

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Duvara Sıçrayan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?Tüm evi badana yaptırmak ya da küçük bir bölümü badana yapmak kolay bir iş değildir. 10 cm boyutunda bir alanı boyamak için birçok malzeme edinmek ve daha önce duvarda var olan boyanın aynı tonunu tutturmak gerekir. Özellikle mutfak duvarları kızartmalar sayesinde çabucak yağ lekesi olacaktır.


Resmi ekleyenYağ lekesi temizlenmesi zor bir lekedir. Hemen anında yağ lekesi olan bölüm tekrar boyansa dahi, duvarın emdiği yağ lekesi içerden kusacak ve leke tekrar oluşacaktır. Bu sebeple ilk olarak yağ sıçradığı anda müdahale etmek çok önemlidir.


Duvardaki Yağ Lekesini Temizleyen Karışımlar


Malzemeler

1- Yağ çözücü
2- Bulaşık Deterjanı
3- Çamaşır suyu
4- Ilık su


Yapılışı: Yukarıda sayılan tüm malzemeler yarım kova ılık su ile karıştırılarak, yağ lekesi olan duvar fazla bastırmadan, bulaşık süngeri ile silinir. Bastırarak silmek duvardaki boyanın tahriş olmasına sebep olacaktır. Kuruduktan sonra yağ lekesinin tamamen kaybolduğu görülür. Bu uygulama tüm evi boya yaptırmadan önce de uygulanabilir, böylece üste sürülen boyanın yağ lekesini kusması önlenmiş olur.


Malzemeler


1- ispirto
2- Ilık su
3- Sabun


Yapılışı: Bir kova ılık suyun içine yarım su bardağı ispirto dökülür. Bu karışım ile duvardaki yağ sıçrayan bölüm bastırmadan silinir. Hafif kuruduktan sonra, sabunlu bez ile tekrar üstünden geçilerek, yağ lekesinin tamamen yok olması sağlanır. Leke oluşan bölüm küçükse, kova kullanmadan, bulaşık süngerine damlatılan ispirto da işe yarayacaktır. Ardından yine sabunlu su ile durulanır.


2 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 2 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı