İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Alman Karikatürist Erdoğan’ı ‘Barışı Yok Eden Lider’ Olarak Resmetti | Alman Medyasının Ünlü Karikatüristlerinden Marian Kamensky

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Alman Karikatürist Erdoğan’ı ‘Barışı Yok Eden Lider’ Olarak Resmetti


Alman medyasının ünlü karikatüristlerinden Marian Kamensky, Ankara'daki patlama sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı barış güvercinini öldürürken resmetti.

Resmi ekleyen


Die Zeit ve Der Spiegel gibi Almanca medyada çizimlerine sıklıkla yer verilen, Slovak kökenli ünlü sanatçı ve karikatürist Marian Kamensky de Ankara’daki barış mitingine düzenlenen saldırıdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “barış’ı yok eden bir lider” olarak çizdi.

Diken’den Elmas Topçu’nun aktardığı habere göre, Viyana’da yaşayan sanatçı Erdoğan’ı, ağzında zeytin dalı taşıyan beyaz bir barış güvercini tam kafasını koparırken resmetti.


Resmi ekleyen‘BEN Mİ BOMBA MI?’

Çizimleri, çok sayıda günlük gazete ve haftalık dergide yayınlanan Stuttgartlı sanatçı ve karikatürist Kostas Koufogiorgos ise Erdoğan’ı bir TOMA’nın direksiyonunda görüntülemiş. Erdoğan, “Ben mi, bomba mı?” diyerek gelen eleştirilere tepki gösteriyor, sonrasında ise, “Hiç benim tarzım değil“ diye devam ediyor. Erdoğan bunları söylerken bir yandan da tazyikli su sıkıyor.


Resmi ekleyenERDOĞAN’IN SEÇİM MALZEMESİ BARIŞ

Siyasi karikatürün yine tanınmış ustalarından, çizimleri Tagesspiegel’de düzenli olarak yer alan Klaus Stuttmann ise Ankara’daki saldırıyı Türkiye’deki seçimlerle ilişkilendirmiş. Çizer, devasa bir seçim pankartı üzerinde barış işareti yapan Erdoğan’ın, barışı seçimlere malzeme yaptığını ima ediyor. Seçim pankartının altında ise kann golünden oluşmuş bir Türk bayrağı görülüyor.


Resmi ekleyen‘GÜVENLİ ÜLKE TÜRKİYE’

Çok sayıda dergi ve günlük gazete için çizim yapan siyasi karikatür ustalarından Barm Bengen, bu karikatüründe kanlar akan bir Türk bayrağının üzerine, AB’nin kafa yorduğu ‘güvenli ülke’ damgasını vurmuş. Sanatçı, Türkiye’yi güvenli ülke ilan etme tartışmalarını eleştiriyor.


Resmi ekleyenPARMAK İZİ AKP

Bengen, bir diğer karikatüründe kanla çizilmiş Türk bayrağının önünde bir polis memuruyla bir savcıyı görüntülemiş. “Eee?” diye soran savcıya polisin “Parmak izi bulamadık” dediği okunuyor. Bayrağın altına ise kanla ‘AKP’ yazılı olduğu da dikkat çekiyor. Karikatürist bununla, saldırılardan açıkça AKP’yi sorumlu tuttuğunu belirtiyor.Kaynak

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı