İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı, Büyük Taarruzun 93. Yılı | 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı Büyük Taarruzun 93. Yılı


Resmi ekleyen30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun


Resmi ekleyenTürkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarının çizilmesinde ve korunmasında kanını akıtan gazilerimizi minnetle, canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.


Resmi ekleyen
"Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla olur. Cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir, yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir."

Gazi Mustafa Kemal
30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bize kanlarıyla canlarıyla armağan eden Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm engin gönüllü şehitlerimize, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.Resmi ekleyen
Atatürk, 30 Ağustos Bayramında Tebrikleri Kabul Ederken


Bu zaferi kazanan ben değilim. Bunu, asıl, tel örgüleri hiçe sayarak atlayan, savaş meydanında can veren, yaralanan, kendini esirgemeden düşmanın üzerine atılarak Akdeniz yolunu Türk süngülerine açan kahraman askerler kazanmıştır.

Ne yazık ki onların her birinin adını Kocatepe'nin sırtlarına yazmak mümkün değildir. Fakat hepsinin ortak bir adı vardır:

Türk askeri... Tebriklerinizi onların namına kabul ediyorum!...


Mustafa Kemal Atatürk1928 - İbrahim Necmi Dilmen, Atatürk Anekdotlar, Der: Kemal Arıburnu, S. 120


Resmi ekleyenBaşkomutan Mustafa Kemal Paşa ve Cephe Komutanı İsmet Paşa, Birinci Ordu'ya bağlı birliklerin askeri tatbikatını teftiş ederken.

1 Nisan 1922Resmi ekleyenEfendiler, bizim hükûmetimiz demokratik bir hükûmet değildir, sosyalist bir hükûmet değildir ve gerçekten kitaplardaki hükûmetlerin, İslâmî niteliği bakımından, hiç birine benzemeyen bir hükûmettir.

Fakat, millî egemenliği, millî iradeyi belirten bir hükûmettir, bu nitelikte bir hükûmettir. Sosyal bilim bakımından bizim hükûmetimizi ifade etmek gerekirse (halk hükûmeti) deriz.

Efendiler, biz hakkımızı koruyup gözetmek, bağımsızlığımızı emin bulundurmak için genel kurulumuzca, milletin bütünlüğümüzce bizi mahvetmek isteyen emperyalizme karşı ve bizi yutmak isteyen kapitalizme karşı milletin tümüyle savaşmayı caiz gören bir mesleği izleyen insanlarız.

O halde bu ve bu gibi teşviklerle ve izahlarla hükûmetimizin dayandığı esasın toplum bilime dayanan bir esas olduğunu açık bir surette görürüz. Fakat ne yapalım ki demokrasiye benzemiyormuş, sosyalizme benzemiyormuş, hiçbir şeye benzemiyormuş!

Efendiler, biz benzememekle ve benzememekle öğünmeliyiz!

Çünkü, biz bize benziyoruz, efendiler!Mustafa Kemal Atatürk

Aralık 192130 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun


Kadim Dostlar ™ YönetimiBakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Zafer_Bayrami_Ve_Zafer_Haftasi_26_30_Agustos_Ata_t49690.html']Zafer Bayramı Ve Zafer Haftası-26-30 Ağustos | Ata'dan Mesaj-30 Ağustos Zaferi-Zafer Bayramı'nın Anlam Ve Önemi-30 Ağustos Zafer Bayramı Şiirleri - "Ya İstiklal Ya Ölüm..." ' target='_blank'>Zafer' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Onemli_Gunler_ve_Haftalar_f170/Zafer_Bayrami_Ve_Zafer_Haftasi_26_30_Agustos_Ata_t49690.html']Zafer Bayramı Ve Zafer Haftası-26-30 Ağustos | Ata'dan Mesaj-30 Ağustos Zaferi-Zafer Bayramı'nın Anlam Ve Önemi-30 Ağustos Zafer Bayramı Şiirleri - "Ya İstiklal Ya Ölüm..."

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı