İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Yerli Otomobil Cadillac Kopyası Çıktı! | Tek Farkı Logosu

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Yerli Otomobil Cadillac Kopyası Çıktı!


Resmi ekleyenTek Farkı Logosu


Bakan Fikri Işık'n tanıtımını yaptığı yerli otomobil, Cadillac BLS'nin benzeri çıktı.Resmi ekleyenBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin kamuflajlı prototip ile test sürüşü gerçekleştirdi. Yerli otomobilin görseli tartışmaları alevlendirdi.

“2020′DEN ÖNCE YOLLARA ÇIKACAK”

TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen prototip otomobilin koltuğuna Ankara’da trafiğe kapalı alanda geçen Bakan Işık, sosyal medya hesabı Twitter’dan “TÜBİTAK öncülüğünde geliştirdiğimiz Yerli Otomobilimizin prototip fotoğrafını(Kamuflajlı) milletimizle paylaşıyorum. Yerli otomobilimizi 3 farklı motor teknolojisi ile geliştiriyoruz. Elektrikli araç, menzili uzatılmış elektrikli araç, konvansiyonel araç. Hedefimiz; 2020′den önce yerli otomobilimizi yollara çıkararak insanımızın kullanımına sunmak.” açıklamasını yaptı.


Resmi ekleyenYERLİ OTOMOBİL CADILLAC’IN KOPYASI TARTIŞMASI

Yerli otomobilin ilk görselinin kamuoyuna yansıması tartışmaları da alevlendirdi. Yerli otomobilin Cadillac BLS modeline benzemesi “yerli otomobil kopya çıktı” tartışmalarına neden oldu.


DIŞI KADAR İÇİ DE BENZERİ!


Aracın dışı kadar içi de Cadillac BLS’nin neredeyse bire bir aynısı


İŞTE CADILLAC BLS’NİN İÇİ


Resmi ekleyenBU DA YERLİ OTOMOBİLİN İÇİResmi ekleyenFOTO: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden alınmıştır.Kaynak: Sözü


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Saab 9-3’ü Kaça Satın Aldınız?


Türkiye’nin Gündemine Yerleşen ‘Milli’ Otomobilin Cadillac Kostümlü Saab Olduğu Ortaya Çıktı.


Resmi ekleyenAncak Türk halkının parası ile alınan 9-3 için ne kadar ödendiği hâlâ açıklanmadı

Geçen hafta yaşadıklarımızı bazı ülkeler on yıla yaymayı tercih ediyor. Ülke tarihinin en kanlı terör saldırısının ardından yaşadıklarımız, aniden “Milli ve yerli!” bir otomobilin ortaya çıkması, aniden ortaya çıkan ve bir gazetenin “Çizimleri dünyada korku dolu çığlıklar attırdı!” dediği milli uçak gemimiz ama tabii ki “Yerli ve milli” otomobilimiz.

Daha doğrusu yerli ve milli Cadillac kostümlü Saab’ımız.

Geyik bir yana şu “Yerli ve milli”, “Yüzde yüz yerli” gibi ittirmelerden hiç ama hiç hoşlanmıyorum. Modern çağda artık kimse yüzde 100 yerli otomobil peşinde koşmuyor. Hangi komponent nerede ucuzsa, nerede daha iyi üretiliyorsa onu tercih ediyor. Çok ucuza satın alınabilecek, tüm Ar-Ge süreci tamamlanmış teknolojileri tüm küresel firmalar satın alıyor.


Haberin Devamı İçin Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Motorlu_Araclar_Haber_Merkezi_Arac_Tanitimlari_v_f238/Saab_9_3u_Kaca_Satin_Aldiniz_Turkiyenin_Gunde_t83829.html']Saab 9-3’ü Kaça Satın Aldınız? | Türkiye’nin Gündemine Yerleşen ‘Milli’ Otomobilin Cadillac Kostümlü Saab Olduğu Ortaya Çıktı - Dünyanın En Pahalı Güncellemesi... ' target='_blank'>Saab' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Motorlu_Araclar_Haber_Merkezi_Arac_Tanitimlari_v_f238/Saab_9_3u_Kaca_Satin_Aldiniz_Turkiyenin_Gunde_t83829.html']Saab 9-3’ü Kaça Satın Aldınız? | Türkiye’nin Gündemine Yerleşen ‘Milli’ Otomobilin Cadillac Kostümlü Saab Olduğu Ortaya Çıktı - Dünyanın En Pahalı Güncellemesi...
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı